PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442915}

Młoda Wiktoria

The Young Victoria
7,0 20 231
ocen
7,0 10 1 20231
6,2 5
ocen krytyków
Młoda Wiktoria
powrót do forum filmu Młoda Wiktoria

Obejrzeć można, ale za dużo nieścisłości historycznych i właściwie nic z tego filmu nie wynika, bo problematyka (czy to miłosna, czy to o rządach i problemach społecznych) przeleciana "po łebkach".
Już pierwsze zdania mówione przez Wiktorię mnie lekko rozdrażniły, bo świadczą, że scenarzysta nie czuje ducha epoki.
W moim odczuciu - postępowanie bohaterów (w szczególności Wiktorii) zbyt współczesne i odstające od epoki. No i te szarpanki i pyskówki z doradcą matki...
Wiktoria była brzydką kobietą, a gra ją śliczna aktorka - też mnie to raziło.
Podobała mi się praca kamery, kilka bardzo ciekawych ujęć. Oraz muzyka, zwłaszcza motyw Schuberta, który lubię. :)

ocenił(a) film na 3
abigail_

A mi się nie podobało, jak przedstawiono samą osobę Wiktorii. Ukazuje się ją jako rozkapryszoną kretynkę, która nie poradziłaby sobie bez męskiej ręki, która popełniała głupstwa i popełniłaby ich więcej, gdyby się nie chajtnęła z Leopoldem. Nawet poproszenia go o rękę nie pozwolono jej w filmie wypowiedzieć pierwszej.

A poza tym fakt, była grubym pasztetem, a tego o Emily Blunt nie sposób powiedzieć.

Lena_Borgia

chajtnęła się z Albertem, nie z Leopoldem :) i nie była grubym pasztetem w młodości. Potem się roztyła. Zdecydowanie lepszy serial "Wiktoria".

abigail_

Wiktoria nie znosiła tego faceta i doprowadziła do jego zniknięcia z dworu. W filmie wspaniałe jest pokazane jak wyglądały oficjalne i nieoficjalne kontakty.
O gustach się nie dyskutuje ale większość twierdzi że była ładna kobieta. Widocznie nie twój typ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones