PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562718}

My Way

Ma-i We-i
7,7 4 333
oceny
7,7 10 1 4333
Ma i We i
powrót do forum filmu Ma-i We-i

Gdyby ten film nie byl oparty na faktach, mozna by powiedziec, ze fantazja za bardzo poniosla autora i uznac to za sensacyjny gniot, ktory powstal dla efektow... Dong-gun Jang gra glowna role w filmie "Braterstwo broni" z rownie nieprawdopodobna historia oparta na faktach. Polecam. 9/10

ocenił(a) film na 9
ENZOoo

No właśnie... ostatnio dużo filmów "jest opartych na prawdziwych wydarzeniach", ale często się okazuje, że prawdziwe są jedynie fragmenty, lub ogólny zarys. Tak czy inaczej po krótkim googlowaniu nie znalazłem informacji o olimpijczyku nazywającym się Jun Shick Kim. Komuś udało się zweryfikować prawdziwość tej historii?

ocenił(a) film na 5
Kapitan_Szafa

Prawdziwe jest to, że był Koreańczyk, którego przymusowo wcielano do tych trzech armii (za każdym razem po przegranej bitwie). Podejrzewam, że cała reszta to wymysł reżysera. Zresztą film to ciągła sekwencja, w której bohaterowie cudem wydostają się ze szpon śmierci - ewidentnie historia jest podkoloryzowana.

Ciekawe jest jednak to, że gdy pojawia się napis "historia oparta na faktach" ludziom wyłącza się myślenie i przemieniają się w pelikany. Poczytałem komentarze i nie wiem, jak można wierzyć, że to wszystko była prawda.

snake1410

Po krótkim sprawdzeniu wychodzi, że film był inspirowany historią Yang Kyoungjong'a...niestety po krótkim rejsie po interenecie nie nic szczególnego onim, a na pewno nie był zwycięzcą na Olimpiadzie 1944 r. /1948 w Londynie (Japonia nie miała reprezentantów, natomiast dwóch zawodników Korei Płdn. zdobyło brązowe medale w podnoszeniu ciężarów i boksie).
http://www.idiotsofkorea.proboards.com/index.cgi?board=general&action=display&th read=1373
Brawa za zaadoptowanie krótkiej(płytkiej?) historii na film ponad dwugodzinny...

ocenił(a) film na 9
Mrcn

Taka malutka dygresja - w filmie nie widzimy, czy Joon-Sik (a tak naprawdę Tatsuo podający się za niego) zwycięża olimpiadę - wiemy jedynie, że jest końcówka wyścigu, Tatsuo przyspieszył, wg. komentatorów jest "wielkim zaskoczeniem" i sama myśl o tym wyścigu wywołuje radość na jego twarzy - nie zwycięstwo, którego jak już wspomniałem nie jesteśmy pewni, bo w momencie zakończenia filmu Tatsuo nie jest pierwszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones