PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694076}

Kwiaty na poddaszu

Flowers in the Attic
6,3 11 591
ocen
6,3 10 1 11591
Kwiaty na poddaszu
powrót do forum filmu Kwiaty na poddaszu

seria książek V.C. Andrews była jedną z najdziwniejszych książek jakie miałam okazję przeczytać. Ich klimat i cała historia z jednej strony mnie zniesmaczały a z drugiej człowiek był ciekawy co dalej... Pierwszą wersję filmu Kwiaty na poddaszu pamiętam z dzieciństwa, byłam w szoku, że powstała nowa wersja. Z ciekawością po nią sięgnęłam bo byłam ciekawa jak zekranizowano tą książkę współcześnie i niestety bardzo się zawiodłam. Ten film (mając porównanie z książką i 1 wersją) wcale nie jest taki mroczny i porywający. Aktorstwo poza genialną kreacją Ellen Burstyn woła o pomstę do nieba!!! ani matka ani sama Cathy nie są dla mnie wiarygodne.
Jeżeli ktoś się waha którą wersję obejrzeć to proponuję zacząć od książki(była najlepsza) i zdecydowanie skusić się na pierwszą ekranizację. Druga jak dla mnie to strata czasu....

smerelerk

Książkę zaczęłam wczoraj wieczorem, czytałam prawie całą noc i dzisiaj skończyłam, nawet nie miałam pojęcia, że istnieje film. Znalazłam ten najnowszy, ale poszukam tej starszej ekranizacji, skoro polecasz obejrzeć w takiej kolejności :-)

anetka_szu

to czekam na Twoją opinię po seansie! a przy okazji odkryłam niedawno, że twórcy tej nowej wersji pokusili się o zekranizowanie kolejnego tomu tj. "płatki na wietrze" i muszę przyznać, że ta druga część filmu jest zdecydowanie lepsza :D
jak przeczytasz kolejny tom to koniecznie obejrzyj film :)

smerelerk

Czyli drugą też już można obejrzeć? Mega! II tom zacznę dzisiaj :-)

smerelerk

A jak brzmi tytuł tej ekranizacji? Gdzie można ją obejrzeć?

BOB_76

tytuł to "petals on the wind" a ja bez problemu znalazłam na pewnym portalu o nazwie gryzonia :)

smerelerk

Zniesmaczył cię wątek kazirodczy? Według mnie był słaby.

BOB_76

nie tylko ten wątek ale też to jak pod wpływem rodziców i własnej chęci posiadania fortuny nagle Corrine z wydawałoby się cudownej matki przemienia się w potwora bez uczuć

smerelerk

zresztą nie wiem czy znasz książki ale w książce Christopher zgwałcił własną siostrę... dopiero potem ona też zaczęła czuć fascynację do niego

smerelerk

Czytałem niedawno pierwszą książkę i nie wiem skąd taka jej popularność. Dialogi i zachowanie bohaterów są bardzo infantylne a cała historia się trochę kupy nie trzyma. Mało wiarygodne że żadni urzędnicy się nie zainteresowali tymi dziećmi, np. kurator, dlaczego nie chodzą do szkoły itd. A Christopher chyba nie do końca ją zgwałcił, sama Cathy twierdziła że podświadomie tego chciała.

użytkownik usunięty
BOB_76

Jeżeli nie lubisz pierwszej części, to podaruj sobie drugą - jest bardzo słaba. O ile pierwsza ma elementy thrillera, o tyle druga to romans, większa częśc akcji to wodolejstwo, a zachowanie bohaterów jeszcze bardziej irracjonalne, irytujące i nietrzymające się kupy... Autorka mogła spokojnie zakończyć historię na pierwszej części, była dość dobra, a reszta na siłę...

Zgadzam się. Im dalej czytasz, tym bardziej infantylne i mało wiarygodne zachowanie bohaterów. Z trudem dobrnęłam do końca 2 części. Te wszystkie romanse Cathy, gorsze niż w argentyńskiej telenoweli. Całość wręcz komiczna. Po kolejne tomy na pewno nie sięgnę, filmu raczej też nie obejrzę. Ciężko mi zrozumieć popularność tych książek.

użytkownik usunięty
Magisk

Jakby to powiedzieć, mnie też ciężko zrozumieć fenomen takich ludzi jak np. Rita Ora czy polskie "gwiazdy", o których wiadomo jedynie, że się z kimś: przespały, zaciążyły, rozmnożyły, zdradziły, rozwiodły, procesowały się czy zelżyły publicznie (niepotrzebne skreślić). Bo przekonująco grać, ładnie śpiewać czy inteligentnie się odezwać nie potrafią...
Chodzi o ten sam motyw: znany z tego, że jest znany.
Seria została wydana w 20 rocznicę śmierci autorki, więc czytanie jej stało się trendy, nawet jeżeli tylko pierwszy tom był względnie udany, a reszta pisana na siłę. A im mniej masz do sprzedania, tym częściej sięgasz po coś, co masz zawsze pod ręką - własne ciało, stąd w wielu kiepskich produkcjach tyle golizny. Dlatego Andrews uderzyła w kazirodztwo, a potem jeszcze dodała nimfomanię, jakby główna bohaterka już nie była dostatecznie żałosna. Do tego dorzuciła kolejne zawirowania rodem z "Mody na Sukces", że mąż nie był wujkiem, tylko bratem, bo dziadek zgwałcił macochę, a babcia była bezpłodna. A mordercą okazał się ogrodnik. (Pewnie stąd tyle tomów - tasiemców, choć nie osiągają rekordowej ilości odcinków "Mody" :P) Przepraszam za spoiler, ale po co masz marnować cenne godziny swojego życia, jeszcze zażądasz ich zwrotu i fani Cię zjedzą. Jak mnie jakiś rok temu.

ocenił(a) film na 9

Kwiaty na poddaszu
Płatki na wietrze
A jeśli ciernie
Kto wiatr sieje...
Ogród cieni

wszystkie częsci

smerelerk

A ja mam inne pytanie a mianowicie... Jest pięć książek... W 1987 nakręcono Kwiaty na Poddaszu. i SPOILER kończy się śmiercią Corrine. Tymczasem teraz twórcy mają zamiar nakręcić ekranizacje całości. No właśnie W nowych "Kwiatach..." pod koniec dzieci uciekają. W drugiej części którą za chwile mam zamiar obejrzeć wracają.... A co takiego dzieje sie w kolejnych ??

MikeyS

SPOLIER!!!


w kolejnej części rodzeństwo tj. Cristopher i Cathy wychowują jako "małżeństwo" dzieci. Z tego co pamiętam wraca postać matki ale ja te książki czytałam już całe wieki temu więc szczegółów nie pamiętam...

ocenił(a) film na 6
smerelerk

Mnie wersja z 2014 muszę powiedzieć zaintrygowała, włączyłam i narracja uratowała ten film myślę , że dość ciekawy tyle , że o wiele mniej mroczny to raz to dwa ,że wątki zupełnie jakieś inne pominięcie wesela, znów większy nacisk na stosunki między rodzeństwem i co chyba głównie mnie zaskoczyło to chyba w 1 części cała dwójka bliźniąt zmarła. Dobrze , już mogę nie pamiętać ,ale tak mi się zdaję...

ocenił(a) film na 3
smerelerk

W 100% zgadzam sie. Po ksiazce i pierwszej wersji filmu- obecna ekranizacja to jakies nieporozumienie.

smerelerk

chce właśnie wrócić do tego filmu i patrze że jest nowa wersja i biłem się którą ekranizacje zobaczyć , dziękuje naprawdę mi pomogłaś wracam do wcześniejszej wersji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones