PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375547}
6,6 244 202
oceny
6,6 10 1 244202
5,6 28
ocen krytyków
Mamma Mia
powrót do forum filmu Mamma Mia!

Swoimi kompozycjami wyprzedzili epokę, niemal każda piosenka to kwintesencja popu, tak
melodycznych piosenek nie nagrał żaden inny artysta. Kiedyś uznawani za kicz i tandetę, dziś
coraz częściej nadęci krytycy doceniają ich wkład w światową kulturę, ostatnio Hirek Wrona
przyznał, że zaraz po Beatlesach za największy zespół wszechczasów można uznać właśnie Abbę
a ja podpisuję się pod tym obiema rękami.

ocenił(a) film na 10
killer83_2

Twoje słowa to miód dla moich uszu ;)
Jak miło czyta się takie komentarze.

karolina922

Nie sposób ubrać w słowa piękna tej muzyki, ale dzięki! :-)

ocenił(a) film na 10
killer83_2

Ja uwielbiam Abbe mimo że mam 20 lat i nie wychowywałam sie na ich piosenkach. Szkoda że taka muzyka już nie powstaje.

karolina922

A ja miałem to szczęście że moja mama, pokolenie 60'-70' słuchała na takiej muzy a a jestem wiernym kontynuatorem tradycji.

ocenił(a) film na 10
killer83_2

No moja też uwielbia Abbę i w młodości jej słuchała ;) a ja bardziej zainteresowałam się Abbą po tym filmie mimo że te bardziej znane piosenki znałam wcześniej.

ocenił(a) film na 10
karolina922

ABBA to ABBA :) może i mają trochę stare piosenki, ale za to jakie doskonałe :)

ocenił(a) film na 10
karolyn17

doskonała muzyka :) Gdyby zespół się nie rozpadł może do dziś słuchalibyśmy ich wielkich dzieł...

ocenił(a) film na 10
mary0371

najlepszy zespół z tamtych lat ! :)

ocenił(a) film na 9
karolyn17

karolyn, nie wiem który już raz natykam się na Ciebie na forum! Przeznaczenie! :D

podpisuję się pod wszystkim, co piszecie.
Uwielbiam Abbę, a co za tym idzie - od pierwszego wejrzenia zakochałam się w tym musicalu. Szalenie pozytywny film. ;) Pamiętam, że miałam kilka lat temu taki okres w życiu, że oglądałam go codziennie. Nie ma drugiego, który miałby w sobie tak duży pozytywny ładunek. ;)

ocenił(a) film na 10
dirtyheaven

inaczej bym tego nie nazwała :D
coś często na siebie wpadamy :D
ja mam taki czas właśnie teraz :D

użytkownik usunięty
killer83_2

Może to tylko disco, ale dla mnie, jeśli chodzi o melodię i "wpadalność" w ucho, to biją Michaela, Queen'a czy Beatlessów. Oczywiście także uznaję wielkość tamtych.
Szwecja to taki mały kraj a od 40 lat nieprzerwanie mają gwiazdy światowego formatu.

ocenił(a) film na 8
killer83_2

Abba dobra na wszystko. A ten musical zbiera teksty w naprawdę sensowną całość. W kontekście osobistej historii bohaterki teksty o tęsknocie i radości nabierają nowych znaczeń.

killer83_2

Absolutna prawda. Drugi po Beatlesach najważniejszy zespół w dziejach muzyki. :)

Kurzi32

nie zapominajmy o zespole Queen ;)

ocenił(a) film na 8
killer83_2

nie każdy to wie ale ABBA od tyłu to też ABBA ;p

użytkownik usunięty
SzymekTM

Ta informacja odmieniła moje życie

Ojcze, popieram.

;)

killer83_2

Mnie się ta muzyka nigdy nie podobała,ALE film lubię i to bardzo. Każdemu podoba się xo innego,choć nie można zaprzeczyc,że teraz muzyki właściwie nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones