PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 676
ocen
8,4 10 1 368676
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Zobaczcie co robią Palestynie - to co robili im Niemcy

Naród hipokrytów

Schizofrenik_XXI_wieku

W USA o tym nie mówią zwłaszcza w tv. Chyba nie muszę pisać kto trzyma tv, prasę w garści. Również nie muszę pisać kto jest odpowiedzialny za światowy kryzys gospodarczy. Hipokryci i tyle. Mogą inne narody obrażać zwłaszcza Polaków (czemu daliśmy im schronienie kilka set lat temu jak się ku...włóczyły), ale jak się ich obrazi to jesteś skreślony. Nawet w Polskim rządzie mają się dobrze.

Polecam: http://niepoprawni.pl/blog/656/co-ci-zydzie-ta-polska-zawinila

bandofbrothers

dobry artykuł :) uważaj by mosad cię nie zgarną za "szerzenie treści antysemickich" :)

Schizofrenik_XXI_wieku

Mosad go nie zgarnie zabije go seryjny "samobojca"

użytkownik usunięty
Schizofrenik_XXI_wieku

!!!Podbijam!!!

ocenił(a) film na 9
Schizofrenik_XXI_wieku

Nigdy nie można generalizować.

ocenił(a) film na 4
Schizofrenik_XXI_wieku

Niestety ustanowili sobie monopol na bycie największymi ofiarami patrz przemysł holokaust .

ocenił(a) film na 10
pizdak

Yyyy, bo byli kur*a największymi ofiarami? W Polsce 6mln niewinnych cywili - Żydów poszło z dymem (oczywiście z ręki Niemcow), ale Ty powiesz pewnie, że tylko na tym zyskali.

ocenił(a) film na 8
ObywatelTB

Dane statystyczne podane przez Spielberga są błędne. Wśród tych 6mln było również wiele Polaków oraz Romów. Więc nie, Żydzi nie są największymi ofiarami Niemców.

ocenił(a) film na 10
lesku10

Co ty chrzanisz, owszem gineli inni,ale nieporównywalnie więcej zginęło Żydów,nawet jeśli ci się prawicowcu to nie podoba.

ocenił(a) film na 8
wyciszkiewiczrafal

Po pierwsze, nie jesteśmy na "TY".
Po drugie, szybko Pan ocenił moje poglądy polityczne. Zazdroszczę tej umiejętności.
Po trzecie, nie napisałem, że Żydów jakoby zginęło mniej niż Polaków. Rzeczywiście więcej Żydów straciło życie. Jedynie stwierdziłem, że Żydzi nie byli największymi ofiarami Niemców.

lesku10

To kto był? Kogo wybyli w większej ilości?

ocenił(a) film na 8
Kochanocki

Paradoksalnie "wybycie" Żydów tylko im się przysłużyło. Powstanie państwa Izrael I powstanie "mocarstwowości" tego tworu wynika właśnie z holocaustu.

Większymi ofiarami była choćby Polska, Czechy, Słowacja, Belgia, Holandia, Finlandia. Państwa te upadły demograficznie I gospodarczo, co na długie lata stworzyło kryzys. Wspomniani Żydzi nie żyli tylko w Europie, więc łatwiej im było odbudować swój "naród". Gospodarczo też uzyskali teren swojego państwa w dość korzystnym położeniu.

wyciszkiewiczrafal

Z tych 6 mln z 4 to byli etniczni Polacy. Inna sprawa że Żydzi cały czas nawijają o Holocauście jakby było to jedyne ludobójstwo w dziejach. Dobrze że wraca sprawa Ormian i Kongijczyków. Jedyne co wyróżnia Holocaust to fabryczne ludobójstwo

ocenił(a) film na 2
ObywatelTB

polakow zginelo tyle samo co zydow nawet troche wiecej ale nikt sie tym nie przejmuje. Sorka za ortografie ale nie mieszkam w Polsce.

ocenił(a) film na 10
tymek_tymector

Za to ty się przejmujesz Polaku nie mieszkający w Polsce hehe.

ObywatelTB

Niemcy nie zabijali w Polsce tylko żydów, etnicznych Polaków zabito tu tyle samo

ObywatelTB

CoButelka wszystkie szacunki mówią o tym, źe źydów zginęło 3mln a nie 6mln. Za to Polaków zginęło 6 mln, więc mówienie, źe źydz to największe ofiary 2ws to propaganda.

użytkownik usunięty
Schizofrenik_XXI_wieku

Ten temat niesie ze sobą tyle prawdy, że będę go podbijał w nieskończoność.

użytkownik usunięty

Warto posłuchać jeszcze żyjącego świadka, jasny i rzeczowy jego komentarz o dzisiejszych amerykanach i żydowskim "HOLOCAUST INDUSTRY" http://www.youtube.com/watch?v=TqFzvUUdsXo

Schizofrenik_XXI_wieku

czarni też będą zawsze biedni, bo byli niewolnikami w USA...

ocenił(a) film na 7
Schizofrenik_XXI_wieku

zgadzam się z Tobą w 100%.

Najbardziej boli mnie ten fakt, że tego typu filmy ukazują najczęściej Żydów jako tych biednych, pokrzywdzonych itp. Tymczasem w czasie II wojny światowej zginęło masę ludzi innej narodowości (Polacy, Węgrzy itd.) A jakoś o tej reszcie nie jest tak głośno! Dlaczego?! Dlaczego mamy współczuć tym, którzy odwdzięczyli się nam za to, że naród Polski dał schronienie Żydom wielokrotnie w historii. A oni nas nienawidzą, po wojnie Polak służył u Żyda - na własnej ziemi.
Dlaczego tak jest?! Moim zdaniem kwestia polityki.
Nie zam się na tym, ale boli mnie, że o Polsce się nie mówi z taką częstotliwością jak o tych (biedaczkach) Żydach.

Spuentuję moją wypowiedź słowami mojego taty: "Żydzi płaczą, zanim zacznie się ich bić"

A teraz co do samego filmu:
1/10 za to, że w filmie byli dobrzy aktorzy, fajna operacja kamerą, ale za treść i przesłanie jest ta 1.

carmelofsweets

Mój tata mówi o tym inaczej: "Żyd uderzy, a później krzyczy, że biją"

@goddessa: I jak to się mówi: największymi rasistami są Murzyni, a największymi antysemitami Żydzi. I to jest prawda, niestety.

carmelofsweets

A mnie najbardziej wkurza to, że Żydzi wykorzystują holocaust do swoich celów i uważają ,iż jeśli jakaś rodzina żydowska została 70 lat temu zamordowana w obozach śmierci to oznacza, że naród na którego terytorium to się stało ma im jeszcze wypłacać odszkodowania.
I tylko nim, dla przykładu podczas II wojny światowej umarło 20 milionów Rosjan a Żydów 6 milionów, lecz czy ktoś myśli wypłacać Rosjanom odszkodowania?Nie.Ale jeśli ktoś nie chce wypłacać ich Żydom to jest wrednym antysemitą.

Mój tata mówi:"Antysemita to nie osoba która nie lubi Żydów, tylko taka której nie lubią Żydzi".

ocenił(a) film na 10
Chwacki

Twój tata to debil

ObywatelTB

Jego tata mówi prawdę

Chwacki

Źydów zginęło 3 mln a nie 6. Nawet w Wikipedii to masz, to Polacy byli najbardziej stratni patrząc na liczbę ofiar z przyszłością pozostałych

ocenił(a) film na 10
carmelofsweets

Jesteś idiotą,to co robili później to drugie,ale prawdy nie zagłuszą tacy jak ty ignoranci,bo Żydów Niemcy wymordowali najwięcej.

ocenił(a) film na 6
Schizofrenik_XXI_wieku

A czemu "naród"? Ludzkość hipokrytów.

Wypowiadający się w tym wątku robią Żydom to samo, co Zachód robi nam/Polakom/Europie Środkowo Wschodniej. Czyli ten sam mechanizm, o który pierwszy post Żydów oskarża. Państwo nacjonalistyczne, czyli Niemcy, to nic innego, jak zmodyfikowana idea semicka. Czemu Niemcy zabili tych, którzy stworzyli podstawy ich myślenia w imię tych właśnie podstaw, które dali im ci, których zabijali? Bo po prostu jest.

Tak po prostu świat jest skonstruowany, odwieczne koło przemocy, ofiary stają się katami itd. Truizmy, ale prawdziwe. Współczuć w porządku chrześcijańskim i paru innych religii trzeba nam wszystkim, Polakom, Żydom, Niemcom, którzy wpychali naszych bliskich do gazu, tym, co nam pomagają i tym, co nam źle czynią... Współczuć trzeba wszystkim (porządek moralny) albo nikomu (pragmatyczny). Współczuć tylko części to obrażać miłość.

Pytanie "dlaczego mam współczuć" jest bez sensu, bo "dlaczego" to porządek pragmatyczny, a "współczucie" emocjonalny/moralny. Nie ma racjonalnych powodów, by współczuć komukolwiek - są, by pomagać, np. tylko swoim - a moralność nie pyta się, dlaczego, nawet utylitarna w końcu dochodzi do pytania "czemu mam czynić, co się opłaca większości" i tutaj się opiera na wierze/Objawieniu, czymś w ten deseń. "Dlaczego mam być dobry, czemu mam kochać ludzi" - to nie są pytania, które stawia moralność, moralność tylko zaleca "bądź/kochaj" (albo odwrotnie, różne są systemy).

ocenił(a) film na 10
Frywolitka

Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź. Co nie zmienia faktu, że film mi się podoba jako film. Jest to dla mnie jedno z niewielu arcydzieł.
Ale Twój komentarz na temat sytuacji politycznych, społecznych czy nawet moralnych jest jak najbardziej w punkt.

ocenił(a) film na 9
Schizofrenik_XXI_wieku

Za to co stało się żydom podczas II WŚ nazistów nic nie usprawiedliwia, ale z żydami jest trochę tak jak z ładną dziewczyną, która ubrała się niezwykle wyzywająco i tak też wracała po imprezie drogą na skróty przez ciemny park, a tam, jak się domyślacie, została zgwałcona. To znany przykład, dyskutowany dość często. Kuszenie napastnika do dokonania aktu przemocy oczywiście nie usprawiedliwia samego aktu, ale też nie powinno być oceniane jako właściwe, w pełni dozwolone prawem moralnym, zachowanie. Każdy musi na siebie uważać, brać odpowiedzialność za swoje postępowanie, jeśli nie chcemy żyć w państwie policyjnym, gdzie tę odpowiedzialność cedujemy na państwo, które poprzez wszechobecne kamery i patrole policji ma oko na każdy nasz ruch. Żydzi (ci prawdziwi, ortodoksyjni, wierzący i praktykujący judaizm), gdziekolwiek się znaleźli, wszędzie chcieli tworzyć państwo w państwie, swoje własne, o asymilacji nie chcieli słyszeć, wiecznie domagali się respektowania praw judaizmu, zawsze czuli się krzywdzeni. Gdzie się nie znaleźli byli odmieńcami, bo nie chcieli się w żaden sposób dostosować, poza tym paranie się lichwą nie mogło im wystawiać dobrej oceny, jak też uchylanie się od służby wojskowej. Zwłaszcza we wrześniu 1939 w Polsce pokazali, jak są związani z Polską (owszem wielu walczyło, ale tych, którzy nie obawiali się asymilacji jak ognia, którzy czuli związek z Polską, którzy nie byli ortodoksyjnymi upartymi egoistami). O tym się za wiele nie pisze, filmów wcale nie robi, bo nie ma nic chwalebnego w zachowaniu żydów w tym czasie. Kilka cytatów:

Ujawniło się, ze ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na lup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.
(Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-"Grot", 25 września 1941 r.)

Żydzi "są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej".
(Komendant Okręgu Walki Zbrojnej AK - ppłk., później generał, Nikodem Sulik, 25 lutego 1941 r.)

Dlaczego (...) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
(Gen. Władysław Sikorski, 11 czerwca 1942 r.)

Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów.
(Norman Davies, 9 kwietnia 1987 r.)

Dodam jeszcze niedawno dyskutowany problem - ubój rytualny. W jaki szalony sposób można to usprawiedliwić. Zwierzę, któremu podcina się gardło, aż się wykrwawi zaczyna się dusić, cierpi okrutnie. Nie rozumiem jak można na coś takiego pozwalać. To jest szaleństwo, a nie religia. Żydzi, którzy pochwalają takie praktyki są dalej tymi samymi obłudnikami, jakimi zostali opisani choćby w ewangeliach. Rytuał to ich religia, ale co to ma wspólnego z wiarą ? Osobiście mam nadzieję, że ubój rytualny będzie co najmniej karany tak samo jak bicie psów czy zostawianie ich przywiązanymi do drzew w lesie. Oni sami się proszą o to, by ich nienawidzić.

ocenił(a) film na 10
soledad

Takich bzdur nie czytałem nigdzie. Nawet na pudelku.

ocenił(a) film na 10
soledad

Oprocz mordow rytualnych na zwierzetach co jest jakby ich wewnetrzna kulturowo sprawa, w pelni sie z Toba moj przedmowco zgadzam ! Dodalbym jeszcze statystki etniczne z UB i tym podobnych po wojnie (zwlaszcza moj faworyt pan Swiatlo) plus roszczenia od narodu polskiego w ramach wdxiecznosci za 6 wiekow goscinnosci i pomocy w przetrwaniu wojny.

ocenił(a) film na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Ale co ma piernik do wiatraka.To co robili Niemcy w czasie wojny było bestialstwem i co do tego nie ma wątpliwości.Sprawy Palestyny nie znam za dobrze,ale to chyba trochę inna sytuacja,nie sądzisz? Poza tym jeśli Izrael łamie prawa człowieka to należy to oczywiście potępić.I podejrzewam,że w samym Izraelu są ludzie którzy to robią.A co do Twojej uwagi,to przecież jest oczywiste,że nie ma niewinnych narodów.Każdy ma coś na sumieniu.Jeżeli według Ciebie Żydzi to naród hipokrytów,to takim narodem są też Polacy,Ukraińcy,Amerykanie,Rosjanie,Japończycy,Hiszpanie itp.

orphe

To najpierw poznaj sprawę Palestyny a potem zabieraj głos dobrze ? 10/10 ? LOL !

ocenił(a) film na 10
ministerfinansow

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.Po pierwsze mam prawo odnieść się do wypowiedzi jednego z użytkowników. Po drugie napisałem, że nie znam za dobrze sprawy Palestyny i w tej sprawie głosu nie zabrałem, więc nie wiem o co się czepiasz. Po trzecie napisałem wyraźnie, że:”...jeśli Izrael łamie prawa człowieka to należy to oczywiście potępić....”. Najwidoczniej nie doczytałeś.
Po czwarte moja ocena, mam do niej prawo, a Tobie nic do tego. Każdy inaczej ocenia filmy, bo się różnimy między sobą. Koniec, kropka.
Pozdrawiam.

Schizofrenik_XXI_wieku

"Wasze ulice, nasze kamienice". Żyd do polaka.

Schizofrenik_XXI_wieku

A co twoja opinia ma do filmu? Pokazuje prawdę jaka była i co robiono innym ludziom w ramach rasowej nienawiści w czasie II wojny.

Schizofrenik_XXI_wieku

No oni zawsze byli biedni i pokrzywdzeni.Tak bardzo mi ich szkoda !

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

ministerfinansów, od dzisiaj zostałeś moim ulubionym użytkownikiem na filmwebie ;p jesteś stary tak ignoranckim trollem, bulwersującym się absolutnie o wszystko, nawet o zarobki aktorów, którego krzywdzi chyba cały świat, wszędzie widzi komunistów i w dodatku jest chorym antysemitą. Faktycznie, próbując być trollem jesteś nieludzkim redneckiem intelektualnym, dziwie się tylko, że Ci się chce męczyć te wypociny. Ale, ponieważ na filmwebie ich nie brakuje, muszę je polecić absolutnie każdej skacowanej duszy, która potrzebuje czegoś na rozluźnienie z rana. Gdybym pisał pracę magisterską z psychologii, byłbyś dla niej rewelacyjnym tematem :)

Iradiel

Kucyku ! Ty natomiast, od dziś dołączyłeś do grona tępych dzbanów filmwebu.Starym twoim nie jestem,więc się do mnie tak nie zwracaj.Jakbym nim był,to bym się pochlastał jakieś 12 lat temu jak się urodziłeś.Ja się bulwersuję,wszędzie widzę komunistów,ty natomiast przyjmujesz wszystko takim jakim jest,bo jesteś ignorantem.Jak pójdziesz kiedyś do pracy za 1386 zł brutto to będziesz zadowolony,bo taki jest świat prawda ? A jakiś nędzny aktorzyna będzie zarabiał miliony.Skoro uważasz to za sprawiedliwe to mogę ci tylko pogratulować.Chorym antysemitą nie jestem zdrowy polnofobie.Tak wogóle to poczytaj trochę mądrych artykułów o tym kto i dlaczego wymyślił termin - anstysemityzm a potem dopiero dyskutuj.Jest taka zasada,że jak się nie ma pojęcia na dany temat to się nie dyskutuje,bo się wtedy ośmieszasz dziecko.Narazie chłopczyku.Wracaj do kucyków.

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Jak będę miał ochotę będę Ci mówił Susan :*
Ciekawi mnie strasznie, czy przed użyciem każdego słowa czytasz mądre artykuły na temat jego etymologii; wiesz, ktoś rozpoczyna temat dajmy na to miski, a Ty ciup, smartphonik, googlujemy, o, jest "...termin pierwszy raz użyty(....)".

Za to muszę przyzać, że nick Ci pasuje. Gdybyś był faktycznie tak psychicznie chorym, agresywnym i ograniczonym człowiekiem, jakiego wizję kreują bzdury które piszesz, idealnie nadawałbyś się do polityki ;p ale pewnie jesteś tłustym trollem który ma za dużo wolnego czasu.

No ale! my tu gadu gadu, a kucyki same się nie obejrzą.

ocenił(a) film na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Ja co niektórym polecam wyprowadzić się z wygodnych i bezpiecznych mieszkanek i zamieszkać na południu Izraela.
Zmienilibyście śpiewkę w ciągu 48 godzin.
Co wy (niektórzy) możecie wiedzieć o Shoah a teraz życiu w zagrożeniu. Żenada.

ocenił(a) film na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Ile obozów koncentracyjnych naliczyłeś w Palestynie?

Schizofrenik_XXI_wieku

bolaczki zawsze biedni bo rozbiory merkel ubecy lojojojojo:D

sothis216

Są 4 opcje, Troll, prowokacja, dałeś się sprowokować, albo głupota, mam nadzieję, że nie. Merkel? Nawet Niemcy coraz mniej ją popierają. Pozdrawiam.

sothis216

Tak, bo Polacy byli i są krzywdzeni na arenie międzynarodowej, a jak tak się wstydzisz Polskości, to droga wolna, won z naszego pięknego kraju cwelu

ocenił(a) film na 7
Schizofrenik_XXI_wieku

Tylko ci żydzi którzy są odpowiedzialni za działanie w Palestynie to nie ci sami co ginęli w podczas holokaustu.

ocenił(a) film na 10
Ludi_filmaniak

Bolączką filmwebu jest ta cała wasza paplanina zamiast wypowiadać się na temat FILMU!!

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Jest mi tak bardzo niedobrze jak widzę takie rasistowskie gówno. A potem dziwić się że na świecie tyle wojen...

ocenił(a) film na 6
Schizofrenik_XXI_wieku

Największy paradoks polega na tym, że największymi nacjonalistami obecnie są Żydzi a największymi rasistami murzyni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones