PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 244
oceny
7,6 10 1 138244
6,8 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

.... a wiadomo że swego czasu był nieźle zbudowany
Aktorstwo totalne ... a więc takie któremu poświęcasz się na całego. Niejeden aktor musiał przytyć do odgrywanej roli ( Rene Zelweger czy Robert DeNiro) ale to co zrobił Bale było wg mnie jeszcze trudniejsze - obżerać się to wg mnie dużo przyjemniejsze zadanie niż katowac jałbkiem i tuńczykiem by tak schudnąć.

Inaczej niż np w American Psycho, Bale gra tutaj oszczędniej , mniej ekspresyjnie, taka też jest napisana rola: to cień człowieka. Trudno nie ulec wrażeniu że to sam Reznik na ekranie a nie aktor. Tak dobrze gra tutaj Bale. I chociaż wolę go w American Psycho ( lubię takie ekspresyjne role ) to tutaj był świetny.

ocenił(a) film na 7
armarange

małe spoilery

sam film ma ponury i ciężki klimat, aż "cuchnie" tutaj depresyjnym klimatem a z biegiem akcji coraz większą duszną psychozą
szkoda że nie ma tu tak zapadających w pamięć scen jak w American Psycho , całość jest w dość powolnym tempie , niektórych może to znużyć ale Bale w pełni rekompensuje brak jakichś wybitnych scen ( jedyna na prawdę powalająca na glebę scena to scena kiedy oskarża znajomą prostytutkę że spiskuje z Ivenem ) . Kiedy prawda wychodzi na jaw wychodzi ponure przesłanie filmu do czego zdolny jest ludzki mózg. Sam Bale zagrał rewelacyjnie +1 gwiazdka za jego rolę za to że tak się poświęcił i schudł 30 kg a więc ostatecznie sama rola Bale'a 10/10 tak jak w American Psycho

armarange

wyciągnęłam z Twojej wypowiedzi ładne określenia, do których można właśnie sprowadzić ten film: nędza, rozpacz, smród, duszność, znużenie...

ocenił(a) film na 7
tchavvica

same określenia ponieważ kryje się za nim coś negatywnego zbyt ładne chyba jednak nie są, natomiast rozumiem że są trafne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones