The Lighthorsemen

1 godz. 53 min.
6,5 187
ocen
6,5 10 187
100
chce zobaczyć
{"type":"film","id":108376,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Lighthorsemen-1987-108376/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lekka kawaleria
  • doliwaq ocenił(a) ten film na: 5

ale nic specjalnego. Po obejrzeniu tego filmu pojawiła mi się myśl w głowie: dlaczego Polacy nie robią tego typu filmów? Nie trzeba dużo by zrobić tego typu film, a historii które można by wykorzystać jest bez liku. W każdym razie, jeśli Australia może zrobić film o kawalerzystach to dlaczego Polska - kraj o wielu tradycjach kawaleryjskich - ma zostać w tyle?

• doliwaq ocenił(a) ten film na: 5

doliwaq No ładnie, minął rok a ja już nie pamiętam o czym był ten film... Stąd obniżam ocenę o 2 gwiazdki. Co to za film, którego po tak krótkim czasie się nie pamięta!? Jednakże, wciąż utrzymuje że Polacy powinni zrobić porządny film o ułanach, husarzach czy szwoleżerach. Najchętniej bym widział film historyczno-wojenny o czasach wojny w Hiszpanii 1808-1812. Somosierra, Yevenes, Albuera, Madryt... Tyle wspaniałych kawaleryjskich bitew! Można by też dorzucić Fuengirolę, bitwę zwaną potocznie Somosierrą piechoty.

• doliwaq Polacy mają chyba wyjątkowy sentyment do kawalerii. Uwielbiam scenę szarży w tym filmie. Szkoda że to z czego jesteśmy naprawdę słynni tak rzadko jest obecne w polskim kinie

• blysk_2 ocenił(a) ten film na: 8

doliwaq lepiej niech naszym nawet nie przyjdzie do głowy by kręcić film wojenny po tym co ostatnio widziałem to pewnie wypuścilibyśmy niezłego gniota :(

• doliwaq Budżet krótka kołderka. Nie ma kasy na przyzwoite filmy wojenne, historyczne z kawalerią i o kawalerii. To są piekielnie drogie produkcje i w całej Polsce nie znajdziesz takiej ilości koni i jeźdźców do filmu, zeby to dobrze wygladało, a nie jak pośmiewisko. Za komuny to sie wystawiało pułk wojska i brało konie z państwowych stadnin (np. Popioły Wajdy, Potop czy Pan Wołodyjowski), ale za kapitalizmu to nie przejdzie, nikt za darmo robić nie będzie. Vide problemy podczas realizacji Ogniem i Mieczem - do Potopu wystawili wojsko, a do Ogniem i Mieczem już nie. Trzeba było płacić i stąd te sceny z kawalerią, to pozal sie Panie Boże. Nawet Jackson miał z tym problem w Nowej Zelandii, jak kręcił LOTR, bo nie było wystarczającej ilosci statystów, którzy umieli jeżdzić konno, a nawet nie wszyscy aktorzy dobrze umieli, więc sorry ale lepiej żeby nie wygłupiali się w Polsce z potężnymi scenami batalistycznymi i szarżą, bo nikt na to kasy nie da. W 3D Maksie nie wygenerujesz przecież...

• Tataaleksandrykatarzyny ocenił(a) ten film na: 4

Renata_Zybura W "Ogniem i mieczem" również grali żołnierze. Część zdjęć kręcono na poligonie w Biedrusku - kolega odbywał tam zasadniczą służbę wojskową, został "wcielony" do armii Wiśniowieckiego :-) Widziałem zdjęcia z halabardą i domalowanymi wąsami (myślałem, że im te wąsy doklejają, a one malowane były, przeżyłem rozczarowanie). W poprzednich edycjach Trylogii brały jednak również oddziały Armii Czerwonej, stąd Tatarzy byli prawdziwymi Tatarami i było ich moc.