PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 470
ocen
8,2 10 1 573470
8,4 35
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Jestem zniesmaczony iż takie coś ma taką
note.Osobiście najwięcej dałbym 4 gdyż ta bajka nie ma absolutnie żadnego przesłania naprawdę istotnego dla dzieci jak i dorosłych.Miłość to temat banalny i nikogo lizanie się Simby z Nala nie wzruszało.A tym bardziej mnie genialnego znawce filmów.
Piosenka Hakuna Matata wywoływała u mnie bóle głowy gdyż słowa były zwyczajne ,nie zostały one przedstawione w bardziej inteligetny sposób.Szczególnie postać Pumby jest dla mnie znakiem obrzydliwości.Jedno co mu w głowie było to puszczanie gazów a to bardzo nie kulturalne zachowanie.Potem dzieci będą takie zachowanie uważać za komiczne i używać na innych.Głos Timona został źle dobrany uważam ,że
osoba która podkładała mu głos zwyczajnie się wygłupiła.Bo nie jestem zachwycony fabuła filmu bo nie trafia do mnie fakt że film jest bardzo przewidywalny.
Skaza przegra oczywiście dobro zawsze wygrywa! Mało w tym realizmu.
Dziwny był fakt iż Skaza nie poznał że wtedy na lwiej skale był simba.
Przecież jego stary ma zupełnie inne rysy twarzy niż on.Więc Skaza pokazał swoją głupote.Szczególnie dziwnie było to że Simba gdy jego ojciec się wspinał nie pomógł mu, tylko robił za obserwatora.Zamiast pomóc ojcu po prostu patrzył na przebieg wydarzeń.A tu nagle krzyk bo spadł.Ten Lew najwyrażniej jest opóżniony.
A najlepsze na deser: Simba był obojętny na los swoich poddanych wolał zostać z pierdzącym dzikiem i brzydka surykatka.A Nala to jedyna trzeźwo myśląca postać w filmie obchodzi ją los swoich krewnych a Simba to samolubny lew.

Ja tu jakoś dostrzegam same wady.A moje opinia zawsze jest słuszna!

użytkownik usunięty
allen123

Co ty bełkoczesz, nie da się zrozumieć ani słowa z tego, co gadasz! To już jest oznaka fanatyzmu...

ocenił(a) film na 8

nie jestem trochę w temacie ale ok

użytkownik usunięty
allen123

Naprawdę żałosne, gdy do rozmowy wtrąca się osoba, która nawet nie wie co pisze, tylko pisze o kucach... Przejrzyj se wszystkie swoje komentarze! Zapewne w żadnym nie obyło się bez wpisu typu "kuce wymiatają, cmoknijcie się hejterzy". Aż się rzygać chce...

użytkownik usunięty
allen123

Komentarz zablokowany, to mówi samo za siebie, że to był atak osobisty.

samo mlp fim inspirowalo sie w kilku scenach wlasnie krolem lwem i nie tylko a tutaj moglbym wymienic gora z 40 do 100 produkcji od Star wars wladca pierscienia czy ostatnio nawet indiana jones

użytkownik usunięty
allen123

Wcześniej potrafiłeś naskoczyć na mnie, teraz milczysz...

milczenie jest czasem bardziej oplacalne niz powiedzenie czegos o 3 grosze za duzo ale domysl sie co bym ci odpisal

użytkownik usunięty
allen123

Mówi to osoba, która cały czas prowokuje kłótnie na tle kucykowym. I to tam, gdzie wspominanie o tym jest wysoce niewskazane.

od ponad miesiaca czy 2 nie rozpowiadam zadnych klotni ;/ tylko rozmawiam o fenomenie z ludzmi ktorzy uwazaja to za pasje

użytkownik usunięty
allen123

Nie udawaj głupiego, cały czas prowokujesz kłótnie.

http://www.filmweb.pl/serial/Pora+na+przygod%C4%99%21-2010-565378/discussion/My+ little+pony+VS+Adventure+time,1813734
To tylko przykład, drugim jest ta nasza dyskusja. Nie masz nic na swoją obronę.

moze ta sentencja ci cos powie w odniesieniu do dego Lex retro non agit - prawo nie dziala wstecz
chodzi mi o to ze to juz dawno bylo a ta dyskusje to ty tu rozpoczeles a ja juz ja chcialem skonczyc dawno a ty ciagle sie napinasz
jesli chodzi o mlp to ta animacja i tak pozostanie w sercach ludzkosci na pokolenia bo jest fenomenem a ty sie z tym pogodzic nie mozesz wiec dojrzyj

użytkownik usunięty
allen123

1. Zacznij gadać po polsku, bo tak to powstaje bełkot, ktorego nie da się zrozumieć.
2. Pisz komentarze o filmach, NIE WSPOMINAJĄC O MLP:PTM, bo to wielu ludzi drażni.
3. "jesli chodzi o mlp to ta animacja i tak pozostanie w sercach ludzkosci na pokolenia bo jest fenomenem a ty sie z tym pogodzic nie mozesz wiec dojrzyj" - Nie baw się w jasnowidzkę i nie przepowiadaj przyszłości. To nie był fenomen, nie jest i nie będzie. Fenomenem to jest Depeche Mode, a MLP:PTM zasługuje co najwyżej na miano kontrowesji, bo to ma wielu wrogów i wrednych fanów.

Jest fenomenem bo spotykam sie ze co 2 zdaniem u ludzi The best show ever tak z reguly ludzie reaguja gdy uslysza utwor z mlp czy jakas kwestie ktora jest poruszana .. i tu obale twoj mit ze mlp jednak jest Fenomenem - to jedyna animacja ziemi gdzie tworcy ida na reke fanom byl kucyk Ditsy do ale fani woleli by uzywac Derpy na co tworcy sie zgodzili wogle ten kucyk ma wiecej fanow niz jaki kolwiek film ever i MLP ZAPAMIETAJ TO SOBIE NIGDY WROGOW NIE MIALO !!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
allen123

Ma, na forum MLP jest dużo postów negatywnych, więc ja natomiast obalę Twoją podkreśloną teorię, że wrogów nie ma.

użytkownik usunięty
allen123

Ma wrogów, nie da się zaprzeczyć. Szczególnie wśród fanów takiej jednej dobrze ci znanej produkcji CN pt. "Pora na Przygodę". BTW Fajnie, że w końcu twój wątek "został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem" :) Teraz możesz sobie zrobić test woli polegający na odwaleniu się od "AT", które podobno "cię nie interesuje". Jeżeli jednak się tam wpiszesz, no to nie ma przebacz, jesteś HEJTEREM, TROLLEM i inne słówka, których znaczenia nie znasz, a używasz.
PS Ja też jestem spod znaku lwa i lubię ten film, ale zważając na historię naszych rozmów, nic innego nas nie łączy.

eehh czytalem te twoje marne wypociny i od dwoch dni moze nawet 3 nie odpiysywalem bo mi sie tej szopki twojej ciagnac nie chce wogle co ci daje te twoje pisanie mnie ono nie obchodzi ja swoje powiedzialem ty swoje powiesz ogolnie bedac delikatnym powiem ze nie chce z toba rozmawiac bo to do nizcego nie prowadzi nie mam za co przepraszac choc ty pewno na te slowa czekasz by sie odczepic to moj ostatni post ktory do ciebie pisze .. pewna osoba z kregu Brony miala racje i mi przepowiadziala i innym by nie ciagnac tyc "rozmow z toba"

użytkownik usunięty
allen123

A co mnie to? Ja o czym innym pisałem, a ty odpowiadasz nie na temat. I to włąśnie dlatego są problemy z dogadaniem się.To tak jakbym napisał o pieczeniu placków, a ty o literaturze...
I powtarzam poprzednią wiadomość pokrótce i wielkimi literami: TWÓJ TEMAT ZOSTAŁ ZABLOKOWANY, WIĘC SKORO CIĘ "PNP" NIE OBCHODZI, TO ZWYCZAJNIE JUŻ NIE PISZ TAM NIGDY WIĘCEJ I BĘDZIE SPOKÓJ.
Wyjaśnione?

ocenił(a) film na 8

Ludzie po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w kucykowej dupie :D

użytkownik usunięty
PaulTheHuman

Nie rozumiem sensu pisania tak prymitywnych postów...

ocenił(a) film na 8

Tak, wiem czasem mi szajba odbija.

allen123

Popieram:D

GrimMaster1111

Cóż to za marna i tania prowokacja!

ocenił(a) film na 4
JacobFan

Dziekuje ! A wiesz to nie prowokacja ale prawda ;)
Nie dostrzegacie wad tej bajki? Postacie groteskowe oraz
narysowane nudna kreska.

GrimMaster1111

A wiesz, że taki jeden troll filmwebu też często używa słowa "prawda" w celu zaprzeczenia tego, że pisze głupoty i prowokuje innych do kłótni ;)

GrimMaster1111

ta bajka nigdy nie byla zadna prowokacja .. stworzono ja na pokolenia by uswiadomic jak warto byc odpowiedzialnym za swe czyny apropo kreski to ma ona o wiele piekniejszy efekt niz animacje 3D ktore sa robione na komercje i zysk danego dystrybutora ... TAkze
Krol Lew jest jedna z najpiekniejszych bajek ziemi i zawsze pozostanie

ocenił(a) film na 4
pony423

No cóż ale postacie są nie rozgarnięte.

Szczególnie Skaza tekstem :Mufasa ty żyjesz
albo jak zaczął rzucać wine na jeszcze głupsze hieny.

GrimMaster1111

dla mnie i fanow kRola lwa jestes drugim skaza

ocenił(a) film na 9
GrimMaster1111

Tonący brzytwy się chwyta :)

GrimMaster1111

"postacie są nie rozgarnięte" ? No to bardzo ciekawe, bo mnie zachowanie postaci nigdy nie raziło. Lepiej spójrz na to: http://www.youtube.com/watch?v=3QH970d-PiE Ja bym się czepiała RZECZYWISTOŚCI, a nie BAŚNI stworzonej przede wszystkim dla najmłodszych. Ale jeśli już o baśniach mowa, to rozbawiło mnie faktyczne nierozgarnięcie np. tejże postaci:
http://www.youtube.com/watch?v=YDvcqHisPao - konkretnie 20:50 - 21:12. Dla mnie to jest mega rażące niż Skaza mówiący: "Mufasa, Ty żyjesz?" po tym jak Sarabi go wnerwiła właśnie wspomnieniem o Mufasie.

Coś masz jeszcze do dodania panie Mirosławie "Genialny Znawco Filmów" Kotlecie? :)

ocenił(a) film na 4
Slaught

Tak mam wiele do powiedzenia.Dziwi mnie to,że wy nie widzicie ile ta bajka ma wad,
jesteście zaślepieni sentymentem gdyż oglądaliście ją w dzieciństwie.
Wymienie trzy nastepne argumenty :

O ile wiem Simba nie był aż tak podobny do swojego ojca.I mógł Skaza bez problemu go poznać.

2. Przecież hieny boją się lwów tak było przedstawione w bajce.
A jak hieny na końcu go atakowały jakoś sie go nie bały.No fakt było ich sporo ale
gdy Mufasa atakował było hien też dużo i się bały wytłumacz to ? Skaze bez problemu zjadły a MUFASY nie ruszyly nawet. Skaza to także silny oraz sprytny lew. I hieny go przerażały? no coś tu się nie zgadza.

3.Zazu czemu on jak chciał wezwać pomoc gdy dzialo się źle z Mufasa tego nie zrobił?
Tylko jak jakiś czubek latał i świrował? Wtedy tragedia byłaby unikniona.Nie zmienia to faktu ,że Mufasa zasłużył na śmierć.Niby taki anioł a naprawdę to on był chamem !

GrimMaster1111

Po pierwsze: Nie wszyscy są "zaślepieni sentymentem" :)
Po drugie: Wybacz, ale nie potrafię Cię poważnie potraktować i przeprowadzać z Tobą dysputy ;)
Po trzecie: Co chcesz uzyskać? Przekonać nas na siłę do swojego zdania? Ja nie chcę Cię namawiać byś na "Króla Lwa" spojrzał innym wzrokiem. Nie spodobał Ci się to nie. Twoja sprawa. A Ty chcesz żebyśmy rozłożyli animację na czynniki pierwsze? Przeprowadzali psychoanalizę postaci? Znajdowali wytłumaczenie na "błędy" w filmie? Ok, zawsze można o tym pogadać, ale ja osobiście nie czuję takiej potrzeby. Tym bardziej, że już się popisałeś w tym temacie :) I czytając Twoje inne komentarze, również nie widzę powodu by prowadzić z Tobą poważną dyskusję panie Stefanie "Genialny Znawco Filmów" Schabowy :)
Po czwarte: W pkt. 3 już sam sobie odpowiedziałeś ;) W sumie to śmieszą mnie Twoje banalne pytania :) A może to Ty z nas się śmiejesz zadając je nam? No to fajnie, pośmiejmy się razem. Ha ha ha! ^^

ocenił(a) film na 4
Slaught

1. ale sporo osób tak ma.Co prowadzi do nietrafnych ocen
2.Nie potrafisz dlatego iż nie masz nic sensownego do przekazania.
Bajka nie jest cudnym arcydziełem lecz jest na poziomie średnim. I powinno to w końcu dotrzeć do osób które widzą tu same plusy.
3.Dziekuje ,że mnie tak bardzo doceniasz :) Nie wiesz jak dumny jestem z siebie.
A tak odpowiedziałem sobie i nie potrafie pojąc jak ludzie mogą płakać na scenie
Mufasy? Prawda jest taka ,że on na nią w pełni zasłużył a nie Skaza.
Ponieważ to on go traktował źle a nie odwrotnie.
Mufasa ukradł Tace/Skazie ukochana poniżał , uważał się za lepszego i tu jest powód aby za kogoś takiego płakać? Szkoda mi było jedynie Simby który nie dowiedział się jaki jest jego ojczulek. Wiem ,.że to dziwne ale mi było szkoda Skazy < wiem że tu z tematu Zazu wyskoczyłem z Mufasa no ale cóż nie mogłem się powstrzymać.

a tak apropo w filmie postać skazy mi się jedynie podobała.A reszte nie jest godne oceny 10 ponieważ jest to temat oklepany.A jeśli chodzi o przekonywanie to może pomyślicie bardziej racjonalnie nim coś ocenicie na 10 . Z powodu jednej postaci z filmu nie zamierzam zmieniać oceny na więcej gdyż to byłoby zwyczajnie mało logiczne.

GrimMaster1111

Naucz się szanować cudze poglądy i zmień swoje prześmiewcze podejście. Dopiero wtedy prowadź dyskusje. Jak na razie nadajesz się tylko na trolling.

ocenił(a) film na 4
Slaught

Ja pośmiewcze podejście? Nie no ubawiłem się za wszystkie czasy.
I będę dyskusje prowadził a ty tu masz najmniej do powiedzenia :)
A troll? ciekawe z której strony.Po prostu boli mnie ,że coś tak mało wartościowego cenicie.

GrimMaster1111

Jak boli to do lekarza idź.

ocenił(a) film na 4
Slaught

Bardzo zabawne ;)

GrimMaster1111

Miło mi, że mnie doceniasz. Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę.

ocenił(a) film na 4
Slaught

To muszę to robić cały czas.
Jednakże moja opinia tak jest trafniejsza od twojej.
Po co się wysilać ? ;) Jak tak mam racje.Moja wina iż ta produkcja wzbudza takie we mnie emocje ? Zawiera również treści obleśne taki np pumba jest strasznie irytujący i wcale nie zabawny.
szczególnie to: czułem się paskudnieee a potem nie przy dzieciach
to już treści erotyczne tam wprowadzają? Wstyd!

GrimMaster1111

"szczególnie to: czułem się paskudnieee a potem nie przy dzieciach
to już treści erotyczne tam wprowadzają? Wstyd!" - Źle interpretujesz. On miał na myśli: Czułem się paskudnie! (a może cudnie?) Zawsze gdy chciałem... nas*ać na trolla!

Slaught

...on szybko uciekał mi przez pola!...

ocenił(a) film na 4
Slaught

Jakże to wybitne ;) Tylko ,że mnie jakoś nie ruszyło.
Wracając do tematu film i tak został przez mnie sa wysoko oceniony. Postać skazy ratuje wszystko a reszta nic ciekawego.Polecam obejrzeć Piekna i Bestia to jest godne obejrzenia a nie ten chłam.

GrimMaster1111

"Jakże to wybitne" - Miło mi, że mnie wciąż doceniasz. Cieszę się przeogromnie.
"Tylko ,że mnie jakoś nie ruszyło." - Czyżby słowo "troll" cię uraziło?
"Polecam obejrzeć Piekna i Bestia to jest godne obejrzenia" - Kurcze, gdyby nie ty to dalej bym nie wiedziała o tym filmie. Szok!

ocenił(a) film na 4
Slaught

Nie uraziło mnie tylko dostałem ataku śmiechu ;) z twojego wyrażenia ;)

Nie twierdze ,że nie słyszałeś o Piękna i Bestia.
A możliwe ,że nie słyszałeś gdyż to coś pokazuje ważne wartości w przeciwności do średniego Króla Lwa którego oglądać wielokrotnie mogę a moja opinia nadal będzie nie zmienna. Piekna i Bestia jest po prostu cudowna robi na mnie wielkie wrażenie nie raz na niej się wzruszałem.A na śmierci Mufasy ? nic tylko patrzyłem się na żenująca scene śmierci najbardziej debilnego bohatera zaraz po Pumbie.

Krzyki typu TATTOOOOO WRACAJMY DO DOMU! było mało przekonujące.A skaza za to prawdziwy czarny charakter robiący na mnie niesamowite wrażenie.

GrimMaster1111

"Nie uraziło mnie tylko dostałem ataku śmiechu" - No to jednak ruszyło cię. Atak śmiechu jak najbardziej się liczy. Gorzej gdyby było zero reakcji.
"A możliwe ,że nie słyszałeś (...)" - Owszem, słyszaŁAM, a nawet (uwaga!) oglądaŁAM za czasów mojego dzieciństwa. Fajnie, no nie? ^^

Moim zdaniem strasznie przeżywasz te rankingi na FW. Ja się nie przejmuję takimi bzdetami. Dla przykładu film który lubię "Titanic" jest na 552 miejsu, ale nie płaczę z tego powodu i nie krzyczę na ludzi ;) Wychodzi na to że jesteś zwykłym malkontentem. Nie podoba ci się "Król Lew" - to więcej nie oglądaj, a najlepiej zapomnij. Co ci przeszkadza jego ranking i oceny innych ludzi? Krytykujesz innych, którym się podoba "Król Lew", za to że nie doceniają innych filmów animowanych. A skąd o tym wiesz, że stawiasz takie tezy? Żyj i daj żyć innym. Jejku, gdyby ludzie mięli takie problemy... Aaaa, zapomniałabym. Przecież głównie nastolatki mają takie "problemy". GrimMaster ile ty masz lat? ;)

ocenił(a) film na 4
Slaught

Zdziwie cię jestem dorosłym człowiekiem.
Mam 23 lata <tak pewnie to cię zaszokowało
> zaraz zaczniesz pisać ,że to zwyczajna ściema jednakże ja wiem ile mam lat żeby było jasne.
Krytykuje innych gdyż nie mogę pojąc co w tym widzą.Pewnie także zaraz stwierdzisz ,że jestem słitt trzynastka i latam z plakatem Biebera ;)
Nie wyprowadze cię z błędu ja najzwyczajniej świecie jestem szczery co do swojej opinii i trudno mi znieść fakt ,że ludzie tak oceniacją wysoko króla lwa dla przykładu dodam ,że byłem zaszokowany ocena debilnej kreskówki która moja siostra wręcz uwielbia a jest to :Niesamowity świat Gumballa .Zdaje sobie sprawe ,że zbiegłem z tematu no cóż Król Lew zwyczajnie nie wzrusza mnie nie powoduje jakiś głebokich refleksji.

Śmierć Mufasy po prostu oglądałem jak zwyczajna śmierć nic pozatym.Może jestem dziwny ale u mnie zawsze czarne charaktery były na czele. Nie potrafie ich nie lubić a dobrzy bohaterowie powodują nude.A jeśli chodzi o Pumbe no cóż raz tylko mnie rośmieszył a tak ogólnie to nie jest dla mnie zabawny tak samo Timon.

GrimMaster1111

"Krytykuje innych gdyż nie mogę pojąc co w tym widzą." - A wiesz jak ja nienawidzę takich tekstów. Świadczą jedynie o braku wyobraźni i szacunku dla czyjegoś gustu. Powiedz mi, cieszyłbyś się gdyby ktoś krytykował twój gust, twoje odczucia, a co gorsza wyśmiewał je? No powiedz mi, byłbyś zadowolony z takiej sytuacji? :) Możesz krytykować film, aktora, piosenkarza, serial itd. Ale proszę cię, nie szydź z czyichś upodobań bo to jest okropne :)
"(...) no cóż Król Lew zwyczajnie nie wzrusza mnie nie powoduje jakiś głebokich refleksji." - No właśnie. Jednym się podoba, drugim nie. Tak jak z każdym filmem, ot taka ciekawostka ;) Ciebie "Król Lew" nie wzruszył, ale uszanuj tych, którym się on podoba.
"Krzyki typu TATTOOOOO WRACAJMY DO DOMU! było mało przekonujące" - A wiesz, że niektórym bardziej się podoba polski dubbing od oryginalnego w tej scenie? Mnie również, ponieważ w głosie Michała Mecha bardziej wyczułam smutek. No i bardziej modulował głosem, tak uważam.
"(...) u mnie zawsze czarne charaktery były na czele. Nie potrafie ich nie lubić a dobrzy bohaterowie powodują nude." - No rozumiem, że niektórych rajcują źli bohaterowi ;) W zasadzie to u Disney'a tak jest. Że dobrzy bohaterowie są zazwyczaj nudni, ponieważ nie sypią żartami z rękawa, nie są aroganccy, nie są chamscy i nie pokazują swojej wyższości. Taki np. Hades mnie śmieszy, ale na pewno go nie cenię. Skaza mnie wręcz odpycha swoim chamstwem i okrucieństwem. A taki Gaston powala swoją głupotą. Zdecydowanie wolę dobrych i "nudnych" bohaterów niż tych złych i cool ;)
"trudno mi znieść fakt ,że ludzie tak oceniacją wysoko króla lwa" - Taaaak, to jest faktycznie straszne. A co ja mam powiedzieć? Dlaczego "Titanica" tak wielu ludzi nisko ocenia? ;( No i znowu pokazujesz, że przejmujesz się durnym rankingiem. Ten ranking na prawdę nie daje ci normalnie funkcjonować? Faktycznie, ludzie sami sobie stwarzają problemy...

ocenił(a) film na 10
GrimMaster1111

1. Skaza był przekonany, że Simba nie żyje, a już na pewno nie wiedział jak wygląda jako dorosły lew. Znał tylko Mufasę. Gdy Simba się pojawia jest trochę ciemno, co może prowadzić do pomyłki tego typu.
2. Chyba nie oglądałeś tej samej bajki co ja... Mufasa był wielkim i silnym lwem więc bez trudu poradziłby sobie z trzema hienami. Natomiast Skaza był chudy, słaby fizycznie i na dodatek zmęczony walką z Simbą, więc jak się na niego rzuciło kilkanaście hien na raz to razej nie miał szans.
3. Zazu na początku spanikował, a potem jak chciał wezwać pomoc, to raczej nie był w stanie (dzięki Skazie - jakbyś nie zauważył dostał w dziub)
4. Gdzieś tam piszesz, że Simba nie ratował ojca. Przepraszam, ale ja sobie nie jestem w stanie wyobrazić małego lwiątka podciągającego dorosłego lwa. I, jakbyś nie zauważył (po raz kolejny...), Mufasa go posadził na skale nieco oddalonej od tej, z której sam spadł.
5. Potem faktycznie tchórzył przed powrotem, bo obwiniał się za śmierć ojca. Ale poczucie odpowiedzialności i obowiązku sprawiło, że jednak wrocił.

Piszesz, że nie wiesz, co ta bajka przekazuje... Skoro nie umiesz oglądać ze zrozumieniem to Ci wytłumaczę. Uczy dzieci (bo to...uwaga...bajka skierowana do dzieci! niesamowite!) odpowiedzialności, szacunku dla życia (Wszyscy jesteśmy złączeni w kręgu życia), wrażliwości, a do tego pokazuje, że nawet jak ktoś bliski umiera, to na zawsze pozostaje z nami w naszej pamięci. Znienawidzona przez Ciebie "Hakuna Matata" też ma ważne przesłanie. Nie należy skupiać się na błędach przeszłości, tylko starać się nie popełnić ich w przyszłości, bo to ona jest ważna. A postacie Timona i Pumby uczą dzieci tolerancji. Bo nie ważne, że ktoś wygląda i zachowuje się inaczej niż my, je co innego, czy nawet czasami zdarzy mu się puścić bąka to i tak zasługuje na szacunek.

Mogłabym tak pisać i pisać, ale chyba wystarczy.

ocenił(a) film na 4
Agness_92

Agness

2. Oglądałem ta bajke ;) Jednakże czytałem również książke
w której wszystko było ukazane.Lecz widać oglądasz wyłacznie filmy bo literatura to za duże wymagania dla ciebie.

1.Jednakże miał inne rysy twarzy ;] Sugerujesz,że Skaza nie wiedział jakie rysy ma Mufasa?To dość niemożliwe
3. Dostał w dziób ale zamiast szaleć przy Skazie mógł niepostrzeżenie polecieć .
4.Mógł go uratować w inny sposób ale widać nie za bardzo ten lew rozgarnięty.
5.Prawda! obwiniał się jednakże czy to powód aby wylegiwać się w luksusach?
mIEĆ ZAPROSZENIEM GDZIES LOS INNYCH.To nie jest uprawiedliwienie ,że się bał nie tylko on.

Chciałbym wiedzieć co przekazuje.Bo jak na razie to stek bzdur.Tolerancji?
dobrze ale bez przesady.Czyli mam rozumieć ,że dzieci przez postać pumby mają być niewychowane? Rozumiem ,że obleśne w przyszłości zachowanie dzieci by ci odpowiadało?

ocenił(a) film na 10
GrimMaster1111

1.To jest forum o filmie nie o książce.
2. "Lecz widać oglądasz wyłacznie filmy bo literatura to za duże wymagania dla ciebie" - pewnie przeczytałam więcej książek o d Ciebie
3. A czy lwy w ogóle mają coś takiego jak rysy twarzy? To bajka dla dzieci. Simba musiał wyglądać trochę inaczej - w bajkach zazwyczaj wszystko jest dosłowniej pokazane
4. Hmm... Ciekawe jak? Simba - dziecko, które właśnie przeżyło dość duży szok, jest oddalone od domu o jakiś dystans i na dodatek samo, ach i jeszcze nie wie co z tatą. Skąd miał wiedzieć, że tata nie wejdzie na tą skałę? I na pewno miał czas, żeby biec na lwią skałę po pomoc...
5. Bo Zazu na pewno się spodziewał, że Skaza jest zły i przeszkodzi w wezwaniu pomocy...
6. Simba jako dziecko musiał uciekać z domu, bo był pewny, że zabił ojca. Pewnie też myślał, że reszta lwów go obwini. Potem trafia na Timona i Pumbę, którzy go, można powiedzieć, wychowują i wpajają przekonanie, że przeszłość się nie liczy. A poza tym Simba nie wie, co się dzieje na Lwiej Ziemi.
7. Nigdzie nie napisałam, że uczy dzieci, za przeproszeniem, pierdzieć... Pumba nie był niewychowany, tylko to byo niestety częścią jego natury. Nie bardzo nad tym panował
8. Jeżeli nie dostrzegasz prostego przesłania, albo dla Ciebie jest stekiem bzdur,to i tak Ci tego nie wytłumaczę...

GrimMaster1111

To reszty filmwebu - co byście powiedzieli, żeby go znaleźć i spalić na stosie? xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones