PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442915}

Młoda Wiktoria

The Young Victoria
7,0 20 229
ocen
7,0 10 1 20229
6,2 5
ocen krytyków
Młoda Wiktoria
powrót do forum filmu Młoda Wiktoria

Podobne

ocenił(a) film na 9

Znacie podobne filmy, czyli historyczno- kostiumowe.? Coś w stylu 'Kochanice króla', 'Maria Antonina', 'Jaśniejsza od gwiazd', albo właśnie 'Młoda Wiktoria'.

basik_13

hej:)
Polecam: Księżna, oraz Elizabeth (z Cate Blanchett)

ocenił(a) film na 9
Aga_242

'Księżną' również widziałam, a 'Elizabeth' chętnie obejrzę. Czy 'Elizabeth: Złoty wiek ' to jakby druga część?

basik_13

Tak, to jest druga część. Dodałabym jeszcze; Dume i uprzedzenie (z 2005 roku),Rozważna i romantyczna, Zakochana Jane, Zakochany Szekspir,

Aga_242

ja znam świetny serial, "Dynastia Tudorów" ;D

użytkownik usunięty
rammsteinbitch

Duma i uprzedzenie z 2005 roku jest całkiem dobre, ale ekranizacja z Colinem Firthem 100 razy lepsza! :)

Co prawda tego filmu nie oglądałam, ale do dobrych romansów kostiumowych zaliczyłabym też: Jane Eyre

ocenił(a) film na 8
Melchan

Polecam gorąco Zakochaną Jane : )) A co do kostiumowych polecam Emme ; )

użytkownik usunięty

o tak ,polecam "Dumę..." z 1995 roku :)

ocenił(a) film na 7
basik_13

To ja polecę coś starszego - "Lady Jane" - o mało znanym epizodzie walki o następstwo tronu po śmierci Henryka VIII, ze świetną rolą Heleny Bonham Carter

ocenił(a) film na 9
basik_13

Mogę polecić miniserial: "Scarlett" (1994) :)

karcia4

Najnowsza ekranizacja (z 2011) "Jane Eyre" też jest fajna :)
Polecam również "Wichrowe wzgórza" z 1992

basik_13

ja polecam "Fanny Hill: Zwierzenia kurtyzany". Może nie jest historyczny, ale kostiumowy. Ja go po prostu uwielbiam <3

ocenił(a) film na 7
basik_13

dołożę (mam nadzieje, nie zdublowane) kilka: " Godsford Park", "Wojna domowa / Easy Virtue", " Vatell", " Porządna kobieta / Good Woman, A", " Nędznicy / Misérables, Les", " Henry i June", " Joanna d'Arc / Joan of Arc ", " Rasputin", " Dziewczyna z perłą / Girl With a Pearl Earring"....

basik_13

Ja polecam ,,Zakochana Jane", ,,Dumę i uprzedzenie", ,,Rozważna i Romantyczna", ,,Emma"... A i jeszcze chyba nie było ,,Targowiska próżności"- świetna gra aktorska Resee i przyjemna fabuła :) Może jeszcze ,,Księżna"

ocenił(a) film na 5
basik_13

Oprócz wyżej wymienionych(a w szczególności "Księżna", "Dynastia Tudorów" i "Les Miserables" z 1998r") polecam "Jane Eyre" wersję z 2006r i "Tess D'Urbervilles " z 2008r, oraz "The Way We Live Now", "Wojna i Pokój" z 2007r, "Północ Południe z 2004r i ogólnie wszystkie możliwe ekranizacje powieści Jane Austin. I może jeszcze "Targowisko Próżności".

ocenił(a) film na 7
Ja_asiaa

A tak tylko zapytam, wiesz może gdzie można obejrzeć miniserial Tess D'Urbervilles ? Bo bardzo chciałabym obejrzeć ale nie umiem nigdzie znaleźć :(

ocenił(a) film na 5
Filmocholiczka

Ciężko mi powiedzieć, sama oglądałam kilka lat temu w telewizji:)

ocenił(a) film na 7
Ja_asiaa

Oj, to musiałam przegapić. Mam nadzieję że jeszcze poleci ;) Dzięki za odpowiedź ;)

Filmocholiczka

Na dvd jest na pewno, w dość przystępnej cenie :)

ocenił(a) film na 5
basik_13

I jeszcze Hrabia Monte Christo(2002) :)

użytkownik usunięty
basik_13

Zdecydowanie polecam Sissi. Całą trylogię:)

ocenił(a) film na 6
basik_13

Bardzo polecam film "Krwawy tyran - Henryk VIII". Jest długi, ale kiedyś często leciał na Viasat History w formie serialu. Świetna obsada i klimat :)

basik_13

Wspominany tutaj "Les misérables" był ekranowany niedawno kilka razy. W tym roku ma wyjść musical:
http://www.youtube.com/watch?v=xk5UStefYmE

Polecam również wersję z 1998:
http://www.youtube.com/watch?v=Oni72Fl7xaw

zemstafreda

Jest też 6-godzinny francuski serial z Gérardem Depardieu, w wersji międzynarodowej skrócony do 3 godzin. Tę drugą wersję można zassać z polskim lektorem z filestube:
http://www.filestube.com/954fbb725851836903e9,g/Nedznicy-Les-miserables-CD1-DVDR ip.html
http://www.filestube.com/b9da78fd8fd447a703e9,g/Nedznicy-Les-miserables-CD2-DVDR ip.html

użytkownik usunięty
basik_13

polecam LADY JANE z 1986

basik_13

"Lady Jane" (wymieniono juz kilka razy) i "Anna tysiaca dni".

ocenił(a) film na 8
basik_13

Warta obejrzenia jest też ekranizacja "Perswazji" z 2007 r.

ocenił(a) film na 8
basik_13

Oprócz wyżej wymienionych : "Kochanek królowej", "Great Expectations", Samotnia (Bleak House), "Żony i córki" (1999), Little Dorrit (2008 TV Mini-series), Little Women (1994 Movie), The Tenant of Wildfell Hall (1996 TV Mini-series), Middlemarch (1994 TV Mini-series). Ogólnie polecam mini seriale robione przez BBC, są to zazwyczaj bardzo dobre ekranizacje.

ocenił(a) film na 8
basik_13

Pachnidło, Henryk IV. Król Nawarry, Kochanek Królowej, Anna Karenina (ale to już nowsze), Robin Hood, Dziewczyna z perłą.

ocenił(a) film na 8
ziiutka

Ja bardzo lubię jeszcze "Anna i król"- akcja rozgrywa się na terenie dzisiejszej Birmy, a nie w Anglii, ale klimat jest moim zdaniem wspaniały :)

basik_13

Z niewymienionych - "Królowa sceny". Bardzo sympatyczny film, dobrze się ogląda i nie dołuje.

użytkownik usunięty
basik_13

Ja dodam :
,,Szaleństwo króla Jerzego''
,,Głos wolności''
,,Oto jest głowa zdrajcy''
,,Waterloo''
,,Barry Lyndon''
,,Księżna''
,,Anna Karenina''

basik_13

dodałabym 'niebezpieczne związki' ('dangerous liaisons') z roku 1988 :)
http://www.filmweb.pl/Niebezpieczne.Zwiazki

ocenił(a) film na 8
basik_13

A ja dodam
Królowa Margot z 1994 jeden z najlepszych filmów które widziałam

ocenił(a) film na 10
basik_13

Polecam fankom filmu "mloda Wiktoria" najnowszy serial z 2016 roku "Victoria" jest fantastyczny!

ocenił(a) film na 9
emi_remi

Niestety ale się nie zgodzę... widać sztuczność i brak budżetu w Victori z 2016, nie wspomnę o pracy kamery.
The Crown jedyny godny serial, który warto zobaczyć ostatnimi czasy.

ocenił(a) film na 7
basik_13

Ja jeszcze mogę polecić seriale : Biała królowa,Biała księżniczka ,Nastoletnia Maria Stuart, Wiktoria,

ocenił(a) film na 8
basik_13

Ja polecam serial Reign (Nastoletnia Maria Stuart) - cudowny, stroje, muzyka, aktorzy! Z filmów to jeszcze The man in the Iron Mask (Człowiek w żelaznej masce) z 1998

basik_13

"Niebezpieczne związki"
"Amadeusz"
"Farinelli"
"Kontrakt rysownika"
"Królowa Margot"
"Faworyta"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones