PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807793}

Złodziejaszki

Manbiki Kazoku
7,5 23 834
oceny
7,5 10 1 23834
7,5 42
oceny krytyków
Złodziejaszki
powrót do forum filmu Złodziejaszki
Sqrchybyk

oby jak najszybciej :)

Ignacy98

Spodziewam się, że na Horyzontach będzie... Niestety nie spodziewam się, że ja na Horyzontach będę :(

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

W kinach jeszcze nie wprowadzili nawet jego zeszłorocznego filmu, ale może nawet nikt nie chciał, wiedząc, że ma dla odmiany słabsze recenzje.

tocomnieinteresuje

Nie widziałem recenzji, ale film dostał kilka "japońskich Oscarów", w tym za film roku... Musi być dobry :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Samo nazwisko twórcy to dla mnie synonim nawet bardzo dobry;) Co do recenzji, to dziwne. Jest sporo przeciętnych i wszystkie zaczynają się podobnie " Reżyser postanowił na chwilę porzucić bezpieczne rejony kina, które wychodzi mu znakomicie i próbuje czegoś nowego, ale skutek nie jest już tak udany" ;) Ja filmu nie widziałem (jeszcze), a "Po burzy" dopiero tydzień temu - fakt, że to bardzo zwyczajny film, ale... udany:)

Sqrchybyk

Wiedziałem, że zostawisz tu komenatarz :)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Oby na NH! Nie wyobrażam sobie żeby nie pokazali zwycięzcy Palmy

damiansport1

Wyobraź sobie, że trzy lata temu nie pokazali :) Ale Koreeda to akurat stały element NH.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Podobno film należy do Film Point Group

Sqrchybyk

Japoński film w kinie, chciałbym w to uwierzyć

WujekKoszar

Nie rozumiem... Przecież np. "Nasza młodsza siostra" Koreedy w polskich kinach była dystrybuowana.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Poniekąd ma rację, bo azjatyckie kino w naszym kraju jest martwe w kinowej dystrybucji. Co rusz widzę ciekawe tytuły w filmwebowych zapowiedziach, a mimo iż mieszkam - chyba obiektywnie - w polskiej mecce filmowej, czyli we Wrocławiu, to nie ma ich nigdzie, mimo iż kilka sieciówek i dwa kina studyjne. Chyba tylko w jakimś tam kinie w Warszawie pokazują. Koreeda będzie, ale to 1 na 50 przypadków.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

PMPG zostało polskim dystrybutorem:
http://www.media.pmpg.pl/pr/391728/nagrodzone-zlota-palma-filmy-trafia-do-polski -pmpg-polskie-media-dystr

Sqrchybyk

Zwiastun...
https://www.youtube.com/watch?v=9382rwoMiRc
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Dalej nic nie wiadomo?

Lukasz_Broda

No ja nic nie wiem, a na NH nie poszedłem... Zaraz idę za to na "Ajkę" i po jej obejrzeniu "Złodziejaszki" zostaną ostatnim filmem nagrodzonym w tym roku w Cannes, którego jeszcze nie widziałem :/

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

To jest jakaś tragedia. Przecież chodzi o film który zwyciężył w Cannes. A w zeszłym roku "The Square" miało naprawdę niezłą kampanię.

Lukasz_Broda

Fakt... Ale the "Square" było komedią, je zawsze łatwiej zareklamować :) Z drugiej strony "Złodziejaszki" na wybitnie trudne kino nie wyglądają...

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

No ale dla jakichś mniejszych kin studyjnych to raczej nie powinien być problem tym bardziej że mówimy o zdobywcy Złotej Palmy, a już poprzedni film Koreedy mniej popularny do nas trafił.

Lukasz_Broda

Oczywiście, i warto dodać, że od kilkunastu już lat każdy zdobywca Złotej Palmy do naszych kina trafia. Podejrzewałem, że będą go chcieli go wypuścić w "sezonie oscarowym", ale skoro jeszcze nie ma daty premiery, to coś jest nie halo.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

kryst007 napisał wyżej że ma polskiego dystrybutora więc jest nadzieja, ale w sumie to było kilka miesięcy temu.

Lukasz_Broda

Tak, czytałem ten komentarz i zalinkowany artykuł... Kilka miesięcy temu :/

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Broda

Też mnie już fakt, że nadal nie znalazł się polski dystrybutor niepokoi. Może zostanie odrazu wydany na nośnikach podobnie jak ten film Godarda który też niedoczekał się premiery u nas mimo dystrybutora.

ocenił(a) film na 8
kryst007

http://www.media.pmpg.pl/pr/415600/oskarowe-wybitne-filmy-w-dystrybucji-pmpg-pol skie-media-s-a?fbclid=IwAR1cDC_ksC1cDMYfUVoUGiyHKzB9kD9N-XA5Xgcaiwc_ECRp8FsREDST Dmg
tu jest news z którego wynika że wiosną powinien pojawić się w kinach dodam, że w miarę świeży news bo z drugiej połowy grudnia

wookasch

Chwilę po ogłoszeniu nominacji do OScara wyszłą data premiery w kinach http://www.media.pmpg.pl/pr/418759/zlodziejaszki-nominowany-do-oscara-laureat-zl otej-palmy-w-marcu-w-pols

krysiron

No i proszę jak niewiele było trzeba :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Ale niestety to już po Oscarach. Szkoda, bo fajnie by zobaczyć konkurenta przed galą.

piotrowy

Owszem, szkoda, ale... Przecież i tak nie wygra :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Pewnie masz rację, tak mówią na mieście. Złota palma chyba z założenia nie przekłada się na Oscara - wyjątkiem była "Miłość" w 2012 r. i może coś wcześniej, nie pamiętam.

piotrowy

Nie o Złotą Palmę tu chodzi, tylko o fakt, że w tym roku mamy być może najsilniejszego faworyta w historii tej kategorii. I nie są to "Złodziejaszki" :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

"Werk ohne Autor" :)

Sqrchybyk

Wiem że trochę nie na temat jednak wyemitowany zostanie na TVP Kultura, inny film tego reżysera mianowicie ''Jaki ojciec taki syn'' z 2013 roku - 10 marca - niedziela godzina 12:35.

Możliwe że widziałeś natomiast ja akurat nie miałem okazji, wiec już wiem co będę tego dnia oglądał :)

buterfly

Widziałem na Nowych Horyzontach w 2013, niedługo po Cannes :) Wspaniały film, acz "Złodziejaszki" lepsze.

Sqrchybyk

Tym bardziej mnie zachęciłeś swoją drogą to TVP Kultura, to jeszcze nieliczny kanał w TV który oglądam :)

buterfly

Ten kanał i "1 z 10" w Jedynce to ostatnie dobre rzeczy związane z Telewizją Publiczną :)

Sqrchybyk

Akurat ''1 z 10'' to nie moje klimaty ;)

Sqrchybyk

Pytasz: kiedy? To ci skurczybyku mówię: otóż dzisiaj.

Shadow_dawnego_ggggggg

Dzięki. Chyba pierwszy raz się na coś przydałeś...

Sqrchybyk

Ale zmartwię ci skurczybyku. To ty przesiadujesz w tym kinie ,,Agrafka", czy też to był inny zadziorny filmwebowicz? Jeśli tak to nie ma już tego filmu w repertuarze tego kina...

Shadow_dawnego_ggggggg

Akurat w Agrafce nie byłem od dłuższego czasu, jakoś mi nie po drodze. Film jednak już widziałem, z ocenami jestem w plecy. Tak więc spoko, nie martwię się...

Sqrchybyk

Niestety ze wszystkim jesteś ,,w plecy". Zwłaszcza z rozumem. Martw się, martw, bo jest o co.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

W poniedziałek był na tvp2.

ocenił(a) film na 8
Adaslaw

no ale on nie ogląda niczego w tvp oprócz 1z10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones