Scream

1 godz. 46 min.
6,7 69 715
ocen
6,7 10 69715
8 124
chce zobaczyć
7,3 10
ocen krytyków
{"rate":7.3,"count":10}
{"type":"film","id":91,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Scream-1996-91/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Krzyk
  • ILove90s ocenił(a) ten film na: 10

Mam ogromny i nieskrywany sentyment do lat powstania i świetności "Krzyku". Ale też nie samym
    sentymentem i tęsknotą za pięknymi latami młodości ocenia się filmy. Ten obraz sam się jednak
    doskonale obroni. Dziś lepszych produkcji kina grozy jest jak na lekarstwo, czyż można o lepszą
    rekomendację?

• OmniModo ocenił(a) ten film na: 8

ILove90s Racja. Koniec i kropka.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

ILove90s Jeśli chodzi o lata 90 to jeszcze jest genialny i niestety mam wrażenie że niedoceniony i zapomniany "Candyman".

• wall_e_papieza ocenił(a) ten film na: 6

taa takie filmy to jeden wielki śmietnik umysłowy
    wszystko jest tak do bólu naciągane i przewidywalne ze takie filmy można śmiało polecić dzieciakom z podstawówki
    może na nich taki badziew zrobi wrażenie

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 6

wall_e_papieza Nieźle się tym zdaniem ośmieszyłeś, ale chętnie posłucham jak wymieniasz horrory lat '90 lepsze niż Krzyk i Candyman.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 6

wall_e_papieza Tak myślałam, że nic nie podasz, a można by np. do tego dopisać Dracule.

• jasiu15 ocenił(a) ten film na: 8

Hmm... Ja bym dorzucil Wstrzasy. Choc to bardziej film przygodowy niz horror.

jasiu15 Wstrząsy też mi się bardzo podobały :) Jakby nad tym się zastanowić dłużej to jeszcze można tu dorzucić Drabinę Jakubową, Martwicę mózgu, Wywiad z wampirem, W paszczy szaleństwa, Wilk, Ukryty wymiar, japoński Ring lub Blair Witch Project.

To dziwne, ale nie widzialem jeszcze The Ring. Musze nadrobic.
    P.S widze, ze podobala Ci sie Inwazja Porywaczy Cial. Fajny film bazujacy na tym samym pomysle to Oni z 1998, choc pewnie jako fanka horrorow juz go znasz :)

jasiu15 Krąg to jeden z nielicznych przypadków, gdzie amerykański remake bardziej mi się podobał i chyba większości również, ale i tak warto znać oryginał :)

To widzialas tych Onych? :) moge dodac Cie do znajomych, chce podejrzec jakies fajne horrory?

• Hydeist ocenił(a) ten film na: 7

wall_e_papieza Krzyk jest parodią przede wszystkim... Parodią horrorów, obejrzyj jeszcze raz uważnie i zobaczysz, że jest komiczny.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

ILove90s ujdzie ten film

• Pawel_G_ ocenił(a) ten film na: 9

ILove90s Osobiście mam większy sentyment do lat 80 mimo iż urodziłem się w 1987, a więc niewiele z nich pamiętam :). Takie moje bardziej ''świadome'' dzieciństwo to właśnie lata 90 (wypożyczalnie VHS, gry na Pegasusa, boom na muzykę Eurodance itd.) i do serii ''Scream'' też mam wielki sentyment. Jest kilka uznanych serii jak ''Koszmar z Ulicy Wiązów'', ''Piątek 13'' czy ''Halloween'', ale to chyba właśnie ''Krzyk'' trzyma najrówniejszy poziom na przestrzeni wszystkich części. Ciekaw jestem kiedy doczekamy się nowej odsłony.

• van_der ocenił(a) ten film na: 3

ILove90s Chyba nie widziałeś prawdziwego kina grozy, jak Krzyk można zaliczyć do horrorów? Przecież to jakaś tandetna komedia, a zakończenie to już w ogóle żenada. Nawet dobrze się zaczęło podobało mi się trochę, no ale kolejne bezsensowne wątki, wplatanie w międzyczasie dialogów komediowych i to zakończenie nie dla mnie.

• LeoMessi86 ocenił(a) ten film na: 8

van_der Akurat zakończenie jest bardzo dobre, choć faktycznie... po świetnym początku było co raz to gorzej. Zakończenie jednak rewelacyjne choć łatwo było się domyśleć kto morduje.