PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 743
oceny
7,3 10 1 78743
7,3 12
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

Ma on jednak swoje drugie, głębsze dno. Film o kobiecie wtłoczonej w stereotyp. Film o kobiecie,
którą plotki popchnęły do tego czego dotyczyły. Film o kobiecie porzuconej. Film o kobiecie
stłamszonej. Film o kobiecie cierpiącej i boleśnie doświadczonej przez życie.
Polecam serdecznie. Bardzo dobry film ...

ocenił(a) film na 7
peza_92

tylko kobieta moze stwierdzic, ze ten film jest o kobiecie :D

ocenił(a) film na 8
lucky_bastard

... no dobrze ... w takim razie o czym jest ten film ... Twoim zdaniem ...
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
peza_92

Historia o mlodym chlopcu obsesyjnie zauroczonym w wyidealizowanej kobiecie, oczywiscie sam pomysl jakiegokolwiek zwiazku miedzy nimi jest absurdalny, Kobieta nawet nie spojrzy na niego przechodzac obok . Postac Maleny pojawia sie w scenach kiedy dzieciak jezdzi za nia na rowerku, lub w jego fantazjach erotycznych. Widz postrzega ja jako obiekt, glownie poprzez mala ilosc kwestii, mimo to dla chlopca jest ona kims wiecej. Reanto ma jako taki rys psychologiczny, jest troche szalony, nieracjonalny i naiwny, Malena to kobieta idealna, znienawidzona przez kobiety i uwielbiana przez mezczyzn. Tak to widze.

ocenił(a) film na 8
lucky_bastard

Aha :]]]
Ilu ludzi tyle spojrzeń na film ... ;)
Pozdrawiam :))

ocenił(a) film na 8
peza_92

Do tego to film o hipokryzji, gdyż zgorszenie szerzyła Malena, a jej klienci nie tracili szacunku, to też film o braku odwagi, żeby wyrazić swoje zdanie, żeby stanąć jakoś w obronie tej kobiety, film o ludzkich kompleksach i zawiści, o miłości, pożądaniu i przebaczeniu... Porusza wiele ważnych tematów, dlatego jest tak dobry ;)

ocenił(a) film na 7
lucky_bastard

A ja myślę, że film jest i o tym i o tym ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones