PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823437}
5,8 15 480
ocen
5,8 10 1 15480
4,5 23
oceny krytyków
Legiony
powrót do forum filmu Legiony

W krótkim odstępie czasu do kin wejdą dwa filmy o tematyce historycznej: "Piłsudski" i "Legiony". W obu będzie istotna postać Marszałka. Jak myślicie, lepiej poradzi sobie Borys Szyc czy Jan Frycz?

Miko2137

Ja myślę, że te filmy będą ze sobą co najwyżej konkurować o to, który będzie większym celuloidowym odpowiednikiem papieru toaletowego.

ocenił(a) film na 7
Doback

Doprawdy?!?
https://www.youtube.com/watch?v=-9sGpUwJdvw

Alex_Tyler

Jeszcze nie widziałem, ale jeżeli miałem się pomylić w ocenie filmu po trailerze, to raczej byłby to Piłsudski. Trailer do Legionów wygląda jak jakiś fake, który ktoś zlepił dla jaj. Trailer do Piłsudskiego jest po prostu przeciętny. Kto wie, może się nawet wybiorę do kina na Szyca.

ocenił(a) film na 5
Miko2137

szyc to może grać idiotów w głupich komediach

Miko2137

właśnie aż się zdziwiłam, w zeszłym roku bodajże dwa filmy o Dywizjonie 303, teraz dwa razy Piłsudski...

ocenił(a) film na 6
Elinor

No i jeszcze nie zapomnijmy o Underdogu i Fighterze :D

ocenił(a) film na 4
Elinor

Nieszczęścia chodzą parami.

ocenił(a) film na 4
Miko2137

Po zwiastunach na razie moim zdaniem Legiony przykryły czapką Piłsudskiego. Przede wszystkim zdjęcia dwa razy lepsze.

Co będzie dalej zobaczymy.

zatkaokakao

Faktycznie, przy porównaniu zwiastunów Piłsudski wypada dość blado. Ale skala filmu też mniejsza, Legiony kosztowały więcej niż Miasto44.

ocenił(a) film na 4
Miko2137

No to tym bardziej błąd skoro nie zainwestowali w Piłsudskiego kasy. Czyli absolutnie po polsku zrobiony film?? Bez kasy ale z patosem więc na tym patosie chcą płynąć do sukcesu finansowego???

No tak się nie da.

Miasto 44 może i ładnie wyglądało ale film słaby bardzo, oby było inaczej z Legionami.

ocenił(a) film na 7
zatkaokakao

To obejrzyj w takim razie: https://www.youtube.com/watch?v=-9sGpUwJdvw
Może to Cię zachęci.

Miko2137

Wygra Szyc bo gra w obu filmach.

Miko2137

Proszę Cię. Kogo porównujesz? Szyc to słodki idiota a Frycz to aktor.

ocenił(a) film na 7
Miko2137

Myślę, że każdy zagra na swój sposób. Obaj panowie maja inny styl gry więc może być ciekawie z korzyścią dla widzów.

ocenił(a) film na 4
Miko2137

Piłsudski opowiada o latach 1901-1914, Legiony o latach 1914-1918. Nie będą sobie przeszkadzać.

Miko2137

Po wczorajszej uroczystej premierze filmu "Legiony" nie ma nawet co porównywać tego filmu do "Piłsudskiego". Jest ogromna przepaść między tymi filmami

ocenił(a) film na 7
Husky_yyy

W punkt.

ocenił(a) film na 9
Husky_yyy

Czyli który film jest lepszy? Legiony czy Piłsudski? Zalezy mi na dobrym wyborze, gdyż chcę iść z kolegą równie zafascynowanym historią jak ja do kina a możemy iść tylko na jeden film.

ocenił(a) film na 7
LizEvans

Piłsudski.

ocenił(a) film na 7
Miko2137

Frycz-Piłsudski ma w "Legionach" jedną scenę ;)

ocenił(a) film na 5
Miko2137

Frycz i jego wersja Marszałka w filmie jest jakieś 5 minut nie więcej. Więc trudno tu mówić o jakiejś większej roli. Z wyglądu niestety ale troche niezbyt pasuje

ocenił(a) film na 3
Miko2137

Właśnie obejrzałem Legiony, 2 dni wcześniej Piłsudski. To nie jest pojedynek. Dla Frycza to tylko chwila w filmie i to mało przekonywująca. W Szyca wątpiłem, ale pokazał klasę. Jego Piłsudski to człowiek z krwi i kości, wielowymiarowy. Legiony ogólnie to patos i sztampa. Akcja dziurawa i niewiarygodna. Sorry, ale Piłsudski zdeklasował Legiony (chyba że ktoś kocha telenowele).

Miko2137

nie ma co porównywać, dwa zupełnie różne filmy, dwie różne koncepcje

ocenił(a) film na 3
Kino_wyobraznia

skoro szyca zatrudnili do legionow, to mogl zagrac kontynuacje pilsudskiego , a Dunina ktos inny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones