PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 76 945
ocen
6,8 10 1 76945
7,7 20
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Mam ogromny i nieskrywany sentyment do lat powstania i świetności "Krzyku". Ale też nie samym
sentymentem i tęsknotą za pięknymi latami młodości ocenia się filmy. Ten obraz sam się jednak
doskonale obroni. Dziś lepszych produkcji kina grozy jest jak na lekarstwo, czyż można o lepszą
rekomendację?

ocenił(a) film na 8
ILove90s

Racja. Koniec i kropka.

użytkownik usunięty
ILove90s

Jeśli chodzi o lata 90 to jeszcze jest genialny i niestety mam wrażenie że niedoceniony i zapomniany "Candyman".

ocenił(a) film na 6

taa takie filmy to jeden wielki śmietnik umysłowy
wszystko jest tak do bólu naciągane i przewidywalne ze takie filmy można śmiało polecić dzieciakom z podstawówki
może na nich taki badziew zrobi wrażenie

użytkownik usunięty
wall_e_papieza

Nieźle się tym zdaniem ośmieszyłeś, ale chętnie posłucham jak wymieniasz horrory lat '90 lepsze niż Krzyk i Candyman.

użytkownik usunięty
wall_e_papieza

Tak myślałam, że nic nie podasz, a można by np. do tego dopisać Dracule.

ocenił(a) film na 9

Hmm... Ja bym dorzucil Wstrzasy. Choc to bardziej film przygodowy niz horror.

użytkownik usunięty
jasiu15

Wstrząsy też mi się bardzo podobały :) Jakby nad tym się zastanowić dłużej to jeszcze można tu dorzucić Drabinę Jakubową, Martwicę mózgu, Wywiad z wampirem, W paszczy szaleństwa, Wilk, Ukryty wymiar, japoński Ring lub Blair Witch Project.

ocenił(a) film na 9

To dziwne, ale nie widzialem jeszcze The Ring. Musze nadrobic.
P.S widze, ze podobala Ci sie Inwazja Porywaczy Cial. Fajny film bazujacy na tym samym pomysle to Oni z 1998, choc pewnie jako fanka horrorow juz go znasz :)

użytkownik usunięty
jasiu15

Krąg to jeden z nielicznych przypadków, gdzie amerykański remake bardziej mi się podobał i chyba większości również, ale i tak warto znać oryginał :)

ocenił(a) film na 9

To widzialas tych Onych? :) moge dodac Cie do znajomych, chce podejrzec jakies fajne horrory?

ocenił(a) film na 7
wall_e_papieza

Krzyk jest parodią przede wszystkim... Parodią horrorów, obejrzyj jeszcze raz uważnie i zobaczysz, że jest komiczny.

użytkownik usunięty
ILove90s

ujdzie ten film

ocenił(a) film na 9
ILove90s

Osobiście mam większy sentyment do lat 80 mimo iż urodziłem się w 1987, a więc niewiele z nich pamiętam :). Takie moje bardziej ''świadome'' dzieciństwo to właśnie lata 90 (wypożyczalnie VHS, gry na Pegasusa, boom na muzykę Eurodance itd.) i do serii ''Scream'' też mam wielki sentyment. Jest kilka uznanych serii jak ''Koszmar z Ulicy Wiązów'', ''Piątek 13'' czy ''Halloween'', ale to chyba właśnie ''Krzyk'' trzyma najrówniejszy poziom na przestrzeni wszystkich części. Ciekaw jestem kiedy doczekamy się nowej odsłony.

ocenił(a) film na 3
ILove90s

Chyba nie widziałeś prawdziwego kina grozy, jak Krzyk można zaliczyć do horrorów? Przecież to jakaś tandetna komedia, a zakończenie to już w ogóle żenada. Nawet dobrze się zaczęło podobało mi się trochę, no ale kolejne bezsensowne wątki, wplatanie w międzyczasie dialogów komediowych i to zakończenie nie dla mnie.

ocenił(a) film na 8
van_der

Akurat zakończenie jest bardzo dobre, choć faktycznie... po świetnym początku było co raz to gorzej. Zakończenie jednak rewelacyjne choć łatwo było się domyśleć kto morduje.

użytkownik usunięty
ILove90s

To prawda. I nawet jesli ten film nie jest zbyt straszny dla co niektorych, to trudno odmowic mu swoistego klimatu i suspensu jaki towarzyszy podczas seasnu - No i bez 1 czesci Scream nie byloby innych produkcji w klimacie "Teen Slasher Movies" jak Ulice strachu, Koszmar minionego lata czy Oszukac przeznaczenie :)

ILove90s

Ten film kojarzy mi się z wspaniałymi czasami dzieciństwa pamiętam że mega wrażenie na mnie zrobił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones