PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 507
ocen
6,5 10 1 59507
6,5 16
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

Jest jakis dziwny, taki nie dokonca. I smutny. Nie jestem przekonany, czy to jest lekki film. Sprawia wrazenie lekkiego, ale... Niby taki szmat zycia a w sumie jakby bez sensu... Po tym filmie, mam takie wrazenie - bezsensowne zycie... Czy ona naprawde byla taka "plytka"? czy to tylko taka prowokacja majaca pobudzic refleksje?
xc

ocenił(a) film na 10
XerxesC

Ona sama z czasem przestała być płytka. Coż takie było życie na dworze...

ocenił(a) film na 8
XerxesC

ja myślę, że ona nie była płytka, ale lud francuski miał o niej taką opinię, jeśli nawet tak się zachowywała to wydaję mi się, że tylko w towarzyswie

ocenił(a) film na 7
XerxesC

Czymś dziwnym i bardzo oryginalnym jest ścieżka dźwiękowa filmu. Możemy usłyszeć m.in. utwory takich zespołów new wave i punk jak THE CURE, JOY DIVISION, NEW ORDER. Ta muzyka w połączeniu z poważną, doniosłą tematyką historyczną, jaką podejmuje ten film jest czymś zaskakującym a zarazem niekonwencjonalnym. W moim odczuciu właśnie dzięki temu ten film ma coś w sobie, a postać nieletniej królowej Marii Antoniny - niedojrzałej zbuntowanej nastolatki jakoś się z tym wiąże. Powiedzielibyśmy dzisiaj, że w kilku sytuacjach przedstawionych w filmie młoda królowa rodem z Austrii zachowywała się w sposób nieadekwatny do oczekiwań społecznych, niezręczny. Ciekawe, moglibyśmy powiedzieć dzisiaj, że ma Aspergera lub ADHD. No, ale to tylko moje swobodne rozważania, które mogą mijać się z prawdą.

XerxesC

W tym filmie...leżą trampki. Jak do diabła w XVIII wieku mogły sobie leżeć trampki?!

użytkownik usunięty
Sasayaki

To taki smaczek, który trzeba traktować z przymrużeniem oka ;)

ocenił(a) film na 7
Sasayaki

Podobno, wedle słynnych trampek ludzie szli do kina :D z myslą "ciekawe czy i mi uda je się znaleźć na ekranie"

ocenił(a) film na 7
XerxesC

Takie sam wniosek mi się nasunął. Takie kolorowe a jednocześnie tak bardzo smutne życie...

XerxesC

Historycy donoszą, że nie zbyt dobrze wykształcona ani ukierunkowana na zainteresowania polityką, i pamiętajmy że wychodząc za mąż miała 14 lat, zatem jak miała być ? Dwór równiez dbał o to ( głównie z własnej wygody) aby interesowała się tylko sprawami płytkimi, więc tak było. Mnie się film szalenie podobał, nie uważam, że jest smutny, wręcz przeciwnie świetnie pokazana jest próżność, lekkość bytu, szaleństwa, zabawy i nie dbanie o nic poza...samym sobą.. Wydaje mi się, że świetnie oddaje tamten klimat.

XerxesC

Coppola najwyrazniej sobie jaja zrobila z tego cyrku na kolkach z tresowanymi pudlami, jakim byl wersal. Ja przynajmniej sie usmialem. Wycieruchowi DuBarry z czasem nie poszlo zupelnie, jak k....e w deszcz, chociaz byla tam jedna z tych w miare normalnych

ocenił(a) film na 8
XerxesC

kiedy wyszła za mąż za Ludwika była bardzo młoda, czy to nie tłumaczy pewnej ignorancji wobec zdarzeń politycznych, odnoszę jednak wrażenie, ze film Coppoli przedstawia królową jako kobietę - choć nie stroniącą od rozrywki - to jednak stopniowo usiłującą uciec od wersalskiego blichtru, odnajdującej swój azyl w mikroświecie Petit-Trianon, obcowaniu z przyrodą, zwierzętami...

ocenił(a) film na 4
XerxesC

Wg mnie ta rockowa, nowoczesna muzyka nie pasuje do tamtej epoki. Film swoje, muzyka swoje.

XerxesC

Niewlasciwie dopasowana muzyka.

XerxesC

jest urwany w trakcie. Jakby niedokończony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones