PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795607}

Magiczna zima Muminków

Muumien joulu
6,8 1 024
oceny
6,8 10 1 1024
Magiczna zima Muminków
powrót do forum filmu Magiczna zima Muminków

rodzicami na to jednak uważam że robienie takich filmów na podstawie serialu animowanego nie ma sensu bo starych Muminków nie przebije.

Koneser_Kielce

To nie jest na podstawie serialu animowanego tylko wszystkie filmy o Muminkach są na podstawie książek i pasków komiksowych autorstwa Tove Jansson.

Koneser_Kielce

Tylko że ten nowy film nawiązuje (chociażby estetyką) do starych produkcji produkowanych w Polsce przez Se-ma-for na przełomie lat 70. i 80., które znacznie wierniej oddawały książki Tove Jansson. Kreskówka, która pamiętamy jako dobranockę, jest późniejsza, powstała na początku lat 90. i bardzo luźno korzysta z pierwowzoru, poza jest tylko jedną z wielu produkcji o Muminkach. Więc właśnie wbrew pozorom ten film zapowiada się bardzo ciekawie.

Koneser_Kielce

To przemontowana wersja historii z 1986 roku.

ocenił(a) film na 8
Koneser_Kielce

Nie wiem, czy pójdą, bo w kinie z synem byłem sam 8-)
A film jest bardzo bliski ,,starym Muminkom''. Mojemu synowi (5 lat) zaskakująco bardzo się podobało.

ocenił(a) film na 9
KreatorM

Ja byłam z córką (lat 7) wczoraj i połowa sali wypełniona. Dzieci w różnym wieku (przedszkolaki, wczesna podstawówka - tak "na oko").

Mojej ogromnie się podobało - głównie dlatego, że adaptacja wyszła niezwykle wiernie. Córa sporo z książek pamiętała.
Jako, że ja mam ogromny sentyment do "Komety nad Doliną Muminków" (też taka "kukiełkowa"), mnie także bardzo się podobało.

Bibaniu

Bardzo chciałam zobaczyć, bo uwielbiam stare Muminki z Semaforu, ten styl animacji. Kreskówka się nie umywa :) Niestety seanse w moim mieście w dni powszednie o godz. 10.10... Tylko dla mam niepracujących :(

ocenił(a) film na 9
Koneser_Kielce

@Koneser_Kielce.

Jak mniemam, jesteś koneserem kina. Szkoda, że o książkach zapomniałeś. Akurat wszystkie filmowe/bajkowe Muminki powstały na podstawie książek Tove Jansson. "Magiczna zima Muminków" to połączenie "Zimy Muminków" oraz rozdziału "Choinka" z "Opowiadań z Doliny Muminków".

Koneser_Kielce

ale to właśnie są te starsze, polskie Muminki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones