PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810192}
6,2 28 020
ocen
6,2 10 1 28020
4,1 16
ocen krytyków
Kurier
powrót do forum filmu Kurier

Zastanawia mnie jedno czy będzie to film zrobiony tak dobrze jak Jack Strong czy kiepsko jak Operacja Samum.

Koneser_Kielce

Tak dobrze jak Kroll a nie kiepsko jak Operacja Samum.

Koneser_Kielce

Nie co się zastanawiać przed czasem. Najlepiej iść i zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Koneser_Kielce

Jeśli reżyseruje Pasikowski to na pewno nie będzie źle, bo jego filmy zawsze przykuwają uwagę i mają dobrą opinię.

joan19

I ja pójdę, właśnie dlatego, że to Pan Władek reżyseruje, chociaż zwiastun mi się kompletnie nie podoba i mam cichą nadzieję, że może sklecą jeszcze jeden.

haroldandjoe

No i jest, jeszcze jeden. W sumie prawie taki sam, kilka zmian i innych fragmentów filmu, oraz bardziej tajemnicza muzyka, ale nadal to nie jest to na co liczyłem.

Koneser_Kielce

Witam. Widziałem dzisiaj na pokazie dla pracowników MPW i Powstańców. Bałem się że będzie to próba zrobienia polskiego Jamesa Bonda a dostajemy Bohatera ze zwykłą twarzą. Zgrana akcja, bardzo dobra gra głównego aktora, jedynie postać Chruściela mnie rozbawiła, sorry ale Zamachowski w ogóle nie pasuje mi jako "Monter" . Bardzo dobrze dobrana muzyka. Polecam każdemu !

wawker

Rzecz dla miłośników historii czy bardziej dla fanów kina sensacyjnego?

ocenił(a) film na 5
haroldandjoe

Raczej rzecz dla koneserów polskiej polityki historycznej. Ktoś chyba wymyślił, że to ma iść na międzynarodowe rynki, więc trzeba co 5 minut przypominać, że jesteśmy ofiarą Hitlera, Stalina i aliantów oraz wyjaśnić dlaczego wybuchło Powstanie Warszawskie, choć było to tylko walka o honor skazana na porażkę. Postaci są płaskie, nudne, zbudowane z mitów o polskich oficerach-gentlemanach. Akcji jak na lekarstwo, a jak się pojawia to raczej na poziomie seriali TVP.

Udało się wcisnąć kilka scen zabawnych (nie chodzi o tą z rowerem...), jest jeden ciekawy twist, stroje wyglądają ok, ale to tyle. Zagraniczny widz się zanudzi, bo kino rozrywkowe nie może być, aż takim przegadanym wykładem.

konstar18

Niestety muszę się z tym zgodzić, chociaż może ja bym tak ostro filmu nie potraktował. Postacie są bez wyrazu i jednowymiarowe, a dialogi papierowe. Jack Strong to była świetna robota - tu, niestety jest dużo słabiej, a szkoda bo życiorys Pana Nowaka Jeziorańskiego to materiał na rewelacyjny, i to nie jeden, film.

Koneser_Kielce

pierwsze recenzja (te nie sponsorowane tylko te 'od serca') równają film z ziemią i mówią, że generalnie ten film to jakaś pomyłka....

ocenił(a) film na 9
wisnia_wisnia

warto pójść i zobaczyć

ocenił(a) film na 9
Koneser_Kielce

jedyny w swoim rodzaju, Pasikowski jeszcze nigdy nie wykazał się tak dobrym dobraniem składników tzn tragedii,historii,humoru.Ogląda się bardzo dobrze, głowny przekaz jest czytelny,można się czepiać że plastikowe okna itp ,ale to sa nieistotne pierdoły.Gra aktorska 5+

użytkownik usunięty
Angin_san_filmweb

"Pasikowski jeszcze nigdy nie wykazał się tak dobrym dobraniem składników tzn tragedii,historii,humoru."

Mogę zgłosić ten post za nadużycie?!

ocenił(a) film na 9

Możesz wszystko, no prawie, sky is the limit :)

ocenił(a) film na 2
Angin_san_filmweb

Piłeś nie pisz.

A co do tematu - film gorszy niż Demony wojny według Goi czyli w sumie najgorszy film Pasikowskiego.

ocenił(a) film na 9
tc1987

a ja twierdzę inaczej 0,00 promili w wydychanym

Koneser_Kielce

mi się podobał. Bałam się, kolejnego pompatycznego dzieła na temat powstania. Okazało się, że można nakręcić film opowiadający o losach polski z okresu II wojny światowej w sposób przystępny.A historia Jana Nowaka - Jeziorańskiego jest niesamowita i warto ją poznać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones