PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34820}

Linia śmierci

Death Line
5,5 333
oceny
5,5 10 1 333
Linia śmierci
powrót do forum filmu Linia śmierci

Para studentów znajduje na stacji metra nieprzytomnego człowieka. gdy wracają na miejsce z policjantem, nie zastają go na miejscu. nie wiadomo gdzie zniknął, ostanie pociągi odjechały. oczywiście zostaje uznany za zaginionego. okazuje się, że zaginionych jest więcej no i wychodzi na jawę historia z końca XIX wieku [patrz opisu filmwebu].
fabuła jest ok, ale jest jej za mało. za mało się dzieje, historia jest zbyt mało rozbudowana. pomimo iż film jest krótki miejscami jest ciut nudny. niektóre sceny są zbyt długie, a innych mogło by nie być wcale.
jednak wszystko wygląda bardzo ładnie, widać, ze film miał budżet, przez co miło się to ogląda. obsada jest dobra, z Donaldem Pleasence, znanym z "hallween" na czele. jego rola faktycznie ciągnie film w górę, jest całkiem zabawny, zwłaszcza w scenie w knajpie. Christopher Lee natomiast wywołał we mnie negatywne emocje. co prawda lubię tego aktora, ale nie znoszę takich marketingowych zabiegów, jaki chyba miał tu miejsce. Lee pojawia się w filmie na minutę, może dwie i nie scena ta nie żadnego wpływu na fabułę. tak jakby wkleili go w film, tylko po to, by umieścić jego nazwisko na okładce. mogli dać mu jaką sensowna rolę, bo myślę, że było ich na to stać, w końcu Lee w rolach nie przebierał, grał nawet u Jessa Franco....
narzekałem, że w filmie za mało się dzieje, ale muszę przyznać, że jak już się dzieje, to nie jest źle. jedno podwójne zabójstwo, niezłe jak na lata 70e, jest iście slasherowe i bardzo mi się podobało, krwawe efekty były całkiem niezłe.
ogólnie dobrze się to ogląda, ale film ma kilka bardzo dobrych stron, przez które rosną nadziej widza, że się rozkręci. niestety, ale wielkim rozczarowaniem jest też zakończenie, które jest kompletnie nijakie.

podsumowując radzę nie robić sobie wysokich nadziei, ale jednak spróbować obejrzeć, choćby po to, żeby zobaczyć co się działa w brytyjskim metrze 30 lat przed przygodami panny Frani w "Creep", w czasach, gdy nam, Polakom, metro mogło się tylko przyśnić.

Polskie plakat: http://i.ebayimg.com/09/!B,+RDZQBWk~$(KGrHqYH-CoEqvE,hnNHBKt6u0LULg~~_35.JPG

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones