PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539510}

Lorax

The Lorax
6,6 20 464
oceny
6,6 10 1 20464
5,7 3
oceny krytyków
Lorax
powrót do forum filmu Lorax

Rewelacyjna,wspaniała animacja pełna barwnych postaci, nie pozwalająca się nam nudzic choc na chwilę.Inteligentna,pełna uroku,czaru, zabawa zarówno dla dzieci i rodziców.Bardzo dobrze osadzony,podłożony dubbing kawał solidnej roboty.Film niesamowicie pouczający,mądry przekazany w subtelnej formie zabawy,zaskakujący,pomysłowy,oryginalny,pełen inwencji,wyobrazni,twórczy,kreatywny. Polecam gorąco każdemu rodzicowi i maluszkom towarzyszącym im przed szklanym ekranem.Pozdrawiam serdecznie życząc nie jednej rodzinie przedniej zabawy !!!

ocenił(a) film na 9
orlando199

Zgadzam się, mi osobiście film się bardzo podobał, mojemu synkowi jeszcze bardziej. Aczkolwiek wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt mały by zrozumieć całkowicie przekaz jaki film ze sobą niesie.. ale już zadaje pytania, czemu ludzie wycinają drzewa, po co itd.. I piosenki są fantastyczne, słuchałam również wersji angielskiej ale pl bardziej mi się podoba ^^

ocenił(a) film na 9
orlando199

Nie tylko ekologii. Tu jest kilka fajnie zarysowanych wątków i przytyków (jak chociażby krytyczne spojrzenie na ślepy materializm, konsumpcjonizm, chciwość) każdy z jakimś morałem, a najważniejszy (uniwersalny) jest nawet wypisany na koniec filmu jako "złota myśl".
Za drugim razem doceniłem tą bajkę... co tu dużo mówić, mamy tak właściwie posuchę wśród animacji, a na tle takiej baśni "Frozen" "Lorax" jak dla mnie może uchodzić za świętego Graala. Może i graficznie odstaje (jest starszy, ma prawo) ale dysponuje mocniejszym przekazem. Przy tym jest uniwersalny (małe dzieci, duże dzieci, nawet dorośli mogą usiąść i spędzić miło czas gdyż każdy znajdzie coś dla siebie). Do tego te piosenki wpadające w ucho (:D). Bardzo chciałbym ujrzeć w przyszłości więcej komputerowych animacji (nie aktorskie), kolejne po "Hortonie" czy "Loraxie" ekranizacje dzieł Dr.Seussa bo jednak coś faktycznie wnoszą, wzbogacają - uczą.

Martin von Carstein

Właśnie za te przesłanie dostał plus 1. Fajny film i oby więcej takich, ale co do Frozen to również mi się podobał. Po prostu nieco inna kategoria, ale również film z przesłaniem, choćby o tym, jak ważna jest przyjaźń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones