PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37132}
7,5 9 269
ocen
7,5 10 1 9269
7,6 11
ocen krytyków
Mary Poppins
powrót do forum filmu Mary Poppins

Nie dałam rady obejrzeć więcej niż połowę... Wiedziałam, że film będzie bardziej "amerykański" niż książka, ale żeby aż tak! Przy scenie na karuzeli i z pingwinami już z trudem powstrzymywałam mdłości z nadmiaru cukru i lukru. Jak można było tak zabić świetną książkę??? Nic dziwnego, że P.L.Travers nie chciała się zgodzić na taką ekranizację i podobno podczas premiery płakała ze złości. Zupełnie inna postać niż w książce (milusia, śliczniusia i wesolusia), inna atmosfera, co chwilę piosenki i wycinanie hołubców, litości! Przy całej mojej sympatii dla bajek Disneya, to ten film niestety mu się nie udał. Owszem, może się podobać - dzieciom, ewentualnie osobom, które nie czytały książki. Ale zatytułowanie tego filmu "Mary Poppins" to moim zdaniem poważne nadużycie.
Aczkolwiek za animacje i inne efekty specjalne - szacun.

qar1

TO SAMO! Gdyby to był film "Niania i coś tam". Nastawiłem się na ekranizację powieści (pierwszej części) o Mary Poppins. czytałem te powieści już dawno, ale w pamięci został obraz Mary i nie pasuje kompletnie do tego filmu. Obejrzałem ok 1/3 i dalej nie dałem rady. Aktorzy - świetni (Julia Roberts), efekty niesamowite (jak ktoś słusznie zauważył, że nie było wtedy komputerów), ale film jako ekranizacja książki Pameli Travers - nie. Scenografia - nie ta, aktorka - zbyt ładna (!) i ... zbyt wesoła. Kompletnie zatracona atmosfera cyklu o Mary Poppins. Może jeżeli ktoś nie czytał książek? Dla mnie nie do oglądnięcia. myślałem, ze po tej pierwszej części zobaczę ciąg dalszy w kinie - nie, wystarczy.
P.S.
Ktoś napisał, że do "Mary Poppins" zabrakło Gen'a Kelly'ego. To wystarczy za podsumowanie. Gene Kelly (zresztą świetnie tańczący aktor) w ekranizacji "Mary Poppins"????

ocenił(a) film na 7
kkutz

Julia Roberts? Chyba jej jeszcze nie bylo albo malutkie ddziecko wtedy

malpa79_filmweb

Słusznie. Nie Julia Roberts tylko Julie Andrews, piękna (w latach 60./70. ) brytyjska aktorka - "Posłaniec".

qar1

Książki nie czytałam (a chciałam wraz z dzieckiem, choć po obejrzeniu tego odechciało mi się...), ale film mnie wymęczył! Rany jak ja się męczyłam! Ale! Na pewno lepszy niż Mary Poppins powraca. Na pewno są jakieś plusy tego filmu, rok 1964 i takie efekty, ale nie dla mnie :D Aha, dziecku sie podobało, ale jest naprawdę młode...
Nie potrafię chyba tego ocenić. No załamał mnie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones