La maschera del demonio

1 godz. 27 min.
6,7 1 316
ocen
6,7 10 1316
1 618
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"type":"film","id":30970,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+maschera+del+demonio-1960-30970/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Maska szatana
  • lordofthedead ocenił(a) ten film na: 9

Nie ma jak to Bava! Jeden z moich ulubionych klasyków horroru, znakomita rola barbary steel, jeden z najlepszych filmów Bavy, doskonałe efekty jak na tamte czasy, klimat i wiele innych. Momentami troszeczkę przynudzał, ale to i tak nic w porównaniu z ogółem. Polecam tym fanom classic horroru, którzy jeszcze tego nie widzieli.

• gggggrzegorz ocenił(a) ten film na: 8

lordofthedead Podpiszę się pod tym wszystkim bardzo chętnie oprócz niestety jednej rzeczy. Jak dla mnie to Barbara Steele zagrała tu po prostu tragicznie...Ja wiem że to już leciwy film i wtedy gra (zwłaszcza kobiet) był trochę za bardzo teatralna, no ale w tym filmie dla mnie Barbara to porażka straszliwa. Reszta filmu czyli klimat, klimat i jeszcze raz klimat, scenografia i wiele innych po prostu powala!! Cudo!!

• dariusz_1456 ocenił(a) ten film na: 10

gggggrzegorz Trzeba pamiętać, że była to jej praktycznie pierwsza rola pierwszoplanowa w filmie o takiej konwekcji. Trzeba pamiętać, że jako chyba jedyna kobieta zapisała się na trwale jako ikona w filmach grozy. Jej trochę eteryczna uroda, idealnie ucieleśniała filmowe bohaterki które grała. Nadmieniam, że z tzw. filmów gotyckich jest jednym z moich ulubionych.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

lordofthedead Właśnie obejrzałam i bardzo mi się podobał. To mój pierwszy film Bravy. Chciałabym zobaczyć coś jeszcze z jego filmografii, ale kompletnie nie wiem za co się zabrać. Może mógłbyś mi coś polecić?

• harryroat ocenił(a) ten film na: 10

"La Frusta e il corpo" i "Operazione Paura"-seanse obowiązkowe.
    Drugiej pozycji nie oglądać po nocach-ja nie żartuję.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

harryroat Dzięki!
    Horrory tylko w nocy :)

• returner ocenił(a) ten film na: 8

Polecam głównie te:
    Maska szatana 1960, Czarne święto 1963, Sei donne per l'assassino 1964,
    Operacja strach 1966, Krwawy obóz 1971

• returner ocenił(a) ten film na: 8

lordofthedead Najlepsze filmy grozy z wątkiem satanistycznym jakie znam to
    Maska szatana 1960, The Devils 1971, Twins of evil 1971, Alucarda 1978,
    Poison for the Fairies 1984, Miasteczko z Salem 1996, The Witch 2015.
    Ale najbardziej kontrowersyjne z nich i to zdecydowanie to The Devils 1971 i Alucarda 1978.