PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765557}

Mary Poppins powraca

Mary Poppins Returns
6,4 13 875
ocen
6,4 10 1 13875
5,8 20
ocen krytyków
Mary Poppins powraca
powrót do forum filmu Mary Poppins powraca
ocenił(a) film na 5
MaliniaEscobar

Nie chwal dnia przed zachodem słońca :)

Indy_6

Myśle że nie zrobią nam tego po raz kolejny :)

MaliniaEscobar

Spokojnie,brak Oscara w tym sezonie odbije sobie szeregiem innych nagród w przyszłym :D Dam sobie rękę uciąć, że za udział w "Wielkich Kłamstewkach" posypia się wyróżnienia.

MaliniaEscobar

No, uważaj co mówisz, jeszcze Globy odwołają z tego powodu :)

MaliniaEscobar

Chciałabym zauważyć, że już kilkanaście osób na Filmwebie oceniło jej grę aktorską (na 10, swoją drogą), więc lepiej się wstrzymać z takimi stwierdzeniami ;)

Avanlee

ech, śmieszki z nich ;)

MaliniaEscobar

Nie lubie jej, choc przyznaję że jest dobrą aktorką, ale nigdy chyba nie zrozumiem za co dostała Oscara w "Sprawie Kramerów".

mania19

Ta rola była przełomowa dla społeczeństwa tamtego okresu. Czymś nie do pomyślenia było, że matka mogłaby zostawić swoje dziecko, bo miała dość bycia matką i żoną. Że kobieta wolałaby spełniać się zawodowo, zamiast rodzinnie. Streep ciężko zniosła pracę na planie. Hoffman wyciągał w sposób okrutny i bezwzględny z niej emocje tuż przed zagraniem poszczególnych scen, sięgając do bardzo intymnych, prywatnych kwestii. Ja po latach doceniłam tę jej rolę, tak odmienną od współczesnych, wyrazistych, granych po bandzie na granicy brawury. Tam zagrała powściągliwie, ale jednocześnie ukazała wewnętrzne rozwarcie bohaterki

tolerancja91

Oczywiście miało tam na końcu znaleźć się rozdarcie ;P facepalm

tolerancja91

You made my day XD ale sam komentarz bardzo ciekawy, nie myślałem o tej roli w ten sposób

MaliniaEscobar

Czekam na ten film <3!!! Super,że dostał nominacje do Globów.

MaliniaEscobar

Wspaniały musical! Barwny i radosny, podnosi na duchu. Polecam!!!

MaliniaEscobar

Powinna być nominacja do Złotej Maliny. Znowu okropna szarża i fatalny akcent.

neo_angin

Czyj ten fatalny akcent? Chyba nie Emily Blunt?

ocenił(a) film na 6
Campe

A o kim mowa w tym temacie? :P

MaliniaEscobar

To trochę za krótka rola na Oskara... Zaledwie barwny epizodzik, uroczy i całkowicie zbędny dla fabuły (można to, niestety, powiedzieć o większej części tego miłego, wyrafinowanego estetycznie i miałkiego dziełka).

ocenił(a) film na 10
MaliniaEscobar

Ale TYLKO dlatego, że jest tu za krótko :) Gdyby miała ze trzy takie sceny jak ta jedna, to już nominacja powinna wpaść :)

ocenił(a) film na 9
MaliniaEscobar

Na szczęście każdy ma prawo do własnej oceny, a moja jest nieco odmienna:
Po pierwsze, Meryl Streep powinna mieć ustawowy zakaz śpiewania.
Po drugie, po "August: Osage County" ani razu nie grała, jedynie poprawnie (czasem dobrze) wykonywała aktorskie rzemiosło.
Po trzecie, jest drobna różnica pomiędzy farsą a kiczem - tu udało się jej osiągnąć wyżyny kiczu.
Po czwarte, jeśli już oscar to dla Lin-Manuela Miranda. Jedyny (z głównych) nie brytyjski aktor, a jego wschodnio londyński akcent graniczy z ideałem.
Po piąte, (wg mnie) duszą filmu jest niedoceniona Emily Mortimer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones