PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748031}
5,2 2 506
ocen
5,2 10 1 2506
5,3 22
oceny krytyków
Krew Boga
powrót do forum filmu Krew Boga

Czyżby luźne nawiązanie do ,,Siódmej Pieczęci'' Bergmana xD ? A tak już bardziej poważnie, wygląda to na bardzo ambitne i dosyć nietypowe jak na nasze realia dzieło. Z jednej strony to dosyć ryzykowne patrząc na poziom aktualnego polskiego kina kostiumegom, no ale cóż. Może wprowadzi to ciekawy powiew świeżości w Polskim kinie...

wieslaf16

Bergman wierci się niespokojnie słysząc , że ma rywala, i to jakiego...to oczywiście miało mieć ważny wymiar ( pewnie także dla Pieczyńskiego, którego , zresztą sobie cenię) , ale wyszedł bełkot i spuśćmy zasłonę milczenia...

wojciechgebert

Aż tak źle :D ?

wojciechgebert

ale wyszedł bełkot i spuśćmy zasłonę milczenia...

jakiekolwiek argumenty na podparcie tej "opinii" ?

radoslawzal

Opinia jest opinią bez cudzysłowia, nawet jeśli się z nią nie zgadzasz czy cię mierzi. Film jest okropny, pretensjonalny i im dalej jestem od jego obejrzenia tym bardziej krytycznie się do niego odnoszę i nie widzę żadnych walorów, dlatego też uważam, że należy pomilczeć nad tym tworem, nie znęcając się nad twórcami z którymi wiążę jednakże nadzieje na przyszłość...

wojciechgebert

aha, czyli prawdopodobnie nawet nie widziałeś produkcji, a nawet jeśli widziałeś to tak sobie plujesz dla samego plucia, a nie masz nic konkretnego, nawet jednego przykładu na uargumentowanie

pozdrowionka

wieslaf16

Nie widziałem filmu , ale patrząc na fotki natychmiast miałem skojarzenie z "Siódmą pieczęcią" która zresztą jest jedną z moich ulubionych klasycznych pozycji :-), prawie identycznie upozowane ujęcia. Tyle, że Konopka to nie Bergman a Pieczyński to nie von Sydow. Ale chętnie zobaczę, choćby po to aby mieć pełny obraz sytuacji :-)

wieslaf16

Przede wszystkim jest to zrzynka z "Valhalla Rising" Nicolasa Windinga Refna z 2009, bo reżyser jest zbyt cienki na to by się inspirować takimi starociami jak Bergman. już lepiej jakby się trzymał dokumentów gdzie daje radę.

wieslaf16

bardziej mocna inspiracja "Na srebrnym globie" Żuławskiego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones