PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742160}

Mając 17 lat

Quand on a 17 ans
6,5 2 234
oceny
6,5 10 1 2234
5,8 9
ocen krytyków
Mając 17 lat
powrót do forum filmu Mając 17 lat

Ocena 9 zasłużona

użytkownik usunięty

Obejrzałem film z nudów. Nie miałem pojęcia co będzie wątkiem przewodnim ani nie znałem streszczenia lub opinii. Uznaję, że jest całkiem niezły, ocena powinna wyższa ale rozumiem czym ludzie się kierują. Ja już postanowiłem zerwać ze stereotypami. Patrzę na film, wykonanie, zdjęcia i jak odegrali aktorzy rolę... Wczuwam się wątki oraz dramat który przeżywają bohaterowie.
Polecam

użytkownik usunięty

gdzie oglądałeś?

ocenił(a) film na 5

A ja nie polecam. Również próbuję nie kierować się stereotypami i potrafię wysoko ocenić równiez film o gejach, mimo że do całego zjawiska mam podejście raczej zdystansowane. Poza tym nie mogę oglądać dwóch całujących czy obłapiających się facetów, bo to nie moja estetyka. Cóż na to poradzę, tak już mam. Ale jeżeli film jest dobrze zrobiony, ma spójny scenariusz, zaskakujące zwroty akcji, to nawet homoseksualizm głównych bohaterów mi nie przeszkadza.
Ten film ani nie mial ciekawego scenaiusza ani wiarygodnie nakreślonych postaci. Bardziej przypominał mi seriale typu "Doktor z alpejskiej wioski", miał trochę kiczowaty, telenowelowy anturaż. Odnioslem wrażenie, że rezyser chciał mi coś sprzedać, ale za bardzo nie wiedział co. Wątek narodzin dziecka, śmierci ojca, Czemu to miało slużyć, jeśli w ogole nie miało wpływu na fabułę i myśl przewodnią filmu? Ja nie wiem.
Co do wątku "gejowskiej propagandy", jak niektórzy by to nazwali, dzisiejsze kino dość często podejmuje ten temat, co nie do końca jest zbieżne z moim światopoglądem. Ale przecież nie ja jestem centrum wszechświata, to tylko mój pogląd. I poza moimi odczuciami estetycznymi (mizdrzenie i całowanie się dwoch facetów uważam za obrzydliwe) nie ma żadnego uzasadnienia. Zresztą nawet gdybym próbował je znaleźć, z miejsca posądzony bylbym o nietolerancję i ksenofobię, a tego nie chcę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones