PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1157}
7,9 75 955
ocen
7,9 10 1 75955
8,3 31
ocen krytyków
Krótki film o zabijaniu
powrót do forum filmu Krótki film o zabijaniu

Krzysztof Globisz

ocenił(a) film na 10

Czy tylko mi się wydaje że Krzysztof Globisz odegrał jedną z najlepszych drugoplanowych ról w historii polskiego kina? To że nie jest wybitnym aktorem nie ma znaczenia. Właściwie nikt nie mówi tutaj o grze Globisza.

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

Zastanawiam się czy zakwalifikować Globisza do roli drugoplanowej, bardziej jest to typowy dla Kieślowskiego równoległy wątek. Co nie zmienia faktu, iż rola Piotra Balickiego (domyślam się jawne nawiązanie do Krakowskich aktywności aktora) jest po prostu w najmniejszym stopniu popisowa. Ciężko przekonująco przekazać mocno wzniosłe słowa, by nie popaść w nadmierną teatralność. Czapki z głów!

ocenił(a) film na 9
bornstubborn

KG jest wspaniałym i wybitnym aktorem. Środowisko i ci co kochają kino to wiedzą. Gimbaza niekoniecznie ale co z tego...

ocenił(a) film na 8
catpsi_

Dla mnie również jest to znakomity aktor

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Masz dużo racji. Jedyna moja uwaga może dotyczyć tego, ze moim zdaniem to cholera właśnie... wybitny aktor:) ale to moje zdanie, nie każdy musi je podzielać

KopsonKrk

Jest wybitnym.

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Chyba nie tylko tobie, choć gdy się poszpera w pamięci, znalazłoby się z tuzin równie dobrych ról drugoplanowych, jak Dziędziela w Dom Zły, czy Gajosa w Psach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones