PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796065}

I stanie się światło

Let There Be Light
5,9 112
ocen
5,9 10 1 112
I stanie się światło
powrót do forum filmu I stanie się światło

To by nawet było zabawne.Problem w tym,że to na poważnie.Ateiści to banda kretynów,którzy wiwatują gdy usłyszą słowo "zabawa" lub "impreza" i oczywiście nic innego w życiu nie robią tylko chleją i się bawią.Ateiści nigdy nikogo nie zamordowali,żadnej wojny nie wywołali.Serio?Krwawa rewolucja,której rocznicę świętują do dziś Francuzi objawiła się mordowaniem nie tylko wyższych sfer,ale i księży oraz gwałceniem zakonnic,oczywiście w imię wolności,równości,braterstwa,nie żadnego Boga.Sowieci byli ateistami z urzędu,ilu ludzi wymordowali,zamęczyli na śmierć,zagłodzili...Krwawą wojnę domową w Hiszpanii,której kres położył generał Franco cechowała wyjątkowa zajadłość w mordowaniu duchowieństwa i niszczeniu obiektów sakralnych.Naziści byli niewierzący i wypełnili pustkę pogańskimi symbolami (nie wrócili do wiary przodków).Rzecz jasna ostatecznym dowodem na nieistnienie Boga jest śmierć jakiegoś dziecka.
No i oczywiście Bóg okazuje się kompletnym ujem bo jak już się ateista nawróci to znów mu kogoś odbierze.

saycora

Przeczytałam 'Życie po życiu', obejrzałam kilka filmów o podobnej tematyce, i muszę powiedzieć, że jak na razie, największe wrażenie zrobiła na mnie scena w 'Burzy mózgów' z 1983 roku. Może zahaczała o New Age, ale udało się uniknąć łzawych sentymentów.
Tutaj mamy sztampową klasykę drugiej strony. Plus wystąpienie ateistyczne, które znamy z innego filmu z Sorbo. Jestem wierząca, ale nie lubię chrześcijańskiego kiczu. Wado-zaleta posiadania ludzi po Akademii Sztuk Pięknych w rodzinie.

TangoAndWaltz

Niektórzy twierdzą, że po drugiej stronie Pan Bóg pokaże nam to, co chcemy zobaczyć. Emanuel Swedenborg na przykład. Jeśli tak, proszę Go, żeby oszczędził harf anielskich i chmur z cukrowej waty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones