PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7584}

Maska

Mask
7,5 12 158
ocen
7,5 10 1 12158
6,5 4
oceny krytyków
Maska
powrót do forum filmu Maska

Film miał miejsce w latach 80, tzn na początku. Ja myślę, że 3 dekady później, jakby ktoś taki jak Rocky się urodził, nie miałby u nikogo szacunku. Chociaż byłby najmądrzejszy, to i tak dla 99% społeczeństwa się liczy wygląd zewnętrzny. A nie to, co jest w środku. Niestety, to jest bardzo smutne.

Film jest wzruszający. Do tego ta piękna Cher. I od zawsze ten film mi się będzie kojarzyć z piosenką "Strong Enough".

ocenił(a) film na 10
Snay

podpisuję się pod Twoimi słowami... niestety, taka znieczulica i ocenianie wszystkich i wszystkiego jedynie po wyglądzie jest wszechobecne i dołuje najbardziej... film wzrusza mnie niesamowicie... i zawsze tak bardzo mocno "boli"... :(((

Snay

A ja się z tobą nie mogę zgodzić ,nie wiem na czym opierasz tę teorie że w tamtych latach to się u nas wódkę piło?Była ta sama sytuacja co teraz , tolerancja przychodzi z pewną dorosłością . W filmie właśnie tego mi zabrakło , więcej tego dramatyzmu .Rocky zawsze przedstawiony jako uśmiechnięty z wielki dystansem do siebie dorastający chłopiec .Trochę to zbyt różowo przedstawione ale takie chyba było założenie reżysera i jego przesłanie które chciał przekazać .Za wspaniały klimat filmu i soundtrack 8/10

ocenił(a) film na 10
Snay

W katolickiej, pełnej "miłości bliźniego" Polsce nie wychodziłby z domu, bo bałby się obrzucenia kamieniami!
Film piękny, cudowna Cher i bajecznie przystojny i charyzmatyczny Sam Elliott

ocenił(a) film na 9
Ewako

Co innego w takim cywilizowanym Iranie(zabiliby po urodzeniu) albo Szwecji(zabiliby jeszcze w łonie mamusi).

korozjantka

Jak brzmią słowa wiersza który napisał w Rocky, tego ze słońcem świecącym w twarz , mógłby ktoś przytoczyć bo film dawno oglądałem i pamiętam tylko urywki.

ocenił(a) film na 9
Snay

W pewnym momencie filmu Rocky patrzy na mape z powbijanymi pinezkami(miejsca ktore chcial z kumplem odwiedzic)i byla wbita pinezka w WARSZAWE. Choroba na ktora cierpial glowny bohater zdarza sie raz na 220 milionow urodzen. Koncowka filmu niestety pokazala wielka ignorancje. Mam na mysli scene gdy odwiedzaja jego grob a na nagrobku jak byk jest wyryte 1964-1980... Sa to brednie bo rocky urodzil sie w 1961 a zmarl w roku 1978. Nie mam pojecia dlaczego zmieniono cos tak waznego jak date urodzin i smierci glownego bohatera...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones