PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831667}

Małgosia i Jaś

Gretel & Hansel
5,2 11 921
ocen
5,2 10 1 11921
6,7 14
ocen krytyków
Małgosia i Jaś
powrót do forum filmu Małgosia i Jaś

Aż sie człowiekowi przypomniały stare dobre japońskie Baśnie Braci Grimm i m.in. Hansel and Gretel, pamiętam jak za dzieciaka na vhs oglądałem i do dziś jest to mocny horror ;) polecam
https://www.youtube.com/watch?v=ssO3yWgBHhM

rocky_filmaniak

Ja nie wiem jak rodzice mogli puszczac te bajki dzieciom. Bardzo, bardzo mroczne. Tak jak piszesz "Jas i Malgosia" to dzisiaj budzi groze. Pamietam jeszcze bajke z tej serii o ksiezniczce którą więziła zła wiedzma i "wysysała z niej młodosc" jak wampirzyca.

IronMannn

Tego akurat nie kojarze, ale pamiętam jeszcze m.in. Czerwonego kapturka i Jorinde Joringel bo miałem na jednej kasecie. No dokładnie do dziś budzą grozę, niektóre nawet większą niż obecne horrory ;)

rocky_filmaniak

Jeżeli ten film będzie choć po trochu zbliżony klimatem do wersji animowanej to biorę w ciemno!

IronMannn

Był jeszcze tzw. zakazany odcinek pt. "Zły duch" w którym pokazane są piekielne męki... o i "Sinobrody" też był dość przerażający ze swoją galerią powieszonych żon.
Ech... i myślę, że to jest ten unikalny rodzaj grozy wynikający z kontrastu - oglądamy kolorową bajkę dla dzieci, a tu nagle zaskakuje nas coś zupełnie niepasującego do konwencji (przynajmniej na dzisiejsze standardy, bo wiem że w oryginale baśnie nie były wcale przeznaczone dla dzieci i były jeszcze straszniejsze).

IronMannn

Ten odcinek o wysysającej młodość czarownicy
( która udawała matkę bohaterów) to Kryształowa Kula. Ta seria to złoto, szczególnie z lektorem- dubbing odebrał bajkom sporo klimatu i grozy. Stare, dobre czasy :)

krzykur92

Tak, Dokładnie. W wersji z lektorem te bajki wydawały się jeszcze bardziej mroczne. A Kryształowa Kula została wydana na VHS razem z „Kopciuszkiem”. Kurzy się gdzie u mnie w piwnicy.

ocenił(a) film na 6
IronMannn

mi najbardziej z tej serii zapadł w pamięć "Sinobrody", cała seria jest bardzo dobra, do dziś oglądam te bajki z przyjemnością

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones