PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1496}
7,2 57 029
ocen
7,2 10 1 57029
7,2 18
ocen krytyków
Mad Max 2 Wojownik szos
powrót do forum filmu Mad Max 2 - Wojownik szos

Bardzo lubię tę tematykę jeśli chodzi o kino sf. Grywałem również w gry, które obsadzone
były w świecie postapokaliptycznym (seria Fallout) ale już z tego wyrosłem.

Chciałbym obejrzeć jak najwięcej takich obrazów, które odegrane są w ww świecie.

Do tej pory obejrzałem:

serię Mad max
Waterworld
Book of Eli
Jestem Legendą
28 dni później
The Road

Liczę na Waszą pomoc w kompletowaniu kolejnych pozycji. Z góry dziękuję za pomoc.

użytkownik usunięty
joker_skater

Tutaj znajdziesz dosyć obszerną listę filmów w klimacie: http://postapocalyptic.net/viewpage.php?page_id=50 ,
możesz także zajrzeć na mój profil, bo trochę postapokaliptyki (szczególnie tej nowszej) oglądałem ;)

ocenił(a) film na 8

No prosze, Yavimatuzalema i tu przywialo ;)

ocenił(a) film na 10
SALADYN

Book of Eli to porażka lekko mówiąc... :)
28 dni później to trochę inny klimat
Jestem Legendą... całkiem całkiem :)

ocenił(a) film na 8
joker_skater

http://rateyourmusic.com/film_genre/Post-Apocalyptic/

ocenił(a) film na 10
joker_skater

Znam sporo ale po tym jak oceniasz Mad Maxa, sorry ale nie jesteś godzien. Bez urazy i bez spiny. 6? Chyba kpisz.

ocenił(a) film na 6
32ywis

Uraziłeś sam siebie. "Nie jesteś godzien" - haha, człowieku mam gdzieś porady takiego snoba. Temat Ci nie pasuje więc się nie wypowiadaj. Tu nie dyskutujemy o mojej ocenie filmu czy jest bliższa czy dalsza obiektywnej tylko prosiłem o pozycje osadzone w podobnym świecie. Nie doczytałeś ze zrozumieniem? Drogi bucu, tak samo mógłbym napisać o Twojej ocenie, ale nie napiszę bo szanuję różnorodność ludzi i to, że kwestia upodobań to kwestia indywidualna.

ocenił(a) film na 10
joker_skater

W mgnieniu oka
Krew bohaterow
Dla mnie klasyka z Rutgerem Hauerem

joker_skater

http://www.imdb.com/list/ls000048356/

użytkownik usunięty
joker_skater

"Wyrosłeś"? Nie no, szacunek, zajebisty jesteś. Nie ma to jak gapić się telewizor, to jest w końcu symbol dorosłości.

Czytaj: zestarzał się ;)

użytkownik usunięty
Trias

No, to lepsze słowo. Śmieszy mnie to tratkowanie gier jako rozrywki dla dzieci, juz pomijam fakt, że większość dozwolona jest od 18 lat.

joker_skater

Zobacz tank girl, jajna komedia

halfpenny

fajna

halfpenny

"Jajna" też pasuje ;)

ocenił(a) film na 9
joker_skater

"Cyborg" 1989 - mało gadania, dużo walki + fajna muzyka i wszystko w świecie postapokaliptycznym ( film miał być z samą muzyką bez rozmów, ale dodali jakieś dialogi ). fajnie sie oglada i słucha

ocenił(a) film na 5
joker_skater

The Postman (1997) & Waterworld (1995) - klimat podobny do Mad Max (mi osobiscie sie lepiej podobaly)
Resident Evil: Extinction - klimat jak w 28 dni pozniej
Mad Max: Fury Road - mile zaskoczenie, bardziej mi sie podobal od pierwowzoru

ocenił(a) film na 8
joker_skater

"Steel Dawn" (1987) i "The Omega Man" (1971) z pewnością wpisują się w ten gatunek filmowy. Oraz cała oryginalna seria Planeta Małp - "Planet of the Apes" (1968) , "Beneath the Planet of the Apes" (1970) itd. Oczywiście filmem typowo postapokaliptycznym jest również "Terminator Salvation" (2009). To tylko kilka, które obejrzałem w ostatnich tygodniach ale temat był eksplorowany zarówno w kinie XX wieku jak i współczesnym z XXI wieku.

ocenił(a) film na 8
tomash74

Zapomniałem o dwóch innych klasykach: "Matrix" (1999) i "Twelve Monkeys" (1995).

ocenił(a) film na 8
joker_skater

The Rover z 2014 r.

ocenił(a) film na 7
Pomyslowy_Dobromir

To chyba jedyny film ktory moglby dorownac klimatem i jeden z niewielu ktore da sie ogladac na trzezwo. Film powinien tez obejrzec kazdy kto nie lubi Patisona (geja ze zmierzchu) bo tutaj chlopak sie stara zagrac zupelnie inna postac i moim zdaniem mu sie udalo. Osobiscie wole Rover niz ta komputerowa bezklimatyczna kupe Mad Max 4: Droga Feminizmu.

joker_skater

Doomsday

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones