PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824402}

Ma

5,1 17 359
ocen
5,1 10 1 17359
3,1 7
ocen krytyków
Ma
powrót do forum filmu Ma

Polecam, miło się oglądało. Nastawiłem się na gniot - a tu takie zaskoczenie. Postać Ma odegrana świetnie, a cliche typowych nastolatków wcale nie wypadły kiczowato. Wręcz przeciwnie, pasowały do filmu.

ocenił(a) film na 3
Keberatan

To taki bardziej horror czy thriller?

ocenił(a) film na 7
Bujdka1992

I to i to

Artur1357

to może ja inaczej zapytam - czy występują tam elementy fantastyczne?

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

Powiem ,że prawie 70% filmu to thriller reszta 30% horror czyli ostatnie minuty filmu to połączenie piły brutalności z haloowen muzyką i akcją co podwyższa ocenę filmu , elementy fantastyczne nie nie ma , ale są takie sceny ,że no ocenę podwyższają

Artur1357

czyli thriller i trochę slashera

ocenił(a) film na 5
MisterTornister

Jeśli patrzymy na oficjalną definicję słowa "horror", to horrorem tego niby nie powinno się nazywać. Według mnie jednak powyższa definicja powinna zostać poszerzona, bo świat horrorów i thillerów jest znacznie bardziej wymieszany ostatnimi czasy niż kiedykolwiek wcześniej i ciężko czasem stwierdzić w którą stronę dany film zaszufladkować. Uważam, że horror --> elementy nadprzyrodzone nie działa jako wyznacznik już od jakiegoś czasu. :) Także odpowiadając na pytanie - wg starej szkoły thiller, według nowego stylu kinematografii raczej horror

ocenił(a) film na 3
Keberatan

Ok, dziękuję Wam wszystkim za pomoc :-)

ocenił(a) film na 2
Keberatan

Typie to ja chyba inny film oglądałem XD Nic się kupy nie trzymało, decyzje bohaterów z dupy, zaczęte i nie dokończone wątki. Film masakra. Jedynie to się dziwie co taka dobra aktorka jak Octavia Spencer robi w takim syfie.

ocenił(a) film na 5
sergiusz_jakubowski

Film mógł ci się nie podobać, ale żeby dać mu 1...? Serio?

ocenił(a) film na 5
Keberatan

Niby co łączy ten film z "Misery"?

ocenił(a) film na 4
laxman

W jednym i drugim grała kobieta ;)

ocenił(a) film na 5
TakaSeJa

No kurna faktycznie:) O tym nie pomyślałem...

ocenił(a) film na 5
laxman

ten gniot nawet nie stał koło misery i nie umywa się klimatem do tego filmu.

ocenił(a) film na 5
2ck

Owszem. Przedziwny to film, znany rezyser i obsada, powstał chyba na szybko i dla beki. Na planie musiało być wesoło.

ocenił(a) film na 5
laxman

Film jest utrzymany w zupełnie innym klimacie, to fakt. Nie nastawiałbym się na poważny seans, ale też nie sądzę żeby w założeniu "Ma" miał być "poważnym" seansem. Dla mnie to taka "Misery" i "Carrie" w stylu taniego slashera z domieszką starego kina klasy B, a wszystko zrobione z przymrużeniem oka.

Keberatan

Obejrzałam bo lubię Juliettę i Luke'a Evansa. Niezobowiązujący, przyjemny film. Nie wiem jakie niedokończone wątki niektórzy widzą, bo wszystko zostało wyłożone, nie ma żadnych niedomówień.

ocenił(a) film na 8
Keberatan

zgadzam się,ogromne zaskoczenie mimo niskiej oceny bo film naprawdę jest zajebisty co prawda nie jest to raczej horror a bardziej thriller psychologiczny ale mimo to ogląda się go świetnie i napięcie trzyma do końca zwłaszcza gdy film nabierze tempa i sie rozkręci,ode mnie mocne 8/10

ocenił(a) film na 7
Keberatan

Zgadzam się dobry film,na początku oglądania mówię to pewnie jakiś będzie głupkowaty seans z nastolatkami durnymi,dla durnych nastolatków.Ale z dalszym oglądaniem gdy akcja się rozkręciła,"Ma"zaczynała pokazywać swoje prawdziwe oblicze szaleństwa psychicznego,robiło się ciekawie.Momentami aż było mi żal głównej bohaterki,ale najbardziej oczywiście poszkodowani byli ci małolaci,bo musieli cierpieć przez błędy swoich staruszków z dzieciństwa.Ja polecam również ten film i oceniam na 7

ocenił(a) film na 7
Keberatan

Również nastawiłem się na gniot i tępych nieśmiesznych nastolatków, ku zaskoczeniu oglądało się dość przyjemnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones