Mamma Mia!

2008 1 godz. 50 min.
6,6 233 999
ocen
6,6 10 233999
10 206
chce zobaczyć
5,4 11
ocen krytyków
{"rate":5.36364,"count":11}
{"type":"film","id":375547,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mamma+Mia-2008-375547/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mamma Mia!
  • Swoimi kompozycjami wyprzedzili epokę, niemal każda piosenka to kwintesencja popu, tak
    melodycznych piosenek nie nagrał żaden inny artysta. Kiedyś uznawani za kicz i tandetę, dziś
    coraz częściej nadęci krytycy doceniają ich wkład w światową kulturę, ostatnio Hirek Wrona
    przyznał, że zaraz po Beatlesach za największy zespół wszechczasów można uznać właśnie Abbę
    a ja podpisuję się pod tym obiema rękami.

• karolina922 ocenił(a) ten film na: 10

killer83_2 Twoje słowa to miód dla moich uszu ;)
    Jak miło czyta się takie komentarze.

• karolina922 Nie sposób ubrać w słowa piękna tej muzyki, ale dzięki! :-)

killer83_2 Ja uwielbiam Abbe mimo że mam 20 lat i nie wychowywałam sie na ich piosenkach. Szkoda że taka muzyka już nie powstaje.

• karolina922 A ja miałem to szczęście że moja mama, pokolenie 60'-70' słuchała na takiej muzy a a jestem wiernym kontynuatorem tradycji.

killer83_2 No moja też uwielbia Abbę i w młodości jej słuchała ;) a ja bardziej zainteresowałam się Abbą po tym filmie mimo że te bardziej znane piosenki znałam wcześniej.

• karolyn17 ocenił(a) ten film na: 10

karolina922 ABBA to ABBA :) może i mają trochę stare piosenki, ale za to jakie doskonałe :)

• mary0371 ocenił(a) ten film na: 10

karolyn17 doskonała muzyka :) Gdyby zespół się nie rozpadł może do dziś słuchalibyśmy ich wielkich dzieł...

mary0371 najlepszy zespół z tamtych lat ! :)

• dirtyheaven ocenił(a) ten film na: 9

karolyn17 karolyn, nie wiem który już raz natykam się na Ciebie na forum! Przeznaczenie! :D

podpisuję się pod wszystkim, co piszecie.
    Uwielbiam Abbę, a co za tym idzie - od pierwszego wejrzenia zakochałam się w tym musicalu. Szalenie pozytywny film. ;) Pamiętam, że miałam kilka lat temu taki okres w życiu, że oglądałam go codziennie. Nie ma drugiego, który miałby w sobie tak duży pozytywny ładunek. ;)

dirtyheaven inaczej bym tego nie nazwała :D
    coś często na siebie wpadamy :D
    ja mam taki czas właśnie teraz :D

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

killer83_2 Może to tylko disco, ale dla mnie, jeśli chodzi o melodię i "wpadalność" w ucho, to biją Michaela, Queen'a czy Beatlessów. Oczywiście także uznaję wielkość tamtych.
    Szwecja to taki mały kraj a od 40 lat nieprzerwanie mają gwiazdy światowego formatu.

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 8

killer83_2 Abba dobra na wszystko. A ten musical zbiera teksty w naprawdę sensowną całość. W kontekście osobistej historii bohaterki teksty o tęsknocie i radości nabierają nowych znaczeń.

• killer83_2 Absolutna prawda. Drugi po Beatlesach najważniejszy zespół w dziejach muzyki. :)

• Kurzi32 nie zapominajmy o zespole Queen ;)

• SzymekTM ocenił(a) ten film na: 8

killer83_2 nie każdy to wie ale ABBA od tyłu to też ABBA ;p

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

SzymekTM Ta informacja odmieniła moje życie

• Ojcze, popieram.

;)

• killer83_2 Mnie się ta muzyka nigdy nie podobała,ALE film lubię i to bardzo. Każdemu podoba się xo innego,choć nie można zaprzeczyc,że teraz muzyki właściwie nie ma.