PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=591734}

Lemoniada Gada

Lemonade Mouth
6,5 18 761
ocen
6,5 10 1 18761
Lemoniada Gada
powrót do forum filmu Lemoniada Gada

Po rozmyślaniu na temat tego filmu przyszedłem tutaj, zostawiłem zasłużoną siódemeczkę i wziąłem się za moją recenzję.

Na film trafiłem przeglądając filmografię jednego z moich ulubionych aktorów, Adama Hicksa. Stwierdziłem, że skoro gra tu jedną z głównych ról to z pewnością muszę
oglądnąć. Bardzo rozczarowałem się gdy nie odnalazłem wersji z lektorem czy napisami, bo jak wiadomo nie od dziś dubbing to morderstwo filmów. Jakkolwiek,
oglądnąłem.

Fabuła ciekawa, rzecz dzieje się w "high school'u", których polskim odpowiednikiem są licea. Od początku interesuje mnie postać Stelli która od pierwszej sceny wydaje się
być indywidualnością i osobą nie trzymającą się reguł. Przechodząc do sedna, nie spoilerując, podzielę się swoimi przemyśleniami.

Film ma ciekawą fabułę, to już wiemy. Nie jest tak "grzeczny" jak poprzednie produkcje Disney'a jak chociażby Hannah Montana czy High School Musical lub Camp Rock.
Ten wydaje mi się najlepszym z nich choć jednak ta Dinseyowska dziecinność przedziera się do filmu co dla mnie niszczy jego cel i przesłanie, bo traktuje licealistów, 17-18
latków nadal dziecięco, jako widzów Disney Channel (do których notabene film jest kierowany). To mi się zdecydowanie nie podoba i niszczy ambicję tego filmu, myślę że
przez to staje się kolejną bajeczką dla nastolatek a nie filmem dla szerszego, starszego grona które nie oszukujmy się - Disney Channel nie ogląda od dawna. Sam ze
względu na swój wiek (jestem w wieku bohaterów filmu, co ciekawe) przestałem oglądać Disney Channel gdyż stał się za dziecinny. Przechodziłem przez szał na High
School Musical lecz w tym filmie, dzięki Bogu nie dostrzegłem predyspozycji do takich zachowań - nie był on megaturbohitem który podbił świat, był dla wielu kolejną
produkcją Disney'owskiego studia. Wracając do dziecinności - to samo zauważyłem w serialu "Zeke i Luther", w którym Adam Hicks występuje - dojrzalsi nastolatkowie, w
dodatku skaterzy czyli osoby mające codzienny kontakt z "ulicą" zachowują się jakby mieli po 8 lat i w momencie usłyszenia przekleństwa ich rodzice zatykają im uszy, jeśli
rozumiecie co mam na myśli. Dodatkowo nasuwa mi się obraz drugiej kapeli w tym filmie, której liderem był Ray - była ona już z predyspozycjami "złej", nie zdziwiłbym się
gdyby rzucili przysłowiową "kur*ą" na ekranie, no nie oszukujmy się ale taki jest obraz dzisiejszej młodzieży. Szkoda że ten obraz nie przedostał się bardziej do tego filmu, z
pewnością byłby odebrany poważniej.

Reasumując - dziecinna wizja Disney'a niszczy ciekawy pomysł na film i jego predyspozycje do zaciekawienia szerszego grona osób, które etap Disney'a mają już za sobą -
mam na myśli młodzież licealną i starszą. Gdyby film był bardziej realistyczny (pomijam sztuczną 'formację" kapeli "Lemonade Mouth" (kto przetłumaczył to jako "Lemoniada
Gada"?! To najgłupsze tłumaczenie w historii.) która wciągu godziny w szkolnej "kozie" powstała od stukania palcem po ławkach) oraz oczywiście obraz nastolatków był
bardziej dorosły, odważny to na pewno film zdobyłby więcej oklasków, od szerszego grona - wiem, powtarzam się, ale bardzo chcę zwrócić na to uwagę. Proponuję wytwórni
Disney na otwartość na głosy widzów i wprowadzenie więcej prawdziwych obrazów młodzieży w następnych produkcjach - może nawet w 2-giej części "Lemoniady".

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas, zapraszam do dyskusji.

ocenił(a) film na 9
FilmoKrytyk

Ale właśnie fakt że ten film został zrobiony przez dziecięcą stację Disney Channel, w filmie nie mogło się znaleźć nic wulgarnego, bo to niestety taka grupa wiekowa... Aczkolwiek zgadzam się z twoja wypowiedzią bo w filmach Disney'a nawet ci którzy mają być tymi złymi, wydają być się potulni jak baranki w porównaniu z dzisiejszą młodzieżą w tym prawdziwym świecie ;)

FilmoKrytyk

A mógłby mi ktoś wyjaśnić,za co Olivia została ukarana?
Wen obraził nauczyciela
Mohini poszła na wagary
Stella zrobiła przedstawienie na apelu
Charlie trafił w trenera piłką,a Olivia?

Brandon568

Olivia chyba a to, że siedziała w składziku na miotły i wszystkie poleciały jej na głowę i narobiła hałasu, totalnie bez sensu ale no XD

Pattty_

Dzięki:-)
Też było to dla mnie dziwne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones