PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831667}

Małgosia i Jaś

Gretel & Hansel
5,2 11 921
ocen
5,2 10 1 11921
6,7 14
ocen krytyków
Małgosia i Jaś
powrót do forum filmu Małgosia i Jaś

Oryginał ma nazwę "Jaś i Małgosia", czyżby znowu polityka się wkradła i trzeba wyrównać szanse kobietom?...

Nowy2000

no powiem że jeśli o to tutaj chodzi to mocny absurd :D

Nowy2000

Wam już chyba mózgi wyprało jeśli widzicie w tym momencie ruch dla równouprawnienia kobiet. Nie wpadło Wam do głowy, że tytuł wchodzi w koncepcję filmu i jest taki
- po pierwsze by podkreślić jego odmienność na motywach baśni
- po drugie by się wyróżnić wśród dziesiątek tak samo brzmiących tytułów

Tak prosta rzecz jak zamiana kolejności powoduje w tym przypadku, że każdy zainteresowany będzie wiedzieć o jakim filmie mowa lub szybko go znajdzie.
Trochę dystansu do świata ;) ktoś ma niezły ból dupy.

TrickyThousand

Trudno się dziwić, że takie są skojarzenia po np. Gwiezdnych wojnach, czy Terminatorze. Dosyć dużo tego jest w ostatnich latach

ocenił(a) film na 6
Nowy2000

Możliwe też, że Małgosia odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę i tyle.

ocenił(a) film na 5
Nowy2000

Bardziej bym powiedział, że chodzi o to by film wyróżniał się na tle bajek Jaś i Małgosia

BiProud

Pewnie dlatego ze w tej historii to Małgosia jest starsza od Jasia...

Nowy2000

Jeśli tak, to tytuł nie jest tutaj winny a sam zamysł, że Małgosia odgrywa tutaj najwidoczniej pierwszą rolę. Nie mniej ja się przychylam do odpowiedzi @TrickyThousand i wg mnie chodzi właśnie o koncepcję filmu na podstawie znanej baśni a ponieważ jest inaczej - tytuł z imionami pisany jest odwrotnie. No i wspomniane, że Małgosia odgrywa pierwsze skrzypce (ale nie uważam, że ma tutaj miejsce jakaś 'polityka' - wystarczy obejrzeć "Zło we mnie" Perkinsa czyli poprzedni horror reżysera) :)

Nowy2000

Myślę, że raczej chodzi o to, aby dać znać, że to nie jest dziecięca bajka o młodym rodzeństwie, tylko coś odwrotnego - horror. Dlatego imiona są na odwrót (tak jak odwrotnością bajki na dobranoc jest straszna historia).

Nowy2000

A nie było przypadkiem filmu o tytule Jaś i Małgosia i stąd ta zmiana?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nowy2000

To na pewno feministyczna propaganda i poprawność polityczna... XD

Sayuki78

biorąc pod uwagę, że cały film jest przepełniony feministycznym płaczem o to jacy mężczyźni są źli i niedobrzy to ciężko się nie zgodzić

XD

ocenił(a) film na 1
halme

Dokładnie, takie samo miałem odczucie... tych motywów jest strasznie dużo, to w jaki sposób przedstawia się postacie męskie to jest po prostu smutna indoktrynacja społeczeństw. A nie, przepraszam jest postać męska przedstawiona w pozytywnym kontekście - ale musicie zobaczyć kto to ;)

ocenił(a) film na 3
reallydamngood

czarny gajowy Gugała? ;P

ocenił(a) film na 7
Nowy2000

Główną bohaterką jest Małgosia, a jej brat jest bohaterem drugoplanowym. Nie ma w tym żadnej filozofii.

Nowy2000

XDDDDDDDDDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones