PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827869}

Krewetki w cekinach

Les crevettes pailletées
6,2 1 687
ocen
6,2 10 1 1687
Krewetki w cekinach
powrót do forum filmu Krewetki w cekinach

a wyszła karykatura osób o innej orientacji. Patrząc z polskiej perspektywy, gdy homofobiczne akty agresji, nietolerancji i wystąpień odmawiających osobom LGBT+ człowieczeństwa stały się prawie codziennością, taki film nie zmieni postaw społecznych. Wręcz je prawdopodobnie umocni. W Europie jest inaczej i można się bawić, śmiać i mieć zdrowy dystans. U nas jeszcze długo nie.
Radosna ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Czyli w Polsce nie powinno się pokazywać tego filmu? Bo nie bardzo rozumiem Twój wpis.

ocenił(a) film na 5
Adam1Kluska

W Polsce szczególnie powinno się pokazywać. Ale biorąc pod uwagę poziom świadomości taki sposób przedstawiania środowiska może wręcz umacniać homofobiczne postawy. Niestety - taki mamy kraj,

Agatonik

Ale celem tego filmu nie jest zadowalanie hetero-Polakow. Nie rozumiem dlaczego ten aspekt w ogole ujmujesz w swojej opinii.

Wona

*Wystawiasz w ten sposob opinie Polakom, a nie filmowi.

ocenił(a) film na 5
Wona

To fakt. Tym bardziej, że ten film raczej wyśmiewa gejów niż pokazuje ich w dobrym świetle. Czemu niby odbiór tego filmu miałby być papierkiem lakmusowym tolerancji Polaków.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Myślisz, że ten film jest naprawdę zabawny? Gdybym była gejem obraziłabym się za pokazanie mnie na takim poziomie żenady. To nie jest komedia o gejach, tylko z gejów. Tak ja ją odebrałam.

ocenił(a) film na 5
majkalipcowa

Ja podobnie. Właśnie o to mi chodziło. Pewnie nie wyraziłam się wystarczająco precyzyjnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones