PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627656}

Magia

Magic Magic
5,3 3 229
ocen
5,3 10 1 3229
4,7 3
oceny krytyków
Magia
powrót do forum filmu Magia

Ten film zmusza nas do użycia inteligencji i niesamowitego wkładu naszej empatii. Nie jest to kino dla przeciętnego widza. Takie stwierdzenie można wysunąć czytając tu niektóre komentarze typu "O co kurde chodziło?" lub "co autor miał na myśli?". Film jest bardzo konkretny. Chodzi tutaj jak sam gatunek wskazuje o zagadnienia psychologiczne. Niektórzy chyba nie mają tutaj samoświadomości. Nie oceniam i nie komentuję. Może to z powodu młodego wieku (trochę wątpię, bo sam mam 20 lat)? Nie każdy urodził się inteligentny.

Nie zdajemy sobie sprawy co siedzi w takich osobach jak Alisha i w jaki sposób myślą lub postrzegają świat. Idealnie obrazuje to scena, kiedy Alisha czyta książkę (oczywiście udaje, od razu można wywnioskować po jej pięknej grze aktorskiej) i wyobraża sobie jak Barbara jej się uważnie przygląda i czuje niesamowitą presję, której nie da się opisać słowami. Próbuje się w tym utwierdzić i stara się ukradkiem spojrzeć czy rzeczywiście tak jest. W pewnym momencie nie wytrzymuje i spogląda na nią. Myli się i odczuwa wielką ulgę. Nie raz widziałem na żywo osoby, które tak robiły. Czasami sam czuję taką presję.

Albo scena w której Alisha nalewa do szklanki wodę i za chwilę wchodzi Barbara. Alisha cały czas pamięta, że zrobiła "krzywdę" Barbarze, upuszczając jej torbę do wody. Alisha jest przekonana i pewna, że Barbara też o tym pamięta i będzie teraz traktować ją gorzej. Alisha w tej sytuacji czuje się osaczona i to nawet bardzo. Barbara jest zdziwiona tą sytuacją.

W dalszej części filmu do nieśmiałej Alishy "przyczepia się" choroba i rozwija się z dnia na dzień z powodu braku snu. A można poczytać sobie, co się dzieje z człowiekiem na wikipedii, kiedy brakuje mu snu.


Piękny film, trzymał w napięciu. Trzeba w nim stać się Alishą i poczuć jak ona funkcjonuje i próbuje zaadoptować do sytuacji, gdzie zostaje sama z nieznajomymi. Zauważcie na początku filmu jak próbuje naciskać na Sarah, żeby nie wyjeżdżała. Z powodu tego stresu nie może spać i panicznie, a także konsekwentnie wydzwania za Sarah.

pozdro

popieram. również byłam zdziwiona AŻ tak niską średnią, ale chyba wynika ona z tego, że nie każdy jest w stanie zrozumieć, co przeżywa bohaterka, zwyczajnie dlatego, że nigdy podobnie się nie czuł.

użytkownik usunięty
tchavvica

Są różne typy ludzi, mogą nie postrzegać filmu tak jak introwertycy.

ocenił(a) film na 8

Bardziej niż introwersję zauważyłem w filmie stany lękowe i paniczne u głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 3
Hustla

Tak, główna bohaterka była skrajnie neurotyczna (może nawet miała jakiś rodzaj schizofrenii). Nie powinna była jechać na wakacje do obcego kraju i z obcymi sobie ludźmi. To pokazuje brak odpowiedzialności jej rodziców, Sary (jej przyjaciółki/kuzynki) i jej samej.
Poza tym ta ekipa nie była wcale taka zła... widywałem gorsze towarzystwa.

ocenił(a) film na 6

Moc przekazu jest wielka, bardzo dobrze oddano emocje, mysloksztaltne twory głównej bohaterki, to jak bardzo nie tyle nieśmiała co wrażliwa i elastyczna osoba była, ale dalej - co z tym zakończeniem? Nie rozumiem do końca celowości umieszczania w filmie całej szamanskiej ceremonii, nie trzyma się to w ogóle kupy... Albo coś mi umknęło. Ale ładne zdjęcia i wizualizacje na napisach końcowych ;)

ocenił(a) film na 8
amelek

W spolecznosciach indianskich uzywa sie psychodelikow takich jak np ayahuasca do leczenia
problemow natury osobowosciej,lekow i ogolnie podswiadomosci.
Wystarczy troche poszperac chocby na yt jest masa ludzi ktorzy przezyli taka ceremonie.
W chwili obecnej masa ludzi w Europie doswiadcza takich ceremoni.
A szamani sa potrzebni dla utrzymania spokoju.
Sa to rzeczy natury ezoterycznej,metafizycznej ktorej "nasza" nauka jeszcze nie rozumie,ale naprawde
to wszystko istnieje a nie jest wrozba cyganki.

ocenił(a) film na 7

po 10min jak jadą autem , Alisha patrzy przez okno samochodu i widać drzewa, wspaniałe zdjęcia ukazują, że Alisha jest wyjątkowa. Ciekawy film.

ocenił(a) film na 6

mysle chopie że oglądalismy dwa rózne filmy ;) skupiłes sie na Alishi. Moim skromnym zdaniem jest to film o niebywałych tempakach w ktorych środowiku miała nieszczescie sie znależc

użytkownik usunięty
Ralph_S_

"Tempakach" ? Tępakach. To też prawda. Ale oni byli przyzwyczajeni do innego rodzaju osób. Bezpośredni ludzie versus zamknięta w sobie osoba . Alisha potrzebowała trochę czasu, żeby się otworzyć. Może nawet nie zrobiła by tego, ze względu na "agresywne" osobowości innych wokół niej.

mnie zastanawia, czy uratowali ją, czy nie.

użytkownik usunięty
weeman86

Nie uratowali jej.

Piszesz do ludzi którzy nie oglądali filmu i spojlerujesz, wtf?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones