2 godz. 4 min.
7,2 17
ocen
7,2 10 17
37
chce zobaczyć

{"type":"film","id":264692,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mayonaka+no+Yaji-san%2C+Kita-san-2005-264692/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mayonaka no Yaji-san, Kita-san
  • fnord_3 ocenił(a) ten film na: 9

Totalnie zakręcony i surrealistyczny film w którym alternatywne rzeczywistości piętrzą się z prędkością światła. Absolutnie wyjątkowe i unikalne doświadczenie, odważne i surrealistyczne wizje, pomieszanie epok i wątków plus brodate kurtyzany, śpiewające drag queen, potomek Króla Artura z mieczem Excalibur, samuraj gej uzależniony od narkotyków i jego żonaty kochanek. Plus rewelacyjne sekwencje w świecie zmarłych (Styks!) Najdziwniejszy film jaki widziałem od lat. POLECAM.

• fnord_3 myślałam , ze widziałam już dużo, ale TO przeszło moje najśmielsze oczekiwania,
    za scenę jak udają raperów - 8/10

• -Grail- ocenił(a) ten film na: 8

Justyna_0288 Rezyser musial najesc sie sporo tych grzybow co byly w filmie ;)
    Natomiast zaskoczyl mnie budzet i rozmach, co widac po scenografii i licznych naprawde niezlych efektach cgi. Jednak ponad 2 godziny to dla mnie troche za dlugo jak na taka "popierdolke". Aha warto poczekac do konca napisow dla niecenzuralnej piosenki.

• snake1410 ocenił(a) ten film na: 6

fnord_3 Ja bym powiedział, że film jest więcej niż surrealistyczny, jest psychodeliczny i do tego wcale niegłupi. Dużo ścinających z nóg motywów ("kręcicie film?" , "jaka to era", "it's not my reality", grzybki, Styks, śpiewanie, morderstwo), ale ogląda się dość ciężko (humor nie przypadł mi do gustu, a i sam film za długi). Bardzo oryginalny debiut reżyserski, choć Kankurô Kudô już w branży trochę siedział.

Polecam Donju , do którego scenariusz napisał właśnie Kankurô Kudô