PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803331}

Mandy

6,0 15 005
ocen
6,0 10 1 15005
6,7 26
ocen krytyków
Mandy
powrót do forum filmu Mandy

Jedyne co mnie urzekało (do pewnego momentu) to ta odjechana kolorystyka / zdjęcia / efekty świetlne - powidoki połączone z nietuzinkowym montażem. Tak jakby twórcy chcieli odtworzyć narkotykowego tripa. Niestety, ale fabuła była dla mnie zdecydowanie zbyt rozwodniona, wszystko działo się w slow-motion (nawet dosłownie) i niestety suma sumarum wyszło pretensjonalnie i nudnie, bez napięcia i momentów zaskoczenia. Za to pełne pauz i pozbawione przynajmniej dla mnie jakiegoś efketywnego przesłania czy wzruszenia.

ocenił(a) film na 9
_minotaur__

Hmm, niewiele się wydarzyło... ktoś chyba sobie założył spawalnicze okulary... efektywne przesłanie /wzruszenie- w tej konwencji raczej bym nie chciał tych w/w rzeczy bo to inny gatunek. Tutaj dominuje żal, wściekłość, niczym zwierzęcy szał ,który nam przypomina nasze korzenie. To nie ta bajka , proszę zatem komentować filmy np Pani Doubtfire, to są inne klimaty ( btw bardzo lubię ten film ale to inna konwencja ).
Wniosek ogólny - proszę się przerzucić na kino familijne typu Ojciec Murphy itp

_minotaur__

Scena z tekstem o koszulce i wciąganie tony koksu to wg. Ciebie nic? ;)

zielonyelf

Wciąganie tony koksu ma znaczenie dla filmu? - Czy sobie wciągają, bo lubią? ;)

_minotaur__

Dokładnie w trakcie filmu doszłam do wniosku, że można by oglądać go w przyspieszonym tempie, co by idealnie skróciło seans, więc jak coś polecam:D

ocenił(a) film na 5
elfka77

Wg mnie film dosyć słaby. Ci goście na motorach to prezentowali się niczym cenobici jacyś.
Ale już to jak nasz Red wykuł sobie jakieś ostrze fantasy pokroju ostrza Clingonów to sobie tak myślę, co reżyser miał w głowie by umieścić coś takiego.
Ok, motyw zemsty jest na miejscu.
Kusza jest na miejscu - szkoda że miała tylko 3 bełty, ale to ostrze? No jakaś masakra. Chociażby maczetę dostał czy kilof, albo nie wiem co innego, ale jakieś dziwaczne ostrze rodem z filmów fantasy średnio pasowało.
Jescze mocno nieporęczne w walce.
No i końcowka ze zgnieceniem głowy - no takie rzeczy to przechodziły w kiczowatych slasherach z lat 80, chociażby Jason tak zrobił.
Ale tu ?
Co ten Red, nadczłowiekiem był jakimś ...
I przypominam , że on z dziurą we flakach biegał cały film. Aż dziw że się nie wykrwawił...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones