PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839947}
5,8 4 629
ocen
5,8 10 1 4629
5,1 11
ocen krytyków
Kult. Film
powrót do forum filmu Kult. Film

Żeby "wejść" w ten film trzeba mieć jakąś wiedzę, orientację na temat zespołu i jego członków. Wówczas jest on naprawdę ciekawy. Niemniej mam też swoje zastrzeżenia: przede wszystkim brak jakiejś myśli przewodniej tego filmu, odpowiednika fabuły w filmach ze scenariuszami. Trudno uciec wrażeniu, że poszczególne sekwencje zmontowane są w sposób przypadkowy, bez jakiejś logiki. Druga rzecz, za dużo Didiego w tym filmie. Fani oczywiście kojarzą postać ale chyba niekoniecznie powinna wyrosnąć na pierwszoplanową. Poszczególni członkowie kapeli liźnięci po łebkach, a przecież to ciekawe postacie. Nie pokazano jajcarskiego stylu bycia Piotra Morawca czy intelektualnego zacięcia Jarka Ważnego (prowadzi bloga o zespole, pisze doktorat). Przyznam, oczekiwałem nieco więcej ale jako zagorzały fan zespołu i tak jestem kontent, a jak wyjdzie wydanie płytowe, to na pewno kupię. Myślę, że Kult doczeka się kiedyś filmu fabularnego, czegoś na wzór Bohemian Rhapsody ale to nastąpi zapewne nie wcześniej niż hmm... po śmierci Kazika. Ich dzieje to bez dwóch zdań materiał na ciekawą fabułę.

ocenił(a) film na 3
RossyDP

Jestem fanem starszych płyt Kultu, ale uważam, że ten "film" jak i najnowsze albumy są słabe, albo odgrzewane hiciory, albo piosenki, które są najzwyczajniej w świecie nie na poziom tego zespołu... Chyba trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.. Nie jestem za to fanem Whitney Houston (choć uważam, że ma kilka dobrych kawałków i miała świetny głos), ale ten film co o niej zrobiono widział mi się 100 razy bardziej. Konkretnie zrealizowany, historia początków i całej kariery opowiedziana. Wspomnieni najbliżsi i różne historie z nimi wszystkimi związane. Był pomysł, było jego wykonanie tak jak powinno ono wyglądać. W tym "filmie" o Kulcie (no własnie, czy aby na pewno o Kulcie?) niczego interesującego nie ma, w tym o Whitney było wiele rzeczy (choć też trochę pominiętych). Mimo wszystko, po Kulcie wyszedłem zawiedziony jaka słabizna to była...

ocenił(a) film na 5
RossyDP

Właśnie fanów Kultu ten film najbardziej zawiedzie. Innych "tylko" zanudzi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones