Mały marynarz

1936
6,6 5
ocen
6,6 10 5
52
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Mały marynarz
 • Marysia, komendantka policji kobiecej w Warszawie, córka kapitana portu gdyńskiego, otrzymuje od ojca list z zaproszeniem na dzień imienin. Komandor Korski pragnie, aby Marysia zaręczyła się z porucznikiem Kotowiczem, wracającym z rejsu amerykańskiego na "Kościuszce". Tym samym statkiem wraca do ojczyzny Polak z Ameryki - Kostrzewa - z córką Krysią, którą ojciec wbrew jej woli zaręczył z przemysłowcem Nowickim. Krysia jednak kocha z wzajemnością Kotowicza, natomiast Marysia w drodze do Gdyni poznaje Nowickiego - oboje zakochują się. Wszyscy spotykają się w domu komandora, co powoduje wiele zabawnych sytuacji. Ojcowie ogłaszają zaręczyny Marysi z Kotwiczem i Krysi z Nowickim, nie przewidując oporu córek. Dopiero w dniu ślubu, wbrew planom rodziców, dziewczęta łączą się ze swoimi wybrańcami serca.

  Zdjęcia plenerowe wykonano w Gdyni, na Oksywiu i na niemieckim okręcie "Holstein".

  Źródł: filmpolski.pl
  Czy coś wiadomo w sprawie kopi ??

 • Neuromer FN posiada ten film, ale nie potrafiłem ustalić czy był kiedykolwiek emitowany w naszj TV
  Jest też w FN na liście "Dzieł Osieroconych"

 • Neuromer Bardzo chciałabym obejrzeć - widok przedwojennej Gdyni jest bardzo dużym wabikiem...:) Ale pewnie nigdzie nie ma, na youtube nawet nie sprawdzam...

 • użytkownik usunięty

  kubiku77 W filmie "Rapsodia Bałtyku" (jest na YT), który również kręcony był w Gdyni, można zobaczyć wiele fragmentów tego miasta.

 • Neuromer Aż mi się nie chce uwierzyć, że zdjęcia plenerowe były kręcone na „Holstein'ie”. Co za ironia losu, ponieważ statek brał udział w ataku na Polskę w 1939 r. W jaki sposób producenci uzyskali zgodę Kriegsmarine na zdjęcia?