PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97646}

Maszyna śmierci

Death Machine
5,7 1 727
ocen
5,7 10 1 1727
Maszyna śmierci
powrót do forum filmu Maszyna śmierci

100% PURE FUN - 9/10

użytkownik usunięty

Zaliczyłem powrót po paru latach do Death Machine. Wielce udany powrót dodajmy.

Piwko do ręki, jeszcze najlepiej towarzystwo z pewną zanjomością kina SF i bez kija w tyłku i dobra zabawa murowana. Film kradnie świetny Dourif, ale moim idolem jest bohater o swojsko brzmiącym nazwisku Yutani, pozujący na opanowanego futurystycznego samuraja, ale jak co do czego przyjdzie zdarza mu się konkretnie spanikować. Gdy potrzebuje bandaża wyrywa sobie gacie ze spodni wydając dźwięki jak przy seppuku, a przed rozpoczęciem ostrzału krzyczy Shoryuken niczym Ryu ze Street Fightera, ani rany cięte ani postrzałowe nie są go w stanie powstrzymać, a koniec ma doprawdy "epicki" ;)

Dodajmy do tego szereg absurdów jak zgrywanie osobowości gościa na coś w rodzaju pendrive'a, superżołnierza przy którym RoboCop zdaje się zupełnie naturalnie poruszać, szereg nawiązań do całego SF lat 80-tych, rewelacyjny design tytułowej maszyny i mamy wyborną b-klasową (która wcale tak znowu b-klasowo nie wygląda) ucztę dla miłośników SF ery VHS i to wielokrotnego użytku, do postawienia na półce obok Hardware (od którego odróżnia się przede wszystkim luzackim podejściem).

9/10 i ani punkta mniej. Podejrzewam że co najmniej raz do roku będę do tego wracał.


PS> wspominałem o mega-klimatycznym openingu? Nie? No to wspominam.

Czy mozna ten film obejrzec online? Gdzie?Ja szukam i nic.

użytkownik usunięty
Fiu_Bzdziu

Nic mi o tym nie wiadomo, ja mam na DVD.

ocenił(a) film na 7
Fiu_Bzdziu

"Czy mozna ten film obejrzec online? Gdzie?" - na YouTube jest w ośmiu częściach, poniżej masz link do pierwszej z nich:

http://www.youtube.com/watch?v=vU-Nas5w_FI&feature=related

A sam film faktycznie całkiem fajny. ;)

Rodion_Raskolnikow

Dzieki Rodion_Raskolnikow! Nareszcie po tylu latach znowu obejrze ten film. Sporo lat temu zapadl mi w pamieci,ciekawa jestem jak teraz go bede odbierac.Serdeczne dzieki,pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Rodion_Raskolnikow

aktualizacja linka: www.youtube.com/watch?v=nNRwoRiHxDU

ocenił(a) film na 8

Popieram. Kiedyś obejrzałem na VHSie i wiedziałem, że to to. Jak na tamte czasy miał fabułę, liczne nawiązania do klasyki i niezłe efekty. Dobra zabawa murowana.

ocenił(a) film na 8

Dokładnie yutani bije na głowę wszystkich he he..., a poza tym no właśnie świetna rola Dourifa, zajebisty mroczny klimat i wyśmienita industrialna muza!
Fajnie było znowu przypomnieć sobie tą pozycję.

lordofthedead

ej a macie z napisami wersje?

użytkownik usunięty
EddardStark

Mam z napisami i lektorem do wyboru :P

podałbyś link :)

użytkownik usunięty
EddardStark

Takiej wersji nie ma ani w necie, ani w sklepach.

Trzeba się było sporo natrudzić, żeby to sklecić:

obraz - niemieckie wydanie DVD
dźwięk angielski - laserdisc
dźwięk PL - polski VHS
napisy PL - przepisany lektor z VHS
wersja pełna oczywiście :]

no to lipa... myślałem że sobie oglądne

ocenił(a) film na 8

Gdyby poprawić małe błędy, zmienić reżysera a Stana Winstona dać od efektów specjalnych to wyszedłby majstersztyk.

użytkownik usunięty
Tasok

Wyszedł i bez tego.

Gdyby ten robot się tak nie poruszał jak zabaweczka, co waży 5 kg, to ja się nie mam do czego przyczepić - miodzio :)
"With weapons like mine and authorization like yours we could do some serious damamge" :D

ocenił(a) film na 9
hellONearth

On się tak porusza przez ogroomną siłę układu sterującego.

dzieki za wpisy.. wrzucili na torka w dvd, zatem z checia obejrze te pozycje

Z chęcią bym zalukał. Jestem fanem sci-fi, fantasy i efektów specjalnych. Jak lubisz tricki w filmach to prowadzę ranking na blogu. Można tam zagłosować. Jakby co zapraszam. http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

dlaczego masz ten film oceniony na 1/10? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones