PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 106
ocen
7,0 10 1 58106
7,0 18
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa
 • s_bazylak ocenił(a) ten film na: 10

  Świetna rola Mirren, świetna rola Sheena. Taki mały film, a jakże cudownie nakręcony. Świetnie zakreślone dylematy bohaterów. Polecam

 • lucyna63 ocenił(a) ten film na: 10

  s_bazylak Na pewno ogądnę jak polecasz.

 • armida70 ocenił(a) ten film na: 7

  s_bazylak Co do filmu jestem trochę rozczarowana, miałam nadzieję obejrzeć trochę więcej wątków z życia królowej(wcale nie chodzi mi tu o film biograficzny), a tu cała akcja skupia się na nieszczęsnej śmierci Lady Di. Jednakże Helen Mirren bardzo wiarygodnie oddaje postać królowej Elżbiety II, i dlatego warty obejrzenia.

 • armida70 Ja zaś jestem po obejrzeniu filmu mile zaskoczony, a akcja - moim zdaniem - nie tyle skupia się na nieszczęsnej śmierci Lady D, co na postawach wobec niej. Postawach polityków. Premier Blair, pokazany w dość korzystnym świetle, umiejętnie rozgrywa swoją partię z Pałacem Buckingham. Prasa - nie tylko ta szmatława - wmawia wszystkim, że kochali Dianę. Miłość to wielkie słowo. Może niektórzy kochali, choć większość czuła, co najwyżej sympatię. Zakochali się po kilku artykułach. Tak naprawdę reakcja tłumu przypomina histerię po śmierci M. Jacksona. Ja na miejscu Elżbiety zachowywałbym się z większą klasą, rozumiem jednak również jej racje. Nie pierwszy to film pokazujący jaką potęgą jest prasa i jak bardzo potrafi - niekiedy cynicznie - kształtować nastroje społeczne, a z tymi musi się liczyć każdy polityk. Nawet Jej Królewska Mość.

 • armida70 ocenił(a) ten film na: 7

  AbuKamil Zgadzam się z tym, tyle tylko chodziło mi o to, że w filmie akcja zawiązała się zbyt długo wokół wątku, księżnej Diany, aczkolwiek, pokazane były postawy polityków i dworu i prasy, walczące o swoje, a tak przecież było naprawdę.

 • invasion ocenił(a) ten film na: 7

  armida70 Ja też jestem trochę rozczarowana. Cóż, dobrze, że są jeszcze książki, a na historyczną ocenę musimy jeszcze sporo poczekać. :)

 • Kniaz4815 ocenił(a) ten film na: 7

  s_bazylak Nie tylko. W filmie jasno dano do zrozumienia że Diana była fałszywa. Inna w domowym zaciszu zmieniała się gdy wokół pełno było kamer i fotoreporterów. Za to rodzina królewska żywiła do niej niechęć i była przeciwna oddawaniu jej jakichkolwiek honorów. Jako jedyni znali jej prawdziwą twarz.

 • lucyna63 ocenił(a) ten film na: 10

  Kniaz4815 Łatwo oceniać kogoś na podstawie innych wypowiedzi.Skąd wiesz jaka była Diana jak ją osobiście nie znałeś.A film jest bardzo dobry.
  Polecam go każdemu kto jeszcze nie oglądał.

 • Kniaz4815 ocenił(a) ten film na: 7

  lucyna63 Ty też jej nie znałaś.

 • lucyna63 ocenił(a) ten film na: 10

  Kniaz4815 A le jej nie krytykowałam.Z resztą o zmarłych żle się nie mówi.

 • agawa87 ocenił(a) ten film na: 9

  Kniaz4815 Diana z pewnością święta nie była, ale chwilami dostawała w kość, no i też zrobiła sporo dobrego.
  Co do filmu, to uważam, że jest świetny. Dobrze oddał tamtą atmosferę, wstawki dokumentalne dodają mu autentyzmu.
  Uznanie należy się Helen Mirren i Michaelowi Sheenowi za wspaniałe role.

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 9

  agawa87 Przyznaję rację, film skręcony / zagrany profesjonalnie, ma klimat, oddaje ducha tamtym wydarzeń. Oczywiście księżna Di miała trochę za uszami, ale brak akceptacji na królewskim dworze też jej dawał w kość. To skomplikowane sprawy , tysiącletnia tradycja ponad wszystko, trudno nam zwykłym ludzikom to zrozumieć, a film przynajmniej trochę przybliża tematykę.

 • s_bazylak nie, to jest film propagandowy próbujący ukazać rodzinę królewską jako normalną, a tak naprawdę reszta dla nich jest plebsem i Diana zginęła bo była blisko ludzi