PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7955}

Młode lwy

The Young Lions
7,6 2 943
oceny
7,6 10 1 2943
6,7 3
oceny krytyków
Młode lwy
powrót do forum filmu Młode lwy

W mojej ocenie obraz jest słabszy od "Morituri" z Brando zarówno w kwestii dopracowania fabuły jak i wymowy antywojennej. Poza tym absurdalna końcówka w dużym stopniu umniejsza wartość filmu - w książce jest ona logiczna i bardziej wstrząsająca, ukazująca jak destrukcyjnie wpływa wojna na ludzka psychikę i mentalność. Natomiast w filmie mamy jakąś bezsensowną egzekucje ni w 5 ni w 10.

ocenił(a) film na 4

Clift stawał się wtedy wrakiem człowieka. Oglądanie go w tej kondycji, jego cierpienia, jest bolesne

q_ba87

W Skłóconych z życiem (1961) razem z Marilyn Monroe tworzą jeden z najbardziej przygnębiających duetów, jaki miałem okazje oglądać.

ocenił(a) film na 4
buterfly

Wole zachowac go w pamieci z jego rolami w Po wielkiej burzy i w Podzielonym miescie.

q_ba87

Byłem ciekawy ich duetu i nie był to czas stracony. Mimo że sam film uważam, nie jest arcydziełem.

ocenił(a) film na 4
buterfly

Chyba sie zgadzamy. Czas nie byl stracony, ale zarowno Brando, jak i Clift, mieli w swoich biografiach lepsze role i grali w filmach z lepszym scenaruszem.

q_ba87

Nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o Skłóconych z życiem (1961).

ocenił(a) film na 4
buterfly

Ok. Kolejny film do nadrobienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones