PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31143}

Lady Hamilton

That Hamilton Woman
7,6 698
ocen
7,6 10 1 698
Lady Hamilton
powrót do forum filmu Lady Hamilton

To zdecydowanie najlepszy film tego wspaniałego duetu. Przepiękna, wzruszająca historia, cudowne stroje. Vivien była tu równie rewelacyjna jak w Przeminęło z wiatrem. Uwielbiam te fragmenty kiedy mówi po francusku i włosku, cóż za akcent! A to zakończenie kiedy Emma dowiaduje się o śmierci Nelsona rozdziera serce i ja osobiście płacze za każdym razem. Tylko Vivien mogła zagrać to tak genialnie. Co do Larrego myślę, że Viv przyćmiła go i to ona była główną i najlepszą gwiazdą tego filmu ale on sam również był bardzo dobry. Kocham ten moment kiedy grają w karty Larry/Nelson jest taki wzruszająco nieporadny lol A scena w barze "Nelson in a good mood, Nelson in a bad mood" taka zabawna i romantyczna. Podsumowując kocham ten film i po Przeminęło z wiatrem jest on moim drugim ulubionym =)

ocenił(a) film na 8
vivme

"całuję Cię w dwóch wiekach" --> piękne i w ogóle ta sylwestrowa scena najlepsza! Ponadto kolejny dowód na to, ze Nikt tak jak Viv nie umiał grać oczami (scena kiedy Emma dowiaduje się o śmierci ukochanego):) Bdb film

ocenił(a) film na 8
vivme

Film to już klasyka w wykonaniu Vivien i Laurenca. Wspaniale zagrany przez oboje ale jednak Vivien wiedzie prym w tym filmie. Ilekroć widzę tą aktorkę na ekranie zastanawiam się dlaczego nie ma z nią więcej filmów i tylko w takim ograniczonym stopniu możemy zobaczyć jej niesamowitą grę. Może przez to iż czuła pogardę do całego Hollywood. Nie potrafię też zrozumieć dlaczego na liście 25 najlepszych aktorek opublikowanej w 1999 roku Vivien Leigh zajmuje dopiero 16 miejsce ? Może będę nie obiektywny w tym co napiszę ponieważ jestem fanem jej talentu, ale uważam, że powinna znajdować się znacznie, znacznie wyżej na tej liście.
Wracając do filmu rola Emmy Hamilton przypominała mi tą z „Przeminęło z wiatrem” właściwie to taka kopia Scarlet, dodana o elementy humorystyczne oraz znajomość języków francuskiego i włoskiego. Do tego wszystkiego piękne kreacje w których Vivien po prostu błyszczy. Wspaniała rola, wspaniała aktorka. W filmie też aż nadto było widać, że Vivien i Laurence Oliver są dla siebie kimś więcej niż aktorami grającymi w filmie. Polecam świetny film.

76rookie

Mogę spytać gdzie miałeś okazję obejrzeć ten film? Moja mama widziała go wiele lat temu i bardzo chciałaby odświeżyć sobie wspomnienia a ja bardzo chciałabym jej w tym pomóc, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć wersji z lektorem. Wszędzie jest jedynie w wersji oryginalnej a to niestety nie dla niej.

ocenił(a) film na 8
martins_92

Mam film na komputerze, jednak w wersji bez lektora tylko angielska.

76rookie

Aha no nic, trudno, będę szukać dalej.

ocenił(a) film na 9
martins_92

Jeśli mieszkasz w Warszawie, to niedługo będzie wyświetlany w Iluzjonie.

Obssesion

Niestety na wyjazd do Warszawy nie ma szans... :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones