Księga życia

Book of Life

2014 1 godz. 35 min.
7,6 28 239
ocen
7,6 10 28239
12 977
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
powrót do forum filmu Księga życia
 • Na początku byłam nastawiona sceptycznie bo od razu było widać, że film jest "inny". Jednak po kilkunastu minutach wiedziałam, że trafiłam na coś wyjątkowego i wartościowego. Bajka o pięknych i prawdziwych wartościach, które sprawiają że nasz świat jeszcze istnieje.

  Choć faktycznie dla maleńkich dzieci film może się nie nadawać ze wględu na wygląd bohaterów (zwłaszcza w zaświatach) ale 8latek pod opieką rodzica (który ew. mu wyjaśni jego niepewności) może go obejrzeć :)

 • Katatonika ocenił(a) ten film na: 9

  bruxenka Miałam przed obejrzeniem dokładnie takie samo uczucie. Nie byłam jakoś zbytnio zaciekawiona tą animacją aż w końcu włączyłam ją wczoraj i jestem zachwycona. Fajny humor, ciekawie zrobione postacie i w końcu coś innego, coś oryginalnego. Może przesłanie nie jest jakieś odkrywcze ale cała animacja na pewno tak :) Szczerze polecam.

 • Vanillia ocenił(a) ten film na: 8

  bruxenka Chyba nie doceniasz dzieci ;p film jest całkowicie zrozumiały, oglądałam z 3ką maluchów dwie 6latki i jedna 7mio. I wszystko dla nich było jasne i klarowne :)

 • Vanillia Doceniam dzieci i to bardzo :) Choć masz racje nie potrafie tak ocenić rozwoju umysłowego. Faktycznie 6 i 7 latki to już chyba starsze dzieci, poza tym oglądały z Tobą. Bardziej chodziło mi o to, że nie jest to bajka dla 3 latka lub dziecka, które rozwija się wolniej, żeby posadzić go i niech ogląda (jak np. można zrobić z większością bajek Disneya) :)

 • djrav77 ocenił(a) ten film na: 7

  bruxenka No, dla maleńkich dzieci raczej będzie niezrozumiały :P

 • bruxenka Dodam tylko, że pomimo iż cały film stale ociera się o trudny temat śmierci i umierania to jest niezwykle radosna i niesie dużo pozytywnej energii. Do tego prześwietnie wykonana animacja, inna niż wszystkie, do tego rewelacyjna muzyka. Ech, oby więcej takich filmów powstawało !