PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752681}

The Command

Kursk
6,9 14 813
ocen
6,9 10 1 14813
5,2 12
ocen krytyków
Kursk
powrót do forum filmu Kursk

ciekawe z jakiego punktu widzenia zostanie przedstawiony film! liczę na sprawiedliwość

majalipczak

Z tego prawdziwego....wsadzili ludzi do szybko skonstruowanej konserwy z niklu ,wyłączyli namierzanie,przez co ciężko było znaleźć zatopiony wrak i nie chcieli pomocy od Anglii i innych krajów w ratowaniu potencjalnych ofiar ...dlaczego ? za ruskimi nie trafisz...

dominik1980

???
projekt 949A to rok 1986 a Kursk zaczęto budować w 1992 roku i zwodowano w 1994....
Faktycznie straszny pośpiech.Obstawiam w ciemno, że w wojsku nigdy nie byłeś a co wiesz o wojsku zobaczyłeś w filmach amerykańskich:)

Janus83

Budowano go 19 miesięcy jak na łódź podwodną to krótko biorąc pod uwagę system PRL owski w Rosji gdzie ludzie są w zakładach pracy wolni i nie dokładni w wojsku jak najbardziej byłem "Batalion reprezentacyjny wojska Polskiego" Warszawa...

dominik1980

A to już wiem.Szkoda pisać.Amerykanie mają wspaniały sprzęt, cudownych żołnierzy a Rosja to wszystko ma ze średniowiecza, stare, przestarzałe i ogólnie do niczego.
Okręty są z drewna, samoloty z papieru.
Jeden amerykański okręt podwodny niszczy flotę rosyjską.Rozumiem.

Janus83

Wcale tam nie uważam Ruscy mieli dobre mocna samochody,czołgi jakich się od dawna już nigdzie nie robi.Sami jako ludzie też są "twardzi i wytrzymali " ale są prowadzeni beznadziejnym systemem który nie potrafi niczego wykorzystać zmarnowali i marnują swój potencjał bo zamiast współpracować i się uczyć żyją mrzonkami o wielkiej matce Rosji która już dawno mocarstwem nie jest...pusta ambicja pozostawiła ich daleko w tyle na tle świata...a za 40 lat jak skończą im się złoża będą musieli napadać na inne kraje żeby nie paść z głodu bo jak znamy historię tylko tak oni potrafią egzystować zabrać żeby mieć..

dominik1980

Kraj rządzony przez Niemców (Habsburgów) potem import komunizmu przez niemieckiego Żyda Lenina.Rosja jest mocarstwem.. To raczej USA musi się obawiać o swoją dominację.Ścisłe związki Rosji i Chin to zagrożenie dla nich a dla obu krajów duże obopulne zyski.
Wielka gra toczy się na naszych oczach.Wojny zastępcze na Ukrainie i w Syrii pokazały, że Stany już nie są jedynym graczem na scenie.

Janus83

Ma przewagę jeśli chodzi o siłę ale innowacyjnie technologicznie to epoka kamienia łupanego dlatego zawsze musiała ukraść żeby mieć albo kupić coś od zachodu bo sama nic nie wymyśli i tak już zawsze zostanie są kraje rozwinięte które się rozwijają i takie które utrzymuje się z grabieży z czego taka Rosja się będzie utrzymywała za kilka dekad jak nie będzie miała gazu,ropy bo złoża kiedyś się kończą ...wznowi produkcje łady ;-)Więc gdzie tu honor,duma z czego taka Rosja może być dumna z jakiej historii?

ocenił(a) film na 8
Janus83

Lenin nie był niemieckim Zydem, lecz rosyjskim. Moze masz na mysli Marxa ;)

Janus83

Zejdź człowieku z obłoków. Rosja mocarstwem z PKB niższym od NY.

Janus83

On pisze o budowie rosyjskiej łodzi podwodnej, a Ty zaczynasz ględzić o Amerykanach...

ocenił(a) film na 8
Janus83

Najlepiej się tam przeprowadź - wreszcie będziesz miał, to co chcesz

ocenił(a) film na 8
Janus83

Zachód nawet nie musiał by używać broni bo wystarczy że porządnego kopa w zadek by wielkiej i zapyziałej Rosji sprzedał i nie było by co zbierać.
I nie chodzi tu o wyśmiewanie się z Rosji tylko politowanie się nad ludźmi którzy w tym kraju żyją, np. marynarze z Kurska nie dostawali regularnie wypłaty i żyli z rodzinami w nędzy w porównaniu do ich kolegów z zachodu więc jak taki kraj może w ogóle myśleć do startowania w szranki z zachodem, przecież to jakiś śmiech na sali.
A jak słyszę teksty że Ruscy nie dopuścili zachodu do łodzi bo bali się że zachód wykradnie im ich technologię to pękam ze śmiechu bo chyba się wstydzili raczej obciachy na jakich trupach pływali po upadku komuny.
Taki kraj jak Rosja powinien trzymać jakiś międzynarodowy fason a u nich bieda dla przeciętnego obywatela aż piszczy.

soulfly777kris

Jak się dużo amerykańskich filmów ogląda to wtedy ma to sens:) Torpeda superkawitacyjna:) ..... Jakoś USA nie udało się przejąć Krymu i zainstalować tam rakiet i nie udało zająć Syrii.A to boli bo nie można zbudować rurociągu z Arabii Saudyjskiej do Europy.Tak, że no... pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Janus83

Co ?

soulfly777kris

Obejrzałam chyba wszystko co było w necie z dokumentów nt Kurska i rozmawiałam ze specjalistą w temacie wojskowości. Z tego wyłania się obraz przeciwny niż Ty twierdzisz w przedostatnim zdaniu.
O wiele bardziej prawdopodobne jest właśnie to, że chodziło o technologię a nie o wstyd - przy niedopuszczeniu do pomocy innych państw do akcji ratunkowej (Putin i wstyd? no proszę Cię, to byłoby mu nawet na rękę bo niezłą ściemę by puścił w świat).
Rosjanie w sektorze konstrukcji i budowy np. okrętów podwodnych są daleko do przodu w stosunku do USA chociażby w kwestii niewykrywalności obiektów.
I nie musi to mieć nic wspólnego z żołdem żołnierzy w obu krajach.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Rajwant

To tak jak by powiedzieć że Korea Północna ma niektóre technologie wojskowe lepsze od Korei Południowej i nie jest to w ogóle związane z biedą kraju i ludzi.
Ta gadka u pewnej grupy osób o tym że Rosja przewyższa technologicznie USA wzięła się stąd że podczas komuny przez bodajże dwa lata jakimś niewytłumaczalnym fartem faktycznie Rosja przeskoczyła USA w technologi budowy okrętów podwodnych ale to było chwilowe i Rosja szybko znowu zaczęła wąchać smród spalonych opon. A co do słowa o obciachu to nie napisałem że ktoś tak powiedział w Rosji czy USA tylko że ja tak myślę.
Powyżej kolega "dominik1980" skwitował bardzo trafnie ogólna sytuację Rosji że jedno co jej najlepiej wychodzi to złodziejstwo patentów od innych krajów albo na nie napadanie więc bajki że w zapyziałym kraju jak Rosja powstają technologie przewyższające te z USA jest żartem godnym pożałowania.
Żal mi tylko ludzi mieszkających w tym kraju i nadwyrężanej ich bezustannie dumy bo jak się widzi jak ten kraj np. z takiego Rosyjskiego marynarza robi finansowego lumpa w porównaniu do jego kolegi z zachodu to się po ludzku robi człowiekowi żal. Marynarze to dumni ludzie jak większość wojskowych i w głębi serca w tej ich Rosji ich po prostu szlak trafia że są tak poniżani w największym kraju na świecie.
Wież mi że kraj który leci na szmacie ekonomicznie od praktycznie zawsze niema prawa dogonić technologicznie największej potęgi na świecie jaką jest USA.

soulfly777kris

Ok, pozostajemy przy swoich poglądach.
Ja patrzę na to z innej perspektywy.

Odczuwam to tylko tak, że USA lubi się obnosić ze swoimi osiągnięciami (kontrolowane przecieki, prawie co drugi film dotyczy "bezpieczeństwa narodowego" tudzież innych superbohaterów) a Rosja.. woli działać z zaskoczenia i robi to skutecznie.
A ich przymierze z Chinami - dla mnie (podkreślam) - załatwia temat ostatecznie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Rajwant

Woli działać z zaskoczenia. Tak,zwłaszcza przez te wszystkie przecieki,manewry i defilady. I szykowanie się przez ponad 70 lat do wojny,której nie było,nie ma i nie będzie.

kinoman02

To teatr dla gawiedzi.
P. to szczwany lis i mistrz przetrwania, nie daj się nabrać.
Pokazuje innym to co chce pokazać, asy pozostawia w rękawie - jak na prawdziwego pokerzystę przystało.
To nie znaczy, że nie ma słabych stron jako człowiek, ale jako lider jest skuteczny (jak każdy dyktator kiedy jest jego czas) bo.. jeszcze jest.
Pozdrawiam

dominik1980

Sam projekt 949A Antiej to udana konstrukcja. Tragedia 118 oficerów i marynarzy leży gdzie indziej...

majalipczak

Wystarczy zobaczyć kto produkował film.

ocenił(a) film na 9
majalipczak

wydaje mi się, że Vintergerg nie przesadził! Ani przez chwilę nie czułam się okłamywana

ocenił(a) film na 10
majalipczak

niezależnie od punktu widzenia i ukierunkowania, film trzyma w takim napięciu i nadziei aż do samego końca, że mogę śmiało powiedzieć, że to jest jeden z najlepszych filmów, które widziałam w 2018

ocenił(a) film na 8
kryshtafovych

zgadzam się! wyszłam roztrzęsiona i do tej pory nie mogę dojść do siebie

ocenił(a) film na 8
majalipczak

Sprawiedliwość znam z wojska świeżo po komunie i z czasów PRL. Nieprawidłowości się tuszuje. Liczy się sztuka i ściema. BMW. Etc Opóźnienia i racjonalizacje (niezgodności z rysunkami etc) to był standard

Podobniez w przemyśle i zakładach pracy. Za komuny hardcore zwalano wypadki na sabotaż (np amerykański) nihil novi

ocenił(a) film na 8
majalipczak

Moim zdaniem główny aktor powinien w tym filmie zagrać Putina (ze względu na podobieństwo) a nie dowódcę okrętu bo to Putin decydował a nie wojsko czy zachód uratuje tych marynarzy.

ocenił(a) film na 8
soulfly777kris

poprzednie wypowiedzi spowodowaly moje zastanowienie sie nad twoja inteligencja ale ten wpis odslania niewydolnosc intelektualna w 100% skoro obejrzales film i nie odnotowales, ze glowny bohater nie byl dowodca okretu... zenada miesiaca

ocenił(a) film na 8
sobanek

Matthias Schoenaerts

ocenił(a) film na 7
soulfly777kris

Przecież on nie był dowodcą okrętu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones