PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 680
ocen
8,4 10 1 368680
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Krew mnie zalewa gdy taki dobry obraz dostaje 1/10 od pseudopatryjotów z uwagi na "antypolskość" W większosci komentarzy będących w takim tonie, podstawowym argumentem jest to że w filmie była pokazana zbyt mała rola Polaków w ratowaniu Żydów. Ludzie - TO JEST HISTORIA SCHINDLERA. Gdyby robili film pdt "Polacy ratujący Żydów w trakcie wojny" zapewnie by tam byli. Po za tym tak jak wielu pisze szchindler był w filmie wybielony. Ok a czy patrząc z drugiej strony wy nie chcecie wybielić wszystkich polaków? Nie każdy Polak w tamtym okresie trzymał Żyda w składziku na ziemniaki. Byli i tacy i tacy którzy w tamtym okresie pomagali okupantowi. Lizodupów i szuj w żadnym spoleczeństwie nie brakuje. Abstrahując film świetny, pelen emocji, pelen fenomenalnych obrazów, tylu zapadających w pamięć dialogów, tylu scen, tylu rewelacyjnych aktorów. Ogólnie oh i ah 10/10

ocenił(a) film na 8
Zigu21

Ja też uważam film za antypolski, ale dałem mu 6/10, a nie 1/10, bo jako film jest dobry (może poza żenującą sceną płaczu Schindlera - taka typowa cukierkowość Spielberga). Natomiast kłamliwy jest strasznie i nie chodzi o ratowanie Żydów przez Polaków. Już pierwsza scena, mówiąca o tym, że Polska przegrała II WŚ w dwa tygodnie, to kłamstwo, wie o tym, każde średnio uczące się dziecko z podstawówki. Obóz w Płaszowie, pokazany w filmie, to jedna wielka ściema. To był obóz, w którym było około 90% Polaków, w filmie nie ma ani jednego. Jak już się w filmie pojawiają Polacy są to albo dziwki dla Niemców, albo prostaczki Boże, albo dzieci rzucające w Żydów kamieniami. Naprawdę chyba trzeba być ślepym, żeby ten film nie uznać za antypolski.

Alex303

to prawda że polska przegrała wojnę po dwóch, tylko że jak zwykle polaczki sami sobie wmawiają że trwała kilkanaście dni dłużej tak aby dodać sobie bohaterstwa i waleczności. więc to nie jest żaden błąd. co do antypolskości to żadnej w tym filmie nie ma, bo tam w ogóle prawie nie polaków, bo to w ogóle nie jest film o polkach. dziwki - przecież są wrzecie, dzieci rzucające sobie kamieniami - łojejej rzeczywiście wielka antypolskość, czuje się dotknięty i nie mogę z tym żyć.

ps. ta scena z płaczącym schindlerem jest autentyczna

ocenił(a) film na 8
_Yoshimitsu_

Hahahaha, aleś ty głupi, Tobie pluć w twarz to mówisz, że deszcz pada. Jak nie wiesz jak działa cały "przemysł Holocaust" i jaki ma w tym interes, to już nie moja wina, żyj sobie dalej w swoim świecie lemingu. Rzeczywiście, film o Żydach, dlatego w obozie, głównie dla Polaków nie ma Polaków. Kto cię logiki w szkole uczył? Widać, od razu, że jesteś z pokolenia gimbusów, bo jesteś strasznie tępy, nawet pisać poprawnie nie potrafisz, robisz masę błędów. Żal z Tobą w ogóle dyskusję podejmować.

użytkownik usunięty
Alex303

Jak brać czegoś może być oznaczać "anty"? Niesamowite kompleksy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Alex303

Tak, tak, wszędzie lewaki, żydokomuna i orwellowskie świnie :(

Btw, po co pisać "Ty" z wielkiej litery przy takich, echm, negatywnych zdaniach?

ocenił(a) film na 8

Jak nie masz nic ciekawego do napisania i widzę, że nie masz pojęcia o polityce czy historii to po co się odzywać? Z tym "Ty" to taki mój odruch, choć rzeczywiście do niektórych osób powinienem zwracać się per "ty" - tu masz rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones