Film

Lumiere i spółka

Lumière et compagnie
1995
1 godz. 28 min.
7,0 669
ocen
7,0 10 1 669
2 614
chce zobaczyć
Film zrealizowany z okazji setnej rocznicy narodzin kina. Czterdziestu współczesnych znanych reżyserów zrealizowało krótkie nowele filmowe ręczną kamerą sprzed stu lat.... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Lumiere i spółka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Film zrealizowany z okazji setnej rocznicy narodzin kina. Czterdziestu współczesnych znanych reżyserów zrealizowało krótkie nowele filmowe ręczną kamerą sprzed stu lat. Całość uzupełniona wywiadami.

na podstawie
dystrybucja
TANTRA
studio
Canal+ (udział) / Cinétévé / Igeldo Komunikazioa / Więcej...
tytuł oryg.
Lumière et compagnie
inne tytuły
Lumière and Company Miedzynarodowe
Więcej...
Film kręcono w Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Egipcie, Irlandii, Chinach, Japonii, Francji, USA, Rumunii, Szwecji.
Reżyserowie podczas kręcenia swoich epizodów byli ograniczeni trzema nakazami:

1. Film nie dłuższy niż 52 sekundy.
2. Brak synchronizacji dźwięku.
3. Nie więcej niż 3 ujęcia.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Najlepsze?

  Zakrza ocenił(a) film na 8

  Jak dla mnie: 1. Lynch - jedyny film, który wywołał we mnie jakieś mocniejsze emocje (oczywiście przerażenie), 2. Hinduska z kolorami - bo nikt inny nie wpadł na to, żeby dodać kolory, 3. Kobieta karmiąca piersią - bo były cycki.

  6
  • Jak zawsze przy tego typu projektach, jedne nowelki świetne, drugie nieco gorsze. Ogół broni się i to bardzo dobrze po części dzięki świetnym wywiadom wplecionym pomiędzy filmiki. Szkoda tylko że nie zrobili tego z większym rozmachem. Jak na setne urodziny kina to impreza za krótka i gości trochę ... więcej

  • Nie przestajecie mnie zadziwiać. Naprawdę... A sam film jest z cyklu "nie warto przegapić". Po prostu wydarzenie, choć poszczególne nowele bardzo nierówne. Jak to przy tego typu okazjach. Ale jako całość się broni.

  • Potrzebuję nazwiska reżysera, który w filmie zapytany o to, po co kręci filmy, odpowiada "dla pieniędzy". Pytam ponieważ nie mam możliwości oglądnięcia filmu w najbliższym czasie. Jeżeli ktoś jest świeżo po seansie / ma film pod ręką i parę minut wolnego czasu to będę bardzo wdzięczny za info!

  • Jest rok 1886, miasteczko Lissa na wschodnich krańcach Niemiec (jego dawna, polska nazwa brzmi "Leszno"). Mężczyźni to miejscowy fotograf Ottomar Anschütz i jego pomocnik Johann Schneider, znany jako budowniczy organów. Właśnie przed chwilą zapoczątkowali historię kina."Wyjście robotników z fabryki w ... więcej