PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 738
ocen
7,3 10 1 78738
7,3 12
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

gdyby Malene

ocenił(a) film na 8

grała inna aktorka niż Bellucci, nie wiem czy film byłby tak fenomenalny :)

Madzia_81

ona w tym filmie prawie nic nie mówi, więc Tornatore wybrał jedną z kilku najpiękniejszych aktorek na świecie (wybrał Włoszkę, daleko nie musiał szukać :)) aby mogła przykuwać uwagę widzów przez 1,5 godziny. Belucci stanęła na wysokości zadania. Nieźle sobie poradziła. I nie uśmiechnęła się ani razu, cały czas chodzi ze smutkiem na twarzy.
Czy inna aktorka dała by radę? Pewnie! Od tego są profesjonalni aktorzy żeby zagrać wszystko o co ich się poprosi. Ale rola przypadła Monice Belucci i już na zawsze zapamiętamy właśnie ją jako Malenę.

ocenił(a) film na 9
Madzia_81

Inna aktorka ? - wątpię . Bellucci pasuje do tej roli tak jak chociażby Brando do roli Vita Corleone - wiem że to porównanie nie na miejscu ale odzwierciedla moje stanowisko . Co do Bellucci jest bardzo mało aktorek które przykuwają uwagę tylko dla tego że pojawią się na ekranie , nie muszą nic mówić a i tak ogląda się je z podziwem . Zresztą Monica nie ważne jak gra i w czym gra i tak cały film ogląda się tylko dla niej . Malena to diva potrafiąca zniewolić mężczyznę jednym tylko spojrzeniem , Monica w rzeczywistości zapewne jest taka sama - przynajmniej tak sobie ją wyobrażam ( pewnie gdybym zobaczył ją na żywo też nie mógłbym przestać o niej myśleć ) . Dlatego podsumowując Malena to kobieta którą kochają mężczyźni a nienawidzą kobiety , czyli po prostu osoba Bellucci , cóż tu więcej dodać lub ująć ? .

Grand23

Absolutna prawda przedmówcy - sam bym lepiej tego nie ujoł.Podejrzewam że sam reżyser też o tym dobrze wiedział i nawet o innej obsadzie nie myślał.Monica Belluci ma urodę tzw. "kobiety fatalnej" czyli kobiety która podoba się wszystkim facetom i o to chodziło w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones