PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 351
ocen
6,4 10 1 129351
6,4 45
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

PRZEPIĘKNY FILM! Oglądałem go jak zahipnotyzowany, Guillermo del Toro potrafi zabrać widza do fantastycznych i niesamowitych światów! Cudowne zdjęcia, przepiękna muzyka! Perełka! :)

51CK_JOK3R

A gdzie jeśli można zapytać można ów film obejrzeć ? Premiera kinowa chyba jeszcze przed nami jeśli się nie mylę. Z wielką przyjemnością bym obejrzał .

ocenił(a) film na 8
IXeNoSI

Ja oglądałem go na stronie "Zalukaj" w całkiem niezłej jakości (na pewno nie była to "kinówka" bo takich nie oglądam!) także polecam obejrzeć tam. Ach! zapomniałem dodać że to wersja oryginalna czyli po Angielsku! Miłego oglądania:) film jest SUPER!

51CK_JOK3R

Dzięki serdecznie za odpowiedź ;) Zatem bierzemy się za oglądanie :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
IXeNoSI

Nie ma za co:) mam nadzieję że na tobie zrobi takie samo wrażenie jak na mnie albo większe! GOOD LUCK :p

ocenił(a) film na 8
51CK_JOK3R

Szanuję, obejrzałeś w oryginale, a nie z polskimi napisami z translatora:) Film znakomity

ocenił(a) film na 8
laxman

Nie skumałem o co ci chodzi? film jest w wersji oryginalnej czyli Angielskiej! na str. "Zalukaj" sam oceń :-)

ocenił(a) film na 8
51CK_JOK3R

Nie, nie tak:)

Po prostu doceniam, że oglądasz filmy w oryginalnej wersji językowej. Języki są ważne ogólnie, a przy okazji można zapoznać się z premierami szybciej i nie trzeba czekać na polskie wersje.
Natomiast wielu ludzi (bez znajomości angielskiego) zamiast poczekać, to rzuca się na kiepskie polskie tłumaczenia z translatora. To powszechne zjawisko, choć kuriozalne, bo przecie tak się nie da oglądać.
Ja wybieram kompromis: wersje z napisami angielskimi, o!

ocenił(a) film na 8
laxman

Teraz wiem o co ci chodziło:)

laxman

Jest wiele znakomitych filmów ale to film z Hollywood i dlatego dostał Oskara. Kompromitacja.

ocenił(a) film na 8
marek_serwin

No, kurna, faktycznie

ocenił(a) film na 8
IXeNoSI

Były w ostatnim tygodniu pokazy przedpremierowe w Kinotece i Atlanticu w Warszawie. Miałem okazję się załapać, bo aż żal oglądać tak piękny wizualnie film na małym ekranie. Ale teraz też męczę screener :D

ocenił(a) film na 8
YHM_YHM

O, i w ten weekend w Atlanticu też będą kolejne pokazy :)

51CK_JOK3R

Czy ten film kończy się happy endem?

ocenił(a) film na 10
i_Xa

Tak :)

ewelina_m

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 8
i_Xa

Jak dla mnie nie. :)

ocenił(a) film na 8
i_Xa

Tak, jak to bajki.

51CK_JOK3R

W pełni się zgadzam. Film magiczny, nie pozwalający oderwać się od ekranu. Muzyka, ujęcia, klimat, każda scena była piękna. Poetycki tytuł oddaje w pełni piękno filmu. Ostatni raz coś tak cudnego czułem oglądając K-Pax :)

ocenił(a) film na 6
RadoslawKamil

K Pax był lepszy lepiej trzymał klimat i wciągał.. Ten jest tylko bajką, poprawna i nic więcej.Tyle że ładnie sfilmowany i z dobrą muzyczną oprawą.

51CK_JOK3R

fakt przepiękny fantastyczny zwłaszcza...........


uwaga spojler

seks............:-)

51CK_JOK3R

Najbardziej podobało mi się jak kończą ludzie czytający "The power of positive thinking"

51CK_JOK3R

jestem na świeżo po filmie i nie mogę otrząsnąć się z zachwytu. też siedziałam jak zahipnotyzowana i żałuje że się skończył.

nadal trzymam mocno kciuki za "Trzy bilbordy (...) (absolutnie fantastyczny) w kategorii m.in. najlepszy film i scenariusz oryginalny, ale będę równie usatysfakcjonowana jeśli to del Toro wygra. obejrzałam "Labirynt fauna" i "Kształt wody" dziś w nocy, jeden po drugim - ogromnie żałuję że dopiero teraz odkryłam tego reżysera. to absolutnie moje klimaty"Kształt wody" to naprawdę zachwycająca baśń. po prostu przepiękna i zasłużenie zdobył najwięcej nominacji do Oscarów.

ocenił(a) film na 8
isobel

Skoro dopiero odkryłaś tego reżysera to pewnie nie oglądałaś? HELLBOYa 1 & 2, jest tam postać która nazywa się Abe Sapien! wyda ci się znajoma:) polecam też serial Wirus / The Strain, którego twórcą, producentem i scenarzystą jest Guillermo del Toro! miłego seansu:)

51CK_JOK3R

akurat słyszałam już że Abe Sapien jest do złudzenia podobny do naszego człowieka amfibia :) od kilku lat nosiłam się z zamiarem obejrzenia czegokolwiek del Toro - wiem że nakręcił Hellboya ale jakoś szczególnie mnie nie zachęcał ten film. ale skoro rekomendujesz to bardzo chętnie obejrzę - wszystkie te filmy które wymieniłeś :)

dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

ocenił(a) film na 8
isobel

Drobna rada (chyba?) - radzę ci odpuścić sobie Crimson Peak, to jego jedyny film który KOMPLETNIE mi nie przypadł do gustu! no ale jak to mawia mój kumpel "twoje małpy, twój cyrk!:) co w wolnym tłumaczenie znaczy: Wybór należy do ciebie. Goodluck! :-)

51CK_JOK3R

Fantastyczna baśń dla dorosłych. Cieszę się, że odbyłem kolejną podróż z Del Toro. Czekam na kolejne.

ocenił(a) film na 8
51CK_JOK3R

W swojej kategorii jest to film bardzo dobry (czyli 8/10) i nie ma co fanzolić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones