PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36408}

Mój ukochany wróg

Mein liebster Feind - Klaus Kinski
7,8 1 282
oceny
7,8 10 1 1282
7,8 4
oceny krytyków
Mój ukochany wróg
powrót do forum filmu Mój ukochany wróg

Dlaczego film "Dzieci, Matki i Generał" z 1955 roku jest w powiązanych tytułach do tego???
Jedynym powiązaniem jest Kinski...

cyborg.vandamme

Herzog wspomina o tym filmie w dokumencie. W "Dzieciach, matkach i generale" jest scena, która dla niemieckiego reżysera była rodzajem impulsu; ten impuls zadecydował o przyszłej współpracy z Kinskim. Oczywiście na podobnej zasadzie można by w powiązaniach umieścić wszystkie filmy zrealizowane wspólnie przez Herzoga i Klausa Kinskiego.

ocenił(a) film na 9
Macabre

W tej scenie jest coś więcej o czym mówi sam reżyser - ta scena wpłynęła na to że Herzog został filmowcem.

ocenił(a) film na 8
majtiks

Nie do końca jest to tam tak przedstawione. Pewności co do swojego powołania nabrał przy pierwszym ich wspólnym filmie:"...as if the grace of God was with this film and with me...I can say that on this day I definitely came to know my own destiny" Scena pobudki z filmu "Dzieci, matki i generał" miała decydujący wpływ na jego karierę i utkwiła mu silnie w pamięci. Podobnie jest z rozstrzelaniem Maximiliana Schellera z tej samej produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones